Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ski Říčky v Orlických horách – Kamery, ceny, tipy

Areál Ski Říčky v Orlických horách patří mezi oblíbená centra lyžování. Čekají tu na vás 3 vleky, 1 sedačková lanovka a 4 kilometry sjezdovek všech obtížností. To všechno obklopené hustými lesy a nádhernými výhledy.

Ski centrum Říčky patří mezi opravdu kvalitní a krásné areály. Na kopci Zakletý (991 m.n.m.) se nachází moderní areál s prvotřídními službami, a hlavně velkým výběrem sjezdovek.

Kudy do Ski Říčky

Říčky je areál, který se ukrývá v srdci Orlických hor stranou od civilizace. Nejbližší obcí je malá vesnice Říčky v Orlických horách. Z větších měst okolo hledejte Žamberk, Vamberk, Dobrušku nebo Rychnov nad Kněžnou. Z opravdu velkých měst není daleko Hradec Králové (64 Km, 1:15 h jízdy) nebo Náchod (53 km, 1:04 h jízdy).

Hlavní záchytné parkoviště je asi 300 metrů od dolní stanice lanovky. Vzhledem k odlehlosti areálu hrají důležitou roli v dopravě i ski busy.

Ski Říčky v Orlických horách a krásná panoramata

Popis areálu

Praktický celý areál je ukrytý v lese a sjezdovky i lanovky vedou úzkými výseky. Srdcem areálu je 1. orlická lanová dráha – 4 sedačková lanovka dlouhá 1,2 kilometru. Jenom kousek od ní vede i vlek Tatrapoma dlouhý cca 1 kilometr. Oba dva vedou vlastně až na vrchol kopce Zakletý. Tady se můžete zastavit na občerstvení u ski baru a nebo se vydat jakoukoliv sjezdovkou.

Součástí areálu jsou ještě 2 menší asi 200 metrů dlouhé vleky: Můstek a Lyžařská škola.

Dolní stanice lanovky.

Sjezdovky ve Ski Říčky

Sjezdovka Délka Typ / Obtížnost Charakteristika
Slalomka 1.000 m Černá Sjezdovka pro zkušené a sportovní lyžaře. Slalomka má homologaci FIS pro pořádání závodů ve slalomu a obřím slalomu. Dolní část sjezdovky však už nemá spád a jezdí tu i lyžařská škola. Slalomka má umělé zasněžování po celou zimu.
Sjezdovka 1.200 m Červená Klasická sjezdovka pro středně zkušené lyžaře. I tato sjezdovka je podle regulí FIS způsobilá pro Obří slalom. Samozřejmostí je zasněžování technickým sněhem po celé délce.
Loučky 1.500 m Modrá pro začátečníky a rodiče s dětmi, krásné rodinné lyžování.
Můstek 350 m Červená Zábavná sjezdovka pro večerní lyžování se snowparkem. Tato sjezdovka je v průběhu zimy celá průběžně zasněžována umělým sněhem.

Ceny permanentek

Ceny permanentek nepatří k nejdražším ani nejlevnějším a odpovídají kvalitě areálu. Na výběr je mezi časovým a bodovým jízdným. Hlavní sezóna trvá od 23. prosince – 2. ledna; 2. února – 18. března. Mimo tyto dny je jízdné levnější. V nabídce jsou i výhodné rodinné balíčky. Děti se neberou podle věku, ale výšky do 155 cm.

Ceník pernamentek 2020

Ski Říčky ceník pernamentek

Ceník pernamentek 2019 Staré

Časové jízdné Vedlejší sezóna Hlavní sezona
Dospělý Děti Dospělý Děti
2 hodiny 270 250 310 280
½ den 350 250 390 280
1 den 490 340 520 360
2 dny 910 640 1020 710
3 dny 1310 910 1510 1050
4 dny z 5 1720 1200 1960 1380
5 dnů ze 7 2080 1400 2390 1680
7 denní 2420 1690 2840 1990
16 dnů v sezóně 6800 6800 6800 6800
Večerní 190 140 230 160

Ski Říčky je opravdu krásný areál.

Říčky a běžky

Ski Říčky je úžasné místo i pro běžkaře. Znáte legendární Pěticestí, Komáří vrch nebo Anenský vrch? Pokud ne, tak to musíte napravit. Cestu nahoru si samozřejmě můžete ulehčit lanovkou. V Říčkách upravují tratě o délce až 42 kilometrů. Najdete tu běžecké stopy pro klasický styl i bruslení (skate). Směrem na sever se napojují další stopy kolem Deštného v Orlických horách.

Lyžování je tady úplně parádní.

Kamera Říčky

Hledáte nějaké webkamery ve Ski Říčky? Kamery tady naštěstí jsou a jsou onlne po celý rok. Najdete je na: https://www.skiricky.cz/cs/on-line-kamery

Kam jinám v Orlických horách?

Skvělé lyžování nabízí také Ski Deštné, které patří k největších střediskům v Orlických horách.

Závěr

Ski Říčky je opravdu hezký a pohodový lyžařský areál, který má silnou atmosféru místa. Je stranou od civilizace, takže zde většinou nebývá hlava na hlavě. Lyžování ale nabízí naprosto parádní. Služby tu jsou opravdu na úrovni. V okolí je navíc obrovské množství běžkařských tratí s udržovanou stopou, které aktivitu celého areálu ještě zvyšují. Za nás zkrátka můžeme Ski areál Říčky jenom doporučit. Nezklame vás!

 

Lyžování nebo snowboard v Česku

Přečtěte si obsáhlý seznam všech Ski areálů v České republice.

Já osobně nejraději lyžuji na Ještědu nebo Černé Hoře nad Janskými Lázněmi.

Máme ale i spoustu dalších článků například o ski areálech z celé naší země jako jsou Ski Stupava, Ski Filipov, Ski Malenovice v Beskydech, Ski Lipno s nádherným výhledem na stejnojmennou vodní nádrž, malém areálu Telnice kousek nad Ústím nad Labem, obrovském a rychle se rozvíjejícím lyžařském areálu na Klínovci, nádherné Ski Deštné – největším středisku v Orlických horách nebo Dolní Moravě, která se mění na hlavní zimní centrum Jeseníků.

A samozřejmě spoustu dalších menších a rodinných areálů s výhodnou cenou permanentek. Přečtěte si o Ski Makov, Ski Kouty nad Desnou, Ski Mosty u Jablunkova, Ski Kohútka u Nového Hrozenkova v Beskydech, Ski Olešnice na Moravě, Ski Bílá, Ski Karlov, Ski Špičák na Šumavě, Ski Karolinka u Vsetína, Ski Ramzová, Ski Červená Voda, krásném lyžařském areálu Ski Hlinsko, Ski Kopřivná nebo Ski Hlubočky u Olomouce.

A kam pojedete letos na lyže nebo prkno vy? Bylo by škoda se ochudit o zimní dovolenou!

Diskuze ke článku

Posílání novinek na email


Posíláme novinky o cestování na email. Tipy na 🌲 výlety a 🏠 ubytování. Jenom to nejlepší! Rozhodně vás nebudeme spamovat.