Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mapa Kréta – Výběr nejlepších map zdarma ke stažení

Hledáte mapu ostrova Kréty v Řecku? Jste na správné adrese. Přímo na této stránce na vás čeká nejlepší mapa Kréty. Stačí si vybrat z různých druhů map.

Kréta je zajímavý a rozlehlý ostrov, kam míří spousta Čechů na dovolenu. Je to kolébka řecké kultury a místo proslulé nádhernou přírodou.

Víte že,…

Kréta je suverénně největší ostrov Řecka. S rozlohou 8 261 km2 je větší, než 4 další ostrovy v pořadí dohromady (Euboia, Lesbos, Rhodos, Chios). Velmi podobná je situace i s počtem obyvatel, kterých zde žije přes 600 tisíc.

Geografie ostrova Kréta

Kréta má protáhlý tvar, je dlouhý 260 km a největší šířka je 60 km. Je to hornatý a velmi členitý ostrov. Nejvyšší hora Psiloritis v pohoří Idi Ori má 2456 m n. m.

Mapa Kréta

Na této stránce jsme pro vás připravili 8 různých map ostrova Kréta. Každá naše „mapa Kréta“ je trochu jiná a hodí se k jinému účelu. Mapy jsou v maximální možné kvalitě.

Základní mapa Kréty

JPG, velikost 190 kB, rozlišení 2.340 x 925

Velmi hezká mapa Kréty, která je přehledná, a přitom na ní najdete snad úplně všechny základní věci, které jenom můžete potřebovat. Zátoky, města, hlavní silnice a sousední ostrůvky.

Základní mapa Kréty

 

Mapa silnic na Krétě

JPG, velikost 1.261 kB, rozlišení 6.358 x 2.516

Výborná mapa Kréty ve velkém rozlišení. Skvělá hlavně na rozlišení největších obcí a hlavních silničních tahů.

Mapa silnic na Krétě

 

Administrativní mapa Kréty

JPG, velikost 190 kB, rozlišení 2.340 x 925

Ostrov Kréta se administrativně dělí na 4 oblasti, které spadají pod nejbližší velké město. Tyto oblasti se ještě dále dělí na menší okresy.

Administrativní mapa Kréty

 

Geografická mapa Kréty

JPG, velikost 143 kB, rozlišení 2.400 x 968

Čistě geografická mapa. Na této mapě Kréty je báječně vidět, jak je Kréta hornatý a velmi členitý ostrov. Nížiny jsou tady opravdu vzácné.

Geografická mapa Kréty

 

Mapa Kréta jednoduchá

JPG, velikost 469 kB, rozlišení 3.000 x 1.147

Velmi zjednodušená mapa Kréty, která ukáže jenom největší města.

Mapa Kréta jednoduchá<

 

Slepá mapa Kréty

JPG, velikost 165 kB, rozlišení 2.835 x 1.740

Mapa Kréty jenom s důležitými městy. Jinak na ní není nic extra složitého.

Slepá mapa Kréty

 

Kreslená mapa Kréty

JPG, velikost 230 kB, rozlišení 2.400 x 1.312

Spíše zábavná mapa, která rozhodně není nejpřesnější, ale přesto je na ní vidět snad všechno důležité.

Kreslená mapa Kréty

 

Obrázková mapa Kréty

JPG, velikost 273 kB, rozlišení 2.319 x 1.151

Další mapa Kréty, která je spíše na efekt. Ukáže vám několik typických věcí na Krétu, ale k orientaci rozhodně neslouží.

Obrázková mapa Kréty

 

Mapa Kréty online

Kromě předchozích textových map pro vás máme odkazy i na online služby s mapou Kréty. Výhodou těchto map je především to, že můžete jít do naprostého detailu. Zoomovat do té nejzapadlejší uličky na Krétě, podívat se co je v okolí. Nebo si přepnout mapový podklad.

K čemu mapa Kréty?

Mapu Kréty můžete použít hned k několika účelům. Ten první samozřejmě je jenom tak pro zajímavost. Nebo pokud se chystáte na dovolenou na tento čarokrásný ostrov, tak vám naše mapy pomohou se základní orientací. Další možností je vzdělávání – pro hodinu zeměpisu jsou naše mapy opravdu ideální pomůckou.

Závěr mapa Kréta

Věříme, že vám tento článek a naše mapy Kréty a užitečné odkazy pomohly. Pokud budete o tento článek, tak ho můžeme jenom rozšířit. Nebo snad víte o lepších mapách tohoto řeckého ostrova? Podělte se s námi o tip v komentářích pod tímto článkem.

Diskuze ke článku