Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Počasí Prostějov na dnešek a následujících 7 dnů

Předpověď počasí Prostějov pro vás. Přesná předpověď počasí na další týden a k tomu i přídavek v podobě dlouhodobé předpovědi. Ručíme za přesnost.

Prostějov je statutární město s 43 680 obyvateli. Je to jedno z pouhých 3 statutárních město v olomouckého kraji. Je to město s dlouhou historií a krásným historickým jádrem. Známé se stalo především díky textilnímu průmyslu. Hlavní náměstí se jmenuje T. G. Masaryka a jeho dominantou je Nová radnice s 66 metrů vysokou věží a orlojem. Historické jádro je vůbec poměrně rozsáhlé i když v něm najdeme i moderní budovy – například citlivě rekonstruované centrum OC Zlatá brána.

Zajímavostí města je přítomnost vojenské posádky, která je zde nepřetržitě od roku 1798. V současnosti zde sídlí 2 vojenské jednotky a to 601. skupina speciálních sil generála Moravce a 102. průzkumný prapor generála Karla Palečka.

Počasí Prostějov na dnešek a následujících 7 dnů

A jaká je tedy počasí Prostějov? Můžete se přesvědčit sami z aktuální předpovědí výše. Kromě toho jsme si ale pro vás přichystali ještě následující grafy, které ho rozebírají mnohem podrobněji. Podíváme se na dlouhodobé výhledy zanesené do grafů.

Všechno je samozřejmě zprůměrované, tak je to nutné brát s rezervou, přesto vám tyto data mohou posloužit i jako orientační dlouhodobá předpověď počasí.

Počasí Prostějov a průměrné teploty a dešťové srážky

Počasí v Prostějově odpovídá tomu, co byste asi mohli očekávat. Nejstudenější měsíce jsou leden a únor. Průměrné denní mini mimům činí -3 stupně Celsia, chladné noci mají dokonce -11 stupňů.

Počasí Prostějov a průměrné teploty a dešťové srážky

Nejteplejší měsíce jsou pak logicky červenec a srpen – průměrné denní maximum příjemných 25 stupňů Celsia. Horké dny zde mají v průměru dokonce 33 stupňů.

Velmi zajímavé jsou pak statistiky dešťových srážek, kterých zde mají v průměru velmi málo. Nejsušším měsícem je říjen s 32 mm, ale o moc lépe na tom nejsou ani tradičně suché zimní měsíce: leden 41 mm, únor 37 mm. Celkově patří Prostějov spíše k suším oblastem, kde prší méně než je běžné ve většině republiky.

Nejvyšší a nejnižší teploty v Prostějově

Srpen je jasně nejteplejším měsícem a má plných 26,3 dne s průměrnou teplotou nad dvacet stupňů. Pokud to srovnáme s dalšími teplými letními dny, tak červenec má 25,5 takovýchto dnů a červen 18,1 dnů.

Nejvyšší a nejnižší teploty v Prostějově

Oblačnost a sluneční svit

Kdy si v Prostějově užijí nejvíce slunce? Samozřejmě je to v srpnu a to hezkých 11,1 dne. Jenom pro zajímavost a srovnání, tak v lednu je to 1,9 dne. Úplně naopak je to pak se zamračenou oblohou, v lednu 19,4 dne a v srpnu jen 4,4 dne.

Oblačnost a sluneční svit v Prostějově

Počasí Prostějov závěr a doporučení

Počasí Prostějov je dnes snadno předvídatelné. Podívejte se na naši aktuální předpověď anebo si nastudujte naše dlouhodobé statistiky. Jak vidíte, tak v tom vůbec nic není. Počasí v Prostějově na jednu stranu ničím nevybočuje – nejlepším měsícem pro plánovou návštěvu jsou červenec a srpen. A na druhou stranou zaujme i některými kuriozitami – například poměrně malým množstvím dešťových srážek. Prostějov je zajímavé město, které rozhodně stojí za návštěvu.

Předpovědi počasí pro města v Olomouckém kraji

Olomouc Prostějov Přerov
Šumperk Jeseník Hranice
☀️ Více o počasí? Přečtěte si třeba o předpovědi Meteocentrum.

Diskuze ke článku