Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Černá louka Ostrava – Kompletní průvodce výstavištěm

Černá louka je víceúčelový prostor k pořádání veletrhů, výstav a kulturních akcí, který najdete v Ostravě v Moravskoslezském kraji.

Černá louka se představuje

Černá louka je velmi významné české veletržní místo. V současnosti se zde pořádají výstavy, tuzemské i mezinárodní veletrhy, kongresy a konference.

Černá louka hostí mnohé výstavy

Historie Černé louky

Dlouhou dobu šlo o bezvýznamné místo, které sloužilo jako odpadní místo nedaleké koksovny.

Po zrušení haldy v třicátých letech minulého století se místo stalo oblíbenou lokalitou pro pořádní kolotočů a cirkusů.

Poté zde bylo vybudované současné výstaviště.

Moderní výstaviště Černá louka

Černá louka se nachází na strategickém místě

Černá louka je místo, které se nachází nedaleko centra Ostravy. Konkrétně je to na katastru městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Díky své skvělé poloze se stalo populárním místem k odpočinku pro všechny věkové kategorie, které využívají venkovní posilovny nebo běžecké trasy k rekreačnímu běhu.

Exibice aut patří k velmi oblíbeným

Skvělé místo k sportování

Na Černé louce jsou běžecké trasy, které vedou z veletržního areálu k nedaleké řece Ostravici a do otevřeného prostoru Slezskoostravského hradu. Během běhu se můžete zastavit u venkovních posiloven a udělat si nějaký ten shyb nebo sed, leh.

Výstaviště Černá louka má celkem 9 hal

Významné akce na Černé louce

V současnosti patří areál k významným místům v České republice, kde se konají významné regionální akce a festivaly. Mezi ně například patří Festival v ulicích, Olympijské festivaly nebo venkovní divadelní tour Spectaculo Interresse.

Černá louka je také místem veletrhů. Za všechny zmiňme veletrh Infotherma, který se zde každým rokem koná na konci ledna.

Další zdejší populární akce jsou Knižní festival Ostrava nebo Výstava koček. Velmi atraktivní jsou rovněž prodejní výstavy Kreativ Jaro/Podzim Ostrava.

Černá louka je skvělá!

Popis areálu

Celý areál má pět hektarů a disponuje 9 objekty. Z toho dva jsou výstavní a kongresové pavilony, ostatní slouží k pronájmu (realitní a makléřské činnosti).

Venkovní plochy kolem pavilonů slouží návštěvníkům i obyvatelům moravskoslezské metropole jako místo pro relaxaci a odpočinek.

Hlavní výstavní pavilon má označení A. Jedná se o víceúčelovou halu s podzemními parkovacími místy. Jeho výstavní plocha měří 6.300 metrů čtverečních. Z významných budov se v areálu ještě nachází Vila Tereza, což je secesní vila z konce 19. století.

Konají se tu i prodejní akce

Dopravní spojení a parkování

Zaparkovat svůj vůz můžete v areálu výstaviště. Parkovné zde stojí 30 korun za hodinu, autobus pak zaplatí 180 korun za den. Z centra města sem jezdí tramvaje číslo 4, 10, 12 nebo autobus číslo 99.

Černá louka závěrečné shrnutí

Výstaviště Černá louka je obrovský výstavní prostor, který každý rok hostí spoustu pravidelných i nepravidelných akcí. Je to zajímavé a dobře fungující výstaviště a jeho návštěva vás jistě velmi obohatí.

Diskuze ke článku