Ski Dolní Morava – Ceny, webkamera, ubytování

Ski Dolní Morava patří mezi špičkové lyžařské areály u Kralického sněžníku. Krásný a rozlehlý areál patří k nejlepším u nás a nabízí kvalitní lyžování a mnoho další zábavy, a to po celý rok.

Ski Dolní Morava se nachází na velmi zajímavém místě. Dolní Morava je zároveň i jménem obce, přičemž ta se skládá se ze 3 částí, kterými prochází hranice mezi Českem a Moravou. V Čechách nachází Horní Morava a Dolní Morava, a na Moravě Velká Morava. Historická zemská hranice zde prochází středem řeky Moravy, která pramení v katastru Velké Moravy. Je to tedy poměrně zastrčený kousek země. Navíc o pouhé 2 kilometry dál se nachází polská hranice.

Popis Ski areálu

Zdejší areál je opravdu rozlehlý a nabízí 8 sjezdovek všech obtížností. Celková délka sjezdovek je 10,4 kilometru. Mají tu 2 čtyřsedačkové lanovky (Sněžník a U Slona), 2 vleky kotva (Ondráš a Kamila), 1 vlek poma (Slamník) a 100 % garanci sněhu. Samozřejmostí je tedy kvalitní umělé zasněžování.

Zábavu si užijí i mladší ročníky, na které tady čeká zábavná trať Funline, crossová trať a dětský skipark Amálka​.

Ski Dolní Morava – Ceny, webkamera, ubytování

Seznam sjezdovek

Sjezdovka Délka [m] Převýšení [m] Zasněžování Večerní lyžování
1 – Ondráš 600 110 ano ne
1a – Velký Slon 1200 293 ano ne
1b – Malý Slon 700 140 ano ne
2 – Sněžník A 1200 369 ano ne
2a – Kamila 600 140 ano ne
3 – Sněžník B 1750 369 ano ne
4 – Slamník 600 120 ano ne
5 – Spojovací lyžařská cesta 2500 303 ano ne
7 – Dětský ski park Amálka 200 70 ano ne
8 – Vyhlídková 1050 165 ano ne

Kudy do Ski Dolní Morava

Z velkých měst je to nejblíže do Ski Morava z Hradce Králové (90 km, 1:36 h jízdy) nebo z Olomouce (88 km, 1:21 h jízdy). Až do města Králíky se jede po pohodlné hlavní silnici. Pak se odbočí na červený potok, kde sjedete z hlavní, ale to už jste jenom asi 5 kilometrů od areálu.

Krásné široké sjezdovky ve Ski Dolní Morava.

Ceny pernamentek

Ceny ve Ski areálu Dolní Morava patří spíše k těm vyšším. Za větší komfort si hold musí každý připlatit. Jízdné je také komplikovanější o možnost uplatnění Resort card, díky které ale získá návštěvník zajímavou slevu.

Mapa Ski Areálu

Následující mapa vám ukáže celý Ski areál Dolní Morava. Jak vidíte je to opravdu rozlehlý a kvalitní areál.

Mapa Ski Dolní Morava.

Služby ve Ski Dolní Morava

Ski Dolní Morava rozhodně není jenom o lyžování. Samozřejmostí jsou běžné služby jako půjčovny lyží, lyžařské školy nebo zábavné dětské dráhy na lyžování. Tady jdou mnohem dál. Je zde centrum skialpového lyžování ve volném terénu. Mají tu bobovou dráhu. Sáňkařskou dráhu, kde je možné jezdit i v noci. Dokonce se můžete se svést rolbou.

Běžky ve Ski Dolní Morava

Na běžkaře jsou zde také výborně připraveni. Výchozím místem běžeckých upravovaných stop je chata Slaměnka u horní stanice lanovky Sněžník. Každý běžkař se tak může nechat pohodlně vyvést až nahoru. Zdejší areál udržuje na 50 km běžeckých stop, které se napojují na další trasy včetně hlavní Jesenické magistrály.

Horní stanice vleku ve Ski Dolní Morava.

Stezka v oblacích

Součástí areálu je i oblíbená Stezka v oblacích, která se řadí mezi oblíbené stezky v korunách stromů. Stezka se nachází u horní stanice lanovky Sněžník. O Stezce v oblacích máme obsáhlý samostatný článek, který vám rozhodně můžeme doporučit k přečtení.

Stezka v oblacích v Dolní Moravě vstup a celkový pohled

Ubytování

Možností ubytování je v Dolní Moravě mnoho. Hned pod hlavní sjezdovkou se nachází Penzion Pod Slamníkem, chata Marcelka nebo luxusní a velký Wellness hotel Vista.

Závěr

Ski Dolní Morava nabízí opravdu parádní lyžování na úrovni. Je to jeden z největších a nejkvalitnějších lyžařských areálu na Moravě, který na své návštěvníky opravdu myslí. Kupu zábavy si tady užijí malý i velcí a my vám tento krásný kus země můžeme jenom doporuči. Množství zimních sportů, které se tady dají provozovat je opravdu obdivuhodné. Samozřejmostí je špičkové zázemí a výborné služby, za které si však přiměřeně připlatíte.

 

Doporučujeme

O autorovi: Recepční Hotelove.cz

Jsem recepční na Hotelove.cz a budu vaše průvodkyně tímto webem i všemi těmi krásnými hotely venku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *