Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Plzeňská věž kostela Svatého Bartoloměje v Plzni – Kompletní info

Plzeňská věž katolického kostela Svatého Bartoloměje v Plzni je nejvyšší kostelní věží v České republice. Kostel Svatého Bartoloměje najdete na náměstí Republiky v centru Plzně.

Kostelní věž kostela Svatého Bartoloměje se představuje

Věž katolické katedrály sv. Bartoloměje je vysoká 102,26 metrů. Na vyhlídku, odkud je krásný pohled na celou Plzeň, vede celkem 299 schodů. Vyhlídka je situovaná ve výšce 62 metrů.

Pohled z plzeňské věže

Trocha historie

Středověká katedrála dominuje plzeňskému náměstí Republiky již od roku 1295. Jedná se o trojlodní gotický kostel, který se může honosit nejenom nejvyšší chrámovou věží v České republice, ale rovněž cennou plastikou Plzeňské madony z konce 14. století či prostým gotickým sousoším znázorňujícím Kristovo utrpení na Golgotě.

Kostel Sv. Bartoloměje je velkolepý

Výhled z plzeňské věže

Kdo má v oblibě svět z ptačí perspektivy, bude na věži nadšený, neboť z věže je úžasný výhled na historické jádro města.

Za dobrého počasí můžete dohlédnout až k šumavským hvozdům nebo k honosným vrcholkům zasněžených Alp. Nevšední je rovněž pohled na nádherné historické domy náměstí Republiky.

Plzeňské náměstí Republiky

Národní kulturní památka

Kostel sv. Bartoloměje včetně vysoké věže je od roku 1995 národní kulturní památkou. Kostel má rovněž svou turistickou známku číslo 474, kterou koupíte v pokladně vyhlídkové věže. V pokladně věže zakoupíte i turistickou vizitku či další publikace o kostele.

Plzeňská věž a její zajímavosti

Plzeňská věž je nedílnou součástí středověké katedrály, která je na délku dlouhá 58 metrů. Na šířku měří katedrála 30 metrů. Součásti věže jsou i kostelní hodiny.

Stavitelé stavby zamýšleli postavit i druhou věž kostela. Tato jižní věž však nebyla nikdy realizována. Tak má kostel pouze severní věž, což ovšem neubírá nic na kráse a výjimečnosti této impozantní sakrální stavbě.

Krásná historická radnice

Parkování

Zaparkovat své vozidlo je v centru západočeské metropole velmi obtížné. Přesto je zde nedaleko od historického centra moderní parkovací dům, kde zaplatíte za hodinu stání pouze 10 korun.

Od parkovacího domu jste za pouhých 5 minut v centru města na náměstí Republiky.

Otevírací doba

Otevírací doba věže je každý den, pouze v případě silného větru je věž uzavřena. Věž je otevřena každý den od 10 do 18:30 hodin. Poslední vstup na věž je možný v 18 hodin.

Jeden ze zvonů ve věži

Plzeňská věž vstupné

Základní vstupné pro dospělého činí 90 korun, děti a senioři zaplatí 60 korun. Rodinná vstupenka vyjde vaší peněženku na 180 korun. Součástí vstupu je rovněž prohlídka podkroví věže. Ta je však k dispozici pouze ve středu a v neděli a to od 11 do 17 hodiny.

Věž kostela Svatého Bartoloměje

Plzeňská věž kostela Sv. Bartoloměje je unikátní stavba. Fenomén českého kostelního stavitelství. Přímo uprostřed historického města, které je zároveň čtvrtým největším městem v České republice. Je to opravdu majestátní a nádherná stavba ze které máte Plzeň jako na dlani – opravdu radost pohledět. Nám nezbývá nic jiného, než vám její návštěvu doporučit. Věříme, že si jí opravdu užijete!

Diskuze ke článku