Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zakynthos mapa ke stažení – Mapy ostrova Zakynthos

Ostrov Zakynthos je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Řecku, který si oblíbilo i mnoho Čechů. Je to nejjižnější Jónský ostrov. Na 410 km2 se nachází mnoho krásných pláží, kvalitních hotelů i zajímavých hotelů. Naše Zakynthos mapa vám pomůže neztratit se.

Ostrov Zakyntos má na délku 33 km a na šířku 17 km. Celé pobřeží je dlouhé 120 kilometrů. Hlavní město se jmenuje také Zakynthos a nachází se na východním pobřeží ostrova nejblíže řecké pevnině.

Zakynthos kompletní průvodce

Napsali jsme pro vás kompletního průvodce ostrovem Zakynthos. Jedná se skutečně o super obsáhlý článek, nabušený informace a s téměř 30 krásnými fotkami.
 
Také pro vás máme průvodce letoviskem Laganas a stránku počasí.

Na první pohled se zdá, že na Zakynthosu nemůžete zabloudit. Ostrov má hezky kompaktní tvar. Z hlavního města se rozbýhají silnice do všech stran. Východní část je rovinatá a přehledná. Nejvyšší hora Vrachionas (Bouví) má 751 m.n.m. a nachází se zase ve středu západní části ostrova. Kolem centrálního pohoří se dá jet po hlavní silnici i z druhé strany, i když silnic je tu už znatelně méně.

Přesto si myslíme, že mapa Zakynthosu vám může přijít vhod. Určitě doporučujeme si půjčit auto a ostrov si hezky projet křížem krážem. Dá se to zvládnout za 1 den.

 

Zakynthos mapa se vším důležitým

Jednoduchá schématická mapa, na které najdete vše, co potřebujete: města, pláže, památky, silnice, geografický profil.

Zakynthos mapa ke stažení

 

Zjednodušená mapa Zakynthosu

Jednoduchá, ale velmi přehledná mapa ostrova Zakynthos.

Další krásná mapa oblíbeného ostrova.

 

Zakynthos podrobně

Hezká mapa, na které jsou přesně zakreslené jednotlivé vesnice a další detaily.

Detailní mapa Zakynthosu.

 

Mapa silnic na Zakynthosu

Hezká kontrastní mapa, na které viniknou především hlavní trasy silnic. Ideální na cesty!

Mapa silnic na ostrově Zakynthos.

 

Závěr

Zakynthos patří k perlám Řecka. Úžasný ostrov pro letní dovolenou, který vás zaručeně nezkalme. Vezměte do ruky naší mapu Zakynthosu a pojďte ho prozkoumat, co nejvíc to půjde!

 

Diskuze ke článku