Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ski Karolinka u Vsetína – Otevírací doba, ceník, průvodce

Ski areál Karolinka je menší lyžařský areál, který se nachází v malebném prostředí Vsetínských vrchů na katastru valašské obce Karolinka.

Ski Karolinka se představuje

Skiareál Karolinka má velmi dobrou dopravní dostupnost, takže například ze Vsetína jste v lyžařském areálu raz dva. Lyžařský areál navíc nabízí rozmanitou sjezdovku, která měří 1.000 metrů.

Svah je systematicky upravován a jsou zde ideální podmínky pro vyznavače carvingového sjezdového lyžování. Svah byl rovněž homologován pro národní lyžařské závody.

Ski Karolinka pohled na hlavní sjezdovku

Vysokokapacitní vlek

Skiareál Karolinky disponuje moderním vysokokapacitním vlekem. Místní svah je pro lyžaře velmi zajímavý, protože je nesmírně členitý. Jsou tady prudší a mírnější pasáže, které mohou vyhovovat náročnějším a zkušenějším lyžařům.

Pro méně zdatné lyžaře pak doporučujeme objízdnou trasu „rukáv“, která bez větších problémů umožní i méně schopným lyžařům objet nejprudší část sjezdovky. Celkové převýšení této sjezdovky je 70 metrů, přičemž sklon činí 12 procent.

Areál Ski Karolinka je z velké části obklopený lesem

Krásné počasí a lyže - co víc si přát?!

Představení sjezdovek

Nejlepší sjezdovka se jmenuje příznačně Hlavní. Tato sjezdovka je dlouhá 1.000 metrů a disponuje osvětlením pro noční lyžování.

Pak následuje 500 metrů dlouhá sjezdovka Rukáv, která je rovněž osvětlena. Pak je zde ještě sjezdovka Freeride, která je dlouhá 600 metrů a sjezdovka pro snowboardisty s délkou 700 metrů.

Pohled na hlavní vlek Ski Karolinka

Zasněžený snowpark

Snowboardisté si zde přijdou na své, protože zde najdou nádherně zasněžovaný snowpark s velkým a malým skokem, několika dřevěnými bednami a dalšími originálními a zajímavými překážkami.

Obtížnost této sjezdovky je modrá, takže zde mohou i děti nebo slabší lyžaři. I když je nutné uznat, že někdy je sjezdovka značená i jako červená, takže úplně rovinka to opravdu není. Zajímavostí je, že se tady mnohokrát se zde také pořádají závody ve freestyle lyžování.

Pohled na kopec ze zdola

Dopravní dostupnost Ski Karolinka

Areál je dobře dostupný vlakem, autobusem i autem. Parkoviště má celkovou kapacitu 200 aut a je zcela zdarma.

Nechybí zde také půjčovna lyží a snowboardů pro všechny věkové kategorie. Součástí půjčovny je lyžařská škola pro ty, kteří se chtějí učit jezdit na lyžích nebo se chtějí zdokonalit v carvingovém lyžování.

Pohled od výstupu vleku dolů

Často se tady konají i různé závody v akrobacii nebo freeridu

Občerstvení

V těsné blízkosti skiareálu najdete restauraci U Vleku, kde se můžete dosyta občerstvit. V nabídce je pestrý sortiment nápojů a jídla z kvalitních valašských surovin. Za všechny jmenujme populární valašskou kyselicu, která vás dokonale zasytí a zahřeje.

Mapa Ski Karolinka

Mapa Ski Karolinka

Provozní doba

Provozní doba ski areálu Karolinka je každý den od 8:30 do 16 hodin. Večerní lyžování pak probíhá od středy do soboty od 17:30 do 20:30 hodin.

Ceny ve Ski Karolinka

Jednodenní cena za skipas vyjde dospělého návštěvníka na 490 korun, dětského na 390 korun. Rodinné jízdné (2 + 2) pak na celý den přijde vaší peněženku na 1460 korun.

Aktuální ceník pro zimní sezónu 2021 / 2022.

Ski Karolinka ceník 2021 / 2022

Starý ceník pro zimní sezónu 2020 / 2021.

Typ skipasu Dospělí Děti 6-14 let Senior od 65 let
Denní 8:30 – 16:00 490 Kč 390 Kč 390 Kč
Odpoledne 12:00 – 16:00 360 Kč 290 Kč 290 Kč
2 Hodiny (Káva v restauraci ZDARMA!) 390 Kč 310 Kč 310 Kč
3 Hodiny 410 Kč 330 Kč 330 Kč
4 Hodiny 430 Kč 340 Kč 340 Kč
Celodenní (Dětský pohyblivý pás + lano) 120 Kč 120 Kč 120 Kč

Dolní stanice vleku ve Ski Karolinka

Ski Karolinka závěr

Ski Karolinka je krásný a pohodový areál s nenáročnou sjezdovkou, která však sedne většině lyžařů od úplných začátečníků, až po ty pokročilejší. Zaujme i hezké prostředí, kdy je Karolinka z poloviny zasazená do lesů.

V samotném městečku Karolinka je spoustu dalších zajímavostí od Muzea Sklářství, přes stejnojmennou vodní nádrž Karolinka, takže je to skvělé místo i pro delší pobyt.

Ski areál Karolinka navíc leží navíc na hlavní silnici 487, na které je hned několik dalších menších ski areálů jako například Nový Hrozenkov, Kyčerka nebo Machůzky.

Návštěvu Ski Karolinka vám tedy můžeme jenom doporučit.

 

Tipy na lyžování a prkno v Česku

Exkluzivní obsáhlý seznam všech Ski areálů v České republice.

Já osobně nejraději lyžuji na Ještědu nebo Černé Hoře nad Janskými Lázněmi.

Máme ale i články například o ski areálech z celé naší země jako jsou Ski Stupava, Ski Filipov, Ski Malenovice v Beskydech, Ski Lipno s nádherným výhledem na stejnojmennou vodní nádrž, malém areálu Telnice kousek nad Ústím nad Labem, obrovském a rychle se rozvíjejícím lyžařském areálu na Klínovci, nádherné Ski Deštné – největším středisku v Orlických horách nebo Dolní Moravě, která se mění na hlavní zimní centrum Jeseníků.

A samozřejmě spoustu dalších menších a rodinných areálů s výhodnou cenou permanentek. Přečtěte si o Ski Makov, Ski Kouty nad Desnou, Ski Mosty u Jablunkova, Ski Kohútka u Nového Hrozenkova v Beskydech, Ski Olešnice na Moravě, Ski Bílá, Ski Karlov, Ski Špičák na Šumavě, Ski Ramzová, Ski Červená Voda, krásném lyžařském areálu Ski Hlinsko, Ski Kopřivná nebo Ski Hlubočky u Olomouce.

Lyžování nebo snowboard je skvělý způsob aktivního trávení dovolené. Kam jezdíte nejraději vy? Řekněte nám to v diskuzi pod tímto textem.

Diskuze ke článku