Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zakynthos Laganas – Nejoblíbenější letovisko na Zakynthosu

Laganas je velmi známé a oblíbené letovisko na ostrově Zakynthos v Řecku. Nachází se na jižním pobřeží.

Laganas je letovisko uprostřed široké zátoky, kde se mimochodem nachází i mořská rezervace (Ethniko Thalassio Parko Zakynthou – Národní mořský park Zakynthos). Záliv se jmenuje podle letoviska, takže „Laganaský.“ Městečko se nachází pouhých 7 kilometrů od hlavního letiště (vzdušnou čarou ještě méně).

Laganas je velmi oblíbené letovisko

Představení obce Zakynthos Laganas

Trvale zde žije kolem 800 obyvatel. V létě se tento počet ale rychle vyhoupne, přes 5.000. Snad dvě třetiny budov slouží jako ubytování. Naleznete zde velké hotely, malé hotely, apartmánové komplexy, pár soukromých vil.

Zakynthos Laganas a letní pohoda

Laganas je typické prázdninové letovisko. V zimě ospalé, v létě překypující životem a ruchem. U pláže a hlavní silnice je jedna taverna a obchůdek vedle druhého. Půjčovny aut, suvenýry, obchody s potravinami. Vše co se asi tak dá očekávat.

Je tady mnoho dobrých hotelů

Zdejší pláž je velmi rozmanitá a dlouhá

Více o Zakynthosu

Pláž v Laganas

Na Zakynthos se samozřejmě jezdí hlavně za mořem! Zakynthos Laganas má pěknou pláž po celé délce obce. V centru města je poměrně úzká, má maximálně 15 metrů. Tak akorát na 3-4 řady lehátek. Jedno vedle druhého, ani kousek volný. Na druhou stranu taverny jsou tak blízko, že vás rádi obslouží přímo na pláži.

Zakynthos Laganas je skvělé místo na dovolenou v Řecku

Pláž je písčitá, v některých místech polopísčitá s oblázky. Písek je spíše tmavší. Vstup do vody poměrně pozvolný a voda průzračná. Není to ta nejhezčí pláž na Zakynthosu, ale je dobrá. Každý si navíc může vybrat podle sebe, jestli dá přednost ruchu a službám u centra Laganas anebo půjde na okraj.

Na západní straně se pláž rozšiřuje. Je to takový záliv v zálivu. Na jeho špičce je malý přístav (jenom pro ty nejmenší plavidla). Tady už je pláž široká a volná. Je tady méně lidí. Podobné je to i na východním okraji, čím dále od centra tím se pláž rozšiřuje a ubývají lidé.

Moře je tady nádherně azurové

Za hotelem Zante Beach Resort už budete takřka sami. Nádherné moře, rozpálený písek a za vámi písečné duny s pouštní vegetací. Tady je podle mě nejhezčí místo na koupání v Laganas.

Známé hotely v Laganas

V Laganas je mnoho skvělých hotelů. Tady jsme jich pár vybrali, včetně jejich aktuálního hodnocení na Booking.com.

  • Astir Palace Hotel – 8,1
  • Zante Beach Resort – 7,8
  • Poseidon Beach Hotel – 8,2
  • Gardelli resort – 7,0
  • Horizon Beachfront Apartments – 9,3
  • Pierros Hotel – 8,9
  • Majestic Hotel & Spa – 6,1
  • Zefiros Studios – 8,2
  • Alkyonis hotel – 8,2

Služby v městě Zakynthos

Ve městě naleznete snad veškeré běžné služby. Všechny druhy obchodů, které jenom můžete potřebovat. Dokonce zde mají i McDonalds v centru u hotelu Tzante Hotel Zakynthos. Lékáren je zde hned několik, velkých supermarketů také. Samozřejmostí jsou také bankomaty na každém rohu nebo pravidelná autobusová doprava – ideální k návštěvě nedalekého hlavního města.

Kdy se sem chystáte vy?

Památky a výlety

Přímo ve městě nejsou žádné zajímavé památky, historické ani přírodní. Známá pláž Navagio se nachází na úplně druhé straně ostrova. Pořádají se sem celodenní výlety lodí nebo autobusem.

Podobné posezení mám nejraději

Blízko Laganas je ale krásná vesnice Keri a u ní zajímavý maják nebo známá Modrá jeskyně.

Skvělý je i výlet na malý ostrůvek v zálivu s pláží Marathonisi Beach.

Asi 10 kilometrů ve vnitrozemí se nachází hezký aquapark Zante Water Village.

V létě to všude jenom kvete

Vnitrozemí ostrova je kopcovitéhornaté. Rozhodně ho doporučujeme k návštěvě. Půjčeným autem ho projedete klidně za den. Čeká vás spousta krásných výletů, zajímavé přírody i památek. Například staré opuštěné vesnice Lagadakia.

Kopce vysoké přes 500 metrů nad mořem

Okolní letoviska

V bezprostřední blízkosti se nachází pouze letovisko Kalamaki vzdálené asi 2,5 kilometru. Jedná se o vzdušené letovisko více zasazené do vnitrozemí.

Počasí Zakynthos Laganas

Zakynthos Laganas má velmi pěkné a slunečné počasí. V červenci a srpnu je takřka dokonalé. Hodně sluníčka, teplo a vlastně takřka žádný déšť. Průměrné denní maxima jsou 34°C. I v těch nejstudenějších nocích neklesá teplota pod 17 stupňů.

Zakynthos Laganas závěr

Co říci závěrem? Zakynthos Laganas je pěkné letovisko. Poměrně rušné, blízko letiště i hlavního města. Pro většinu lidí to budou výhody. V Laganas máte spoustu možností výběrů, spoustu možností, kam si zajít do taverny nebo si zaplatit hezký výlet. Pro rodiny s dětmi je to ideální letovisko. Ocení ho ale i senioři nebo páry.

Diskuze ke článku