Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Počasí Přerov aktuálně + dlouhodobá předpověď

Aktuální předpověď počasí Přerov? Máme ji pro vás přichystanou, a navíc i dlouhodobý výhled. Zjistěte, jak bude v Přerově dnes, zítra, ale i za měsíc.

Přerov patří mezi velká města o čemž svědčí i jeho zařazení mezi statutární města. Má 43.358 stálých obyvatel. Město je součástí olomouckého kraje.

Město je důležitým dopravním uzlem (dálnice D1) a také průmyslovým centrem. Továrny tady mají celé podniky jako například firmy: Precheza, Přerovské strojírny, Meopta, Kazeto a další. Zadržován je to ale také město s bohatou historií sahající až do raného středověku, takže má historické centrum, kde je rozhodně co objevovat.

Počasí Přerov aktuálně + dlouhodobá předpověď

Ale zpátky k tématu počasí Přerov. Přímo zde na této stránce najde aktuální předpověď na 7 dní dopředu. Takže jsme si pro vás připravili okomentované grafy s dlouhodobými výhledy, které přinášejí zprůměrovaná data. Využívají je i meteorologové při svých dlouhodobých předpovědích. Nadhled nad počasím dají i vám.

Průměrné teploty a úhrn srážek pro počasí Přerov

Graf teplot v průběhu roku vypadá následovně. Nejstudenější měsíc je leden v těsném závěsu za lednem. Průměrné denní maximum je 2°. Průměrné denní minimum -3°. Při studených nocích je -11°. Podobně ledový je i měsíc únor. Naopak nejsilnější měsíce jsou červenec a srpen s průměrných denním maximem 25°.

Co se týká deště, tak je situace také podle očekávání a řídí se celorepublikovým průměrem. Nejméně prší obecně v zimě i když nejsušším měsícem je dlouhodobě říjen s pouhými 32 mm srážek. Naopak nejvíce deště spadne v červenci. Prostějov je ale ve srážkovém stínu, a tak zde mají po celý rok méně srážek, než je republikový průměr.

Průměrné teploty a úhrn srážek pro počasí Přerov

Nejvyšší a nejnižší teploty

Následující graf ukazuje průměrné rozložení teplot v průběhu roku. Jak můžete vidět, tak v něm není moc extrémů. Dnů s mrazem nebo tropickými třicítkami v průběhu roku moc není a tyto dny jsou tam, kde by měli být. V prosinci 8,2 mrazivých dnů, v lednu 11,8 mrazivých dnů a únoru 7,7 mrazivých dnů. Naopak třicítky je možné čekat v létě, a to v průměru, v červnu 0,9, v červenci 3 dne a srpnu 3,6 dne.

Velmi příjemné měsíce jsou v Přerově červenec a srpen. Například v červenci se průměrně 25,5 dne drží teplota nad příjemnými 20 stupni. A v srpnu je to dokonce 26,3 stupně.

Nejvyšší a nejnižší teploty

Oblačnost a sluneční svit v Přerově

Množství sluníčka je v průběhu roku hodně odlišné. Zatímco v srpnu svítí plných 11,1 dne, tak v lednu je tomu jenom 1,9 dne. A statistika zatažené oblohy je pak úplně naopak. V srpnu je zataženo 4,4, ale za to v lednu plných 19,4 dne.

Oblačnost a sluneční svit v Přerově

Počasí Přerov závěr

Počasí v Přerově se může zdát poměrně obyčejné, ale není to úplně pravda. Oproti jiným místům v Česku zde méně prší a také extrémy jsou spíše menší (myšleno velké výkyvy teplot).

Nejvhodnější měsíce pro návštěvu jsou červenec a srpen, kdy statisticky panuje nejlepší počasí – je největší teplota i nejvíc sluníčka. Sice také nejvíce prší, ale celkový úhrn srážek není nijak závratný. Ve skutečnosti je deštivých dnů skoro stejně jako v lednu, ale rozdíl je v tom, že letní deště jsou vydatnější – prostě z mraků spadne víc vody.

Předpovědi počasí pro města v Olomouckém kraji

Olomouc Prostějov Přerov
Šumperk Jeseník Hranice
☀️ Více o počasí? Přečtěte si třeba o předpovědi Meteocentrum.

Diskuze ke článku