Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Počasí Šumperk předpověď dnes, zítra, radar i dlouhodobě

Předpověď počasí Šumperk na zítřek i další dny? Máme! Přichystali jsme jí pro vás na této stránce včetně dalších podrobností, a hlavně dlouhodobého výhledu.

Šumperk je větší okresní město v podhůří Jeseníků. Je to město vzdálené hlavním dopravním tepnám, které však může nabídnout spoustu zajímavostí. Také je to město s dlouhou historií, která se datuje až do roku 1281. Šumperk je tedy místo, které rozhodně má co nabídnout.

Historické jádro je poměrně rozsáhlé a hlavnímu náměstí Míru dominuje historická radnice a radniční věž. Jenom škoda zámku Šumperk, který rychle pozbyl svojí funkce a dnes slouží jako škola. Obrovskou zajímavostí je muzeum s expozicí čarodějnických procesů. V Šumperku zůstalo také zachováno poměrně hodně z hradebního opevnění z 16. století.

Šumperk patří do olomouckého kraje a trvale zde žije 25.957 obyvatel.

Počasí Šumperk předpověď dnes, zítra, radar i dlouhodobě

Aktuální předpověď počasí pro Šumperk na 7 dní dopředu jsme pro vás přichystali kousek nad tímto odstavcem. Bude slunečno, zataženo nebo bouřky? A kolik stupňů? V tabulce výše to uvidíte. Kromě toho ale pro vás máme i dlouhodobý výhled. Následující grafy vám ukáží pomyslnou předpověď na celý rok. Ke každému grafu máme vysvětlující komentář.

Počasí Šumperk – Průměrné teploty a úhrn srážek

Průběh počasí v Šumperku je takový, že nejnižší teploty tady panují v lednu a únoru. Průměrné denní minimum v těchto zimních období je -3°. V lednu jsou pak studené noci až -12°. Zima je sice mrazivá, ale zároveň to jsou měsíce s nejnižším počtem srážek. V lednu například naprší 58 mm a v únoru 50 mm. Abychom to uvedli na pravou míru, tak v říjnu je to ještě o malinko méně a to 43 mm.

Když se podíváme na druhé straně na nejvyšší teploty, tak ty panují v červenci a srpnu a dosahují průměrného denního maxima 23° (červenec). Horké dny se v Šumperku šplhají až na 30 °C. Červenec je také měsíc, kdy nejvíce prší – průměrně spadne 109 milimetrů dešťových srážek.

Počasí Šumperk – Průměrné teploty a úhrn srážek

Nejvyšší a nejnižší teploty v Šumperku

U Šumperku je přeci jenom znát, že je to město, které leží v trochu větší nadmořské výšce (336 m.n.m.) v podhůří Jeseníků. Celkově je tady počasí chladnější. Tropických dnů není tolik, jako jinde. Na druhou stranu v srpnu se teplota nad 20 stupni drží v průměru 20,4 dne. To už také není málo. Naopak v lednu se teplota pod bodem mrazu drží v průměru 16 dnů. V Šumperku mrzne i v březnu, což už ve většině českých a moravských měst neplatí.

Následující graf zobrazuje průměrný počet dní podle dané teploty v průběhu roku.

Oblačnost a sluneční svit

Šumperk má oproti jiným místům také mnohem více zamračenou oblohu. Nejvíc sluníčka si místní užijí v srpnu a to plných 7,1 dne naopak v temném lednu je to pouhých 1,9 dne. Leden má ale za to celých 22 dnů zataženo.

Oblačnost a sluneční svit

Počasí Šumperk shrnutí

Šumperk se vymyká ostatním českým městům v tom, že je mnohem chladnější a zamračenější. Slunce si opravdu místí užijí méně než jinde. Srovnejte si to sami například s nedalekými velkými městy jako Olomouc, Opava nebo Ostrava.

Počasí Šumperk shrnutí

Jinak se ale počasí v ničem nevymyká. Nejchladnější měsíce jsou v zimě – leden a únor. Naopak nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen. Právě letní měsíce jsou také nejvhodnější k návštěvě, protože je největší šance, že budete mít hezké počasí.

Máte rádi Šumperk? Dejte nám tip na zajímavá místa do komentářů?

Předpovědi počasí pro města v Olomouckém kraji

Olomouc Prostějov Přerov
Šumperk Jeseník Hranice
☀️ Více o počasí? Přečtěte si třeba o předpovědi Meteocentrum.

Diskuze ke článku