Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Počasí Zakynthos – Aktuální předpověď, dlouhodobé statistiky, léto

Jaké je právě počasí na Zakynthosu v Řecku? A jaké zde obvykle panuje? Na to vše vám odpoví článek počasí Zakynthos. Hledáte více? Zkuste také náš obsáhlý průvodce ostrovem Zakynthos.

Jak se můžete přesvědčit na vlastní oči, tak následující předpověď vám ukazuje počasí na Zakynthosu na nejbližších 7 dní.

Počasí ukazuje postupně stav oblohy, nejvyšší denní teplotu, nejnižší noční teplotu, rychlost větru, nárazovou rychlost větru (ta výší), směr větru, průměrnou vlhkost, množství očekávaných srážek a pravděpodobnost srážek ať už dešťových nebo sněhových.

Počasí Zakynthos – Aktuální předpověď, dlouhodobé statistiky, léto

Zakynthos teploty během roku

Teploty mají podobný průběh jako v České republice. Největší zima panuje na Zakynthosu v zimě, největší teplo naopak v létě. Průměrné denní maximum se v červenci a srpnu je 34 stupňů Celsia. V horkých dnech se teploty vyšplhají až ke čtyřicítkám, ale výše už ne. V nejstudenějším lednu je tato teplota 14°C.

Nejnižší teploty obecně panují na Zakynthosu v únoru. Při studených nocích mohou jít až k nule, ale mrzne zde opravdu vzácně. Průměrné denní minimum je 6°C.

Dešťové srážky

Zakynthos má velmi nerovnoměrně rozložené srážky. Nejvíce prší v zimě. Rekordní prosinec má průměrně 112 mm srážek.

Naopak v létě neprší skoro vůbec. Hlavně v červenci a srpnu, kdy naprší v průměru méně než 4 mm srážek. Málo prší i v červnu a září. Letní deštíky navíc bývají téměř vždy krátké a málo intenzivní. Šance, že byste promokli na dovolené je opravdu velmi malá, takřka minimální.

Sluneční svit a obloha

Zakynthos je velmi slunečný ostrov. V létě je zde průměrně přes 16 dní slunečního svitu.

Vítr na Zakynthosu

Na Zakynthosu fouká vítr po celý rok. Poměrně rovnoměrně, celý rok téměř stejně. Bezvětrné dny tady téměř nejsou. Dobrou zprávou ale je, že se jedná jen o větříček z poloviny do 5 km/h a z poloviny do 12 km/h. Nejčastější směr větru je ze západu. Občas fouká i z východu, z jiných směrů ale téměř ne.

Počasí na Zakynthosu v turistické sezoně

Nyní si podrobněji rozebereme počasí v jednotlivých měsících, zejména v létě, kdy se na Zakynthos vydává nejvíce turistů.

☀️ Počasí Zakynthos v červnu

Červen má následující charakteristiky: průměrné denní maximum 31°C, v horkých dnech pak až 38°C, srážky pouhých 8 mm, průměrné denní minimum 18°C a nejnižší teploty během studených nocí nejdou pod 13 stupňů.

Celkově je červen velmi příjemný, teplý, kdy teploty se pohybují většinou mezi 25 až 30 stupni. Téměř neprší a obloha je téměř nejslunečnější v roce. Červen je skvělý termín pro dovolenou na Zakynthosu.

☀️ Počasí Zakynthos v červenci

Počasí na Zakynthosu v červenci je velmi příjemné. Je to asi nejoblíbenější měsíc pro dovolené: průměrné denní maximum 34°C, v horkých dnech pak až 40°C, srážky pouhých 3 mm, průměrné denní minimum 20°C a nejnižší teploty během studených nocí nejdou pod 16 stupňů.

Teplo je přes den i v noci, ale bez větších extrémů. I horské dny jsou na Zakynthosu příjemné díky mírnému vánku. Červenec má v průměru jenom 0,1 zataženého dne! To je záruka toho, že si užijete slunečnou dovolenou a budete se moci koupat.

☀️ Počasí Zakynthos v srpnu

Zakynthoský srpen je stále velmi příjemný a počasí je velmi podobné jako v předchozím měsíci: průměrné denní maximum 34°C, v horkých dnech pak až 40°C, srážky pouhých 4 mm, průměrné denní minimum 20°C a nejnižší teploty během studených nocí nejdou pod 17 stupňů.

Žádný déšť, slabý vánek a maximum slunečního svitu (z celého roku!). Stejně tak rozložený teplých dnů je v srpnu maximální – 17,8 dne jsou teploty vyšší než 30°C a 6,3 dne dokonce vyšší než 35°C. Opravdu krásné počasí, bez větších nástrah.

☀️ Počasí Zakynthos v září

V září už se začíná počasí trochu zhoršovat, stále ale jenom nepatrně. Čeká vás: průměrné denní maximum 30°C, v horkých dnech pak až 36°C, srážky 18 mm, průměrné denní minimum 18°C a nejnižší teploty během studených nocí nejdou pod 14 stupňů. Září je tedy statisticky už horší než červen, ale pořád to jsou velmi hezká čísla a výhodou je také vyhřáté moře!

Počasí na Zakynthosu závěr

Zakynthos má nádherné počasí. V létě opravdu málokdy klame a jsou to skvělé měsíce k jeho návštěvě. Dovolenou si tady opravdu maximálně užijete.

Zakynthos je velmi teplý a díky mírnému vánku příjemný i v těch nejhoroucnějších dnech. Za nás dáváme palec nahoru.

☀️ Více o počasí? Přečtěte si třeba o předpovědi Meteocentrum.

Diskuze ke článku