Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ski Bublava – Průvodce areálem, ceník

Ski areál Bublava – Stříbrná se nachází v Krušných horách, konkrétně pod kopcem Olověný vrch, který je vysoký 802 metrů.

Ski Bublava se představuje

Lyžařské středisko Ski Bublava najdete v obci Bublava, která je situovaná v Krušných horách v okrese Sokolov. Ski Bublava leží v překrásném prostředí pod kopcem Olověný vrch.

Ski Bublava je krásný lyžařský areál

Ski Bublava patří mezi nejlépe vybavené lyžařské areály v naší zemi, který se může pochlubit plným spektrem doprovodných služeb. Ski areál má navíc skvělou polohu v úplném středu nejzápadnějšího výběžku Krušných hor s dostatkem přírodního sněhu.

Pohled z Olověného vrchu je krásný!

Popis střediska

Ski Bublava má celkem jednu lanovku a šest lyžařských vleků s celkovou přepravní kapacitou 4.300 osob za hodinu.

Lyžaři zde mohou využít celkem sedm velmi kvalitních sjezdovek. Nejdelší sjezdovkou je sjezdovka Lesní, která má červenou obtížnost a je dlouhá 1000 metrů.

Pro děti pak doporučuji sjezdovky číslo 2, 3 a 6, které jsou krátké a lehké. Nejobtížnější sjezdovkou je pak sjezdovka Bleiberg, která má černou obtížnost a je dlouhá 450 metrů.

Na vrcholku hory

Ráj pro snowboardisty

Pro snowboardisty je zde k dispozici snowboard park, který je opatřen překážkami a skokanskými můstky.

Bublava poskytuje rovněž půjčovnu lyžařského vybavení, servis, rychlé občerstvení a bezplatné parkoviště v blízkosti všech vleků.

Bublava také nabízí lyžařskou školu a poskytuje výrazné slevy pro lyžařské výcviky. Areál je též propojen s nedalekým Ski areálem Stříbrná.

Ski areál Bublava – Stříbrná má jednu sedačkovou lanovku

Romantika Krušných hor

Technické zasněžování a další služby

Areál disponuje úplným technickým zasněžováním areálu a provozní dobou, která je každý den od 9:00 do 21:00 hodin. Večerní lyžování je zde k dispozici od 16 do 21 hodiny.

Velkým plusem je záchod přímo na sjezdovce. Najdete ho za IGLOO barem. Samozřejmostí je stanice horské služby.

Sedm velmi kvalitních sjezdovek

Běžecké trasy

Běžecké tratě najdete u horních stanic vleků a v okolí obce Bublava. Tratě jsou však strojově nepravidelně upravované.

Doprava a parkování

Ski centrum Bublava je snadno dostupné autem. Kapacitní parkoviště najdete přímo u sjezdových tratí a je zcela zdarma.

Ski Bublava je i cenově výhodná

Občerstvení

K vybavení zimního střediska patří rovněž moderní krytý bufet přímo na svahu, který se jmenuje IGLOO BAR. Občerstvení ve tvaru iglú najdete mezi Modrou malou sjezdovkou a Lesní dlouhou sjezdovkou. Okolo občerstvení jsou dřevěné stoly a lavičky.

Pohled na lyžařský areál po ránu

Ceny Ski Bublava

Cena za 2 hodiny lyžování vyjde dospělého návštěvníka na 350 korun, dětského na 250 korun. Jednodenní skipas pak stojí 550 Kč, respektive 450 Kč. V nabídce jsou rovněž skipasy na více dní. Ten na sedm dní stojí 2800 korun, respektive 2.300 korun.

Ski Bublava závěrečné shrnutí

Bublava je parádní lyžařský areál, který nabízí krásné sjezdovky a výborné služby. Lyžování nebo prkno si tady opravdu užijete. Ceny tady přitom mají příznivé.

Diskuze ke článku