Ski Troják – Webkamera, ceny, tipy na lyžování

Ski Troják je malý ale velmi oblíbený Ski areál v Hostýnsko-vsetínské vrchovině. Kousek od Zlína se nachází 3 vleky a 3 sjezdovky (modrá a 2x červená). Krásný malý areál, je obklopený přírodou a je skvělým výchozím bodem na běžky.

 

Ski areál Troják patří rozhodně mezi ty menší. Areál je stranou veškeré civilizace. V nejbližším okolí je sice hodně rekreačních chat, ale ani žádná pořádná vesnice. Celý lyžařská areál se nachází na kopci Troják – 618 m. m. m, přes který prochází běžkařská Hostýnská magistrála. Ta jde prakticky po hřebeni směrem k rozhledně Maruška. A z obou stran se po svazích nachází 2 hlavní vleky s 3 většími sjezdovkami.

Popis areálu

Blíže k hlavní silnici a parkovišti se nachází první velký vlek (poma). Parkoviště je tedy netradičně u horní stanice vleku. Samotný vlek je dlouhý asi 400 metrů a kolem něj se rozprostírá modrá sjezdovka pojmenovaná romanticky jako „Sjezdovka A.” Sjezdovka je zhruba stejně dlouhá jako vlek a z větší části ukrytá mezi stromy. Nadmořská výška sjezdovky je 525 – 585 m. n. m.

Ski Troják nabízí skvělé lyžování!

Hned vedle se pak nachází ještě malý druhý vlek dlouhý kolem 100 metrů, který sdílí stejnou sjezdovku. A hned vedle něj je ještě jeden miniaturní vlek. Asi už vám došlo, že se jedná o vleky určené hlavně pro děti. Celá tato část areálu je připravena i na noční lyžování.

Druhá část areálu se nachází ještě o 250 metrů dál směrem po Hostýnské magistrále. V této části si pak užijí především zkušenější lyžaři. Na ty tady čeká 500 metrů dlouhý kotvový vlek s dvěma červenýma sjezdovkama. Jedna vede přímo podél vleku (Sjezdovka B) druhá obloukem lesem (Sjezdovka C). Nadmořská výška vleku je 498 – 595 m. n. m., tedy o hodně větší převýšení, než má první sjezdovka.

Vleky Převýšení Kapacita Večerní lyžování
A – Tatrapoma F12 56 m 850 ano
B – Tatrapoma F12 95 m 650 ne
D – Michálek velký 20 m 150 ano
E – Michálek malý 40 m 150 ano
F – Přibližovací 30 m 150 ne

A co sjezdovky?

Sjezdovky Délka Technický sníh
Sjezdovka „A“ 450 m ano
Sjezdovka „B“ 500 m ne
Sjezdovka „C“ 240 m ne
Lehká trať 120 m ano
Ski park 40 m ano
Přibližovací 150 m ano

Areál Troják těsně před stmýváním.

Otvírací doba

Provozní hodiny jsou ve Ski Troják delší, než ve většina dalších podobných areálů. Na druhou stranu je potřeba upozornit, že vzdálenější vlek (sjezdovky B a C) končí provoz do 17:00 hodin, protože nemají umělé osvětlení.

Den Otevření Zavření
Pondělí 11:00 16:00
Úterý 9:00 20:00
Středa 9:00 20:00
Čtvrtek 9:00 20:00
Pátek 9:00 20:00
Sobota 9:00 20:00
Neděle 9:00 17:00

Yetti ski – Lyžařská a snowboardová škola

Zdejší lyžařská a snowboardová škola Yetti ski patří mezi opravdu vyhlášené a oblíbené. Často je nutné si kurzy rezervovat dlouho dopředu, protože jsou tu opravdu dobří. Navíc se specializují na lyžování i pro handicapované na speciálních mono ski.

Hostýnská magistrála - cesta směrem k druhé části Ski areálu Troják.

Možnosti ubytování

V blízkém okolí se překvapivě najde i výběr ubytování. Dovolenou můžete strávit například v Rekreačním areálu „Na Trojáku,“ Chatě Valašce, Sport Hotelu Tesák, Hotelu Polom a Hostinec Ve Dvoře nebo Hotelu Slivín.

Závěr

Ski Troják je malý ale velmi hezký areál, který nadchne malé i velké lyžaře. Ti nejmenší se zde v klidu můžou naučit lyžovat. Velcí zase ocení parádní sjezdovku uprostřed lesa. Co vlastně chtít víc? V sympatické areálu nechybí pohodlně parkování ani možnosti občerstvení. Za nás Ski Troják jednoznačně doporučujeme!

 

Doporučujeme

O autorovi: Recepční Hotelove.cz

Jsem recepční na Hotelove.cz a budu vaše průvodkyně tímto webem i všemi těmi krásnými hotely venku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *