Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tag: Řecké ostrovy

Řecko má přes 3.000 ostrůvků. Z toho je plných 227 řeckých ostrovů obydlených. Některé ostrůvky mají jenom pár metrů, největší ostrov Kréta 8 261 kilometrů čtverečních. Díky této obrovské členitosti má Řecko nejdelší pobřeží Středozemního moře v Evropě a 11. nejdelší pobřeží na světě.

Velké ostrovy jako Rhodos, Korfu, Zakynthos, Santorini, Samos, Kos, Mykonos, Lefkada, Lesbos jsou oblíbeným cílem dovolených.

Některé ostrovy jako Euboea jsou zase obydleny hojně místními, a dokonce třeba v tomto případě i propojeny s pevninou.

Řecké ostrovy se člení do několika souostroví jako jsou Jónské ostrovy, Sporady, Dodekany nebo Kyklady. Ostrovy se nacházejí v Egejském, Krétském, Thráckém, Středozemním a Jónském moři.

Karpathos – Průvodce luxusním řeckým ostrovem

Karpathos – Průvodce luxusním řeckým ostrovem

Karpathos je řecký ostrov, který je situován v Egejské moři východně od Kréty. Patří spíše k menším ostrovům, díky čemuž si zachoval svou svébytnou kulturu a mnohé zajímavosti. Základní fakta Rozloha ostrova je 324,7 kilometrů čtverečních. Ostrov Karpathos má celkem něco málo přes 6.000…
Ostrov Rhodos – Pláže, zajímavosti, vše co potřebujete vědět pro dovolenou

Ostrov Rhodos – Pláže, zajímavosti, vše pro dovolenou

Rhodos patří do řeckého souostroví Dodekanésy, které jsou roztroušeny podél tureckého pobřeží a jsou nejjižnější skupinou řeckých ostrovů a díky tomu i nejslunečnější. Rhodos je nádherné místo na dovolenou, kam také každoročně míří stovky tisíc Čechů. Pojďme si tento krásný ostrov představit blíže. Rhodos…