Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ski Kouty nad Desnou – Kompletní průvodce včetně ceníku

Ski areál Kouty nad Desnou se nachází na katastru obce Loučná nad Desnou v okrese Šumperk. Jedná se o jeden z nejmodernějších ski areálů na Moravě.

Areál Ski Kouty se představuje

Areál Ski Kouty nad Desnou se může pochlubit moderní šestisedačkovou lanovkou a perfektním moderním zázemím, které je srovnatelné s lyžařskými areály v alpských zemích. Takovou lanovku u nás opravdu nenajdete na každém kroku.

Panorama Ski Kouty

Kompletní služby

V lyžařském středisku naleznete téměř vše, co si nadšenec do lyžování může přát. K dispozici je zde dětský park, pojízdný pás, atraktivní snowpark, pěkně upravené běžecké trasy, bary, restaurace

Komplexní služby pak ještě doplňuje dobře zásobena prodejna, půjčovna, servis a zkušebna lyží a snowboardů. V neposlední řadě je zde ještě lyžařská škola, která naučí vaše ratolesti první krůčky na lyžích.

Lanovka ve Ski Kouty

Většina sjezdovek vede skrz les

Přehled sjezdovek

Ski areál Kouty nad Desnou poskytuje komfortní, a především bezpečné lyžování. Je zde k dispozici dokonce modrá sjezdovka pro rodiny s dětmi o úctyhodné délce 3.050 metrů a převýšením 520 metrů.

Díky šířce přes 50 metrů je hlavní sjezdovka velmi bezpečná a zároveň dostatečně kvalitní pro širokou carvingovou stopu. Zbývající dvě sjezdovky mají převýšení již 100 metrů. Celková délka všech tří sjezdovek je v Koutech 11,5 kilometrů.

Panorama Kout nad Desnou

Snowpark Kouty nad Desnou

Ve dvou freeride zónách si na své přijdou všichni vyznavači snowboardu a freeride lyžování. Délka snowparku je 410 metrů, přičemž převýšení parku je 100 metrů. Snowpark je opatřen překážkami různého stupně obtížnosti, takže zde například narazíte na zábavné bedýnky, trubky či na atraktivní překážky ze dřeva.

Horní stanice lanovky

Luxusní lanovka

Ski areál disponuje komfortní šestisedačkovou lanovkou, která je dlouhá 2.000 metrů. Přepravní kapacita lanovky je 3.200 osob za hodinu, přičemž jízda nahoru vám zabere 6 minut 48 sekund. Celkový počet sedaček je 120.

Moderní zázemí ve Ski Kouty nad Desnou

Doprava a parkování

Ke skiareálu se můžete pohodlně dostat vlakem nebo autem. Vlaková stanice je přímo u areálu a totéž platí o velkokapacitním parkovišti. Své auto si můžete zaparkovat zdarma na parkovišti, které pojme celkem 600 aut a 20 autobusů.

Zdejší sjezdovky jsou opravdu krásné

Kouty jsou opravdu moderní ski areál

Občerstvení

V těsné blízkosti skiareálu najdete skvělý bar Lyžárna nebo bar u Medvěda. Na jídlo si pak můžete vyrazit do pizzerie Galeria, která je otevřena až do večerních hodin.

Romantický pohled na areál chvilku před zavřením

Provozní doba

Provozní doba ski areálu Kouty je každý den od 8:30 do 16 hodin. Večerní lyžování pak probíhá každý den od 18:00 do 21:00 hodin.

Další krásný pohled na areál za pěkného počasí

Ceny ve Ski Kouty

Jednodenní cena za skipas vyjde dospělého návštěvníka na 850 korun, dětského na 720 korun. Děti do šesti let zaplatí 120 korun na den.

Večern lyžování stojí pro dospělého 340 Kč, pro dítě 280 Kč a pro nejmenší děti opět 120 Kč.

Ceny jsou aktuální pro zimní sezónu 2022.

Ski Kouty nad Desnou závěr

Ski Kouty nad Desnou nabízí parádní lyžování. Tento areál by si zasloužil mnohem víc slávy, než má. Lyžování na Medvědí hoře (1163 m.n.m) je opravdu skvělé. Po modré sjezdovce je to opravdu až neuvěřitelné dlouhé svezení. Velká šestisedadlová lanovka dává tomuto areálu na velkorysosti. Co se týká služeb, tak tady naleznete opravdu vše, co si jenom v zimě můžete přát.

Obec Kouty nad Desnou

Panorama Kout

Ještě krásnější panoramata jsou na vrcholu

Mapa ski Kouty nad Desnou

Mapa ski Kouty nad Desnou

Kam jinám na lyže nebo prkno?

Přečtěte si obsáhlý seznam všech Ski areálů v České republice.
 
Já osobně nejraději lyžuji na Ještědu nebo Černé Hoře nad Janskými Lázněmi.
 
Máme ale i spoustu dalších článků například o ski areálech z celé naší země jako jsou Ski Stupava, Ski Filipov, Ski Malenovice v Beskydech, Ski Lipno s nádherným výhledem na stejnojmennou vodní nádrž, malém areálu Telnice kousek nad Ústím nad Labem, obrovském a rychle se rozvíjejícím lyžařském areálu na Klínovci, nádherné Ski Deštné – největším středisku v Orlických horách nebo Dolní Moravě, která se mění na hlavní zimní centrum Jeseníků.
 
A samozřejmě spoustu dalších menších a rodinných areálů s výhodnou cenou permanentek. Přečtěte si o Ski Makov, Ski Kouty nad Desnou, Ski Mosty u Jablunkova, Ski Kohútka u Nového Hrozenkova v Beskydech, Ski Olešnice na Moravě, Ski Bílá, Ski Karlov, Ski Špičák na Šumavě, Ski Karolinka u Vsetína, Ski Ramzová, Ski Červená Voda, krásném lyžařském areálu Ski Hlinsko, Ski Kopřivná nebo Ski Hlubočky u Olomouce.
 
A na závěr ještě jedna otázka do komentářů: „Kam se chystáte vyrazit na lyže nebo snowboard vy?”

24 Komentář

Diskuze ke článku