Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ski Dolní Morava – Ceny, webkamera, ubytování

Ski Dolní Morava patří mezi špičkové lyžařské areály u Kralického sněžníku. Krásný a rozlehlý areál patří k nejlepším u nás a nabízí kvalitní lyžování a mnoho další zábavy, a to po celý rok.

Ski Dolní Morava se nachází na velmi zajímavém místě. Dolní Morava je zároveň i jménem obce, přičemž ta se skládá se ze 3 částí, kterými prochází hranice mezi Českem a Moravou. V Čechách nachází Horní Morava a Dolní Morava, a na Moravě Velká Morava. Historická zemská hranice zde prochází středem řeky Moravy, která pramení v katastru Velké Moravy. Je to tedy poměrně zastrčený kousek země. Navíc o pouhé 2 kilometry dál se nachází polská hranice.

Popis Ski areálu

Zdejší areál je opravdu rozlehlý a nabízí 8 sjezdovek všech obtížností. Celková délka sjezdovek je 10,4 kilometru. Mají tu 2 čtyřsedačkové lanovky (Sněžník a U Slona), 2 vleky kotva (Ondráš a Kamila), 1 vlek poma (Slamník) a 100 % garanci sněhu. Samozřejmostí je tedy kvalitní umělé zasněžování.

Zábavu si užijí i mladší ročníky, na které tady čeká zábavná trať Funline, crossová trať a dětský skipark Amálka​.

Ski Dolní Morava – Ceny, webkamera, ubytování

Seznam sjezdovek

Sjezdovka Délka [m] Převýšení [m] Zasněžování Večerní lyžování
1 – Ondráš 600 110 ano ne
1a – Velký Slon 1200 293 ano ne
1b – Malý Slon 700 140 ano ne
2 – Sněžník A 1200 369 ano ne
2a – Kamila 600 140 ano ne
3 – Sněžník B 1750 369 ano ne
4 – Slamník 600 120 ano ne
5 – Spojovací lyžařská cesta 2500 303 ano ne
7 – Dětský ski park Amálka 200 70 ano ne
8 – Vyhlídková 1050 165 ano ne

Kudy do Ski Dolní Morava

Z velkých měst je to nejblíže do Ski Morava z Hradce Králové (90 km, 1:36 h jízdy) nebo z Olomouce (88 km, 1:21 h jízdy). Až do města Králíky se jede po pohodlné hlavní silnici. Pak se odbočí na červený potok, kde sjedete z hlavní, ale to už jste jenom asi 5 kilometrů od areálu.

Krásné široké sjezdovky ve Ski Dolní Morava.

Ceny pernamentek

Ceny ve Ski areálu Dolní Morava patří spíše k těm vyšším. Za větší komfort si hold musí každý připlatit. Jízdné je také komplikovanější o možnost uplatnění Resort card, díky které ale získá návštěvník zajímavou slevu. Máme pro vás aktuální ceník, stejně tak i z předešlých let pro porovnání.

Ski Dolní Morava ceník 2021/2022

Starý ceník pro roky 2020 – 2021

Ski Dolní Morava ceník pro sezónu 2020 - 2021

Starý ceník pro roky 2019 – 2020

Pozor! – Pernamentky jsou nepřenosné, což je zajištěno kamerovým systémem.

Ski Dolní Morava kompletní ceník pernamentek

Ski Dolní Morava rozlišuje dvě důležité sezóny. Hlavní sezóna je mezi 2.1. – 30.1. a pak také mezi 9.3. až 15.3. 2020. Nejdražší je TOP sezóna, která trvá přes vánoční svátky od 25.12.2019 – 1.1.2020 a rovněž mezi 31.1. – 8.3.2020, kdy má většina dětí jarní prázdniny. A kolik stojí permanentky?

Nejběžnější permanentka v TOP sezóně pro dospělého na 1 den stojí 790 Kč. Pro studenty 680 Kč a pro děti 540 Kč. Nabízí se i zvýhodněné rodinné permanentky anebo také zlevněná RESORT CARD, kterou je možné koupit online.

Poměrně drahé jsou i 4hodinové permanentky (dospělý – 750 Kč, student – 640 Kč, dítě – 510 Kč). To už výhodněji vyjde permanentka od 13:00 (dospělý – 590 Kč, student – 390 Kč, dítě – 370 Kč).

Mapa Ski Areálu

Následující mapa vám ukáže celý Ski areál Dolní Morava. Jak vidíte je to opravdu rozlehlý a kvalitní areál.

Mapa Ski Dolní Morava.

Služby ve Ski Dolní Morava

Ski Dolní Morava rozhodně není jenom o lyžování. Samozřejmostí jsou běžné služby jako půjčovny lyží, lyžařské školy nebo zábavné dětské dráhy na lyžování. Tady jdou mnohem dál. Je zde centrum skialpového lyžování ve volném terénu. Mají tu bobovou dráhu. Sáňkařskou dráhu, kde je možné jezdit i v noci. Dokonce se můžete se svést rolbou.

Běžky ve Ski Dolní Morava

Na běžkaře jsou zde také výborně připraveni. Výchozím místem běžeckých upravovaných stop je chata Slaměnka u horní stanice lanovky Sněžník. Každý běžkař se tak může nechat pohodlně vyvést až nahoru. Zdejší areál udržuje na 50 km běžeckých stop, které se napojují na další trasy včetně hlavní Jesenické magistrály.

Horní stanice vleku ve Ski Dolní Morava.

Stezka v oblacích

Součástí areálu je i oblíbená Stezka v oblacích, která se řadí mezi oblíbené stezky v korunách stromů. Stezka se nachází u horní stanice lanovky Sněžník. O Stezce v oblacích máme obsáhlý samostatný článek, který vám rozhodně můžeme doporučit k přečtení.

Stezka v oblacích v Dolní Moravě vstup a celkový pohled

Ubytování

Možností ubytování je v Dolní Moravě mnoho. Hned pod hlavní sjezdovkou se nachází Penzion Pod Slamníkem, chata Marcelka nebo luxusní a velký Wellness Hotel Vista. Poslední jmenovaný opravdu nezklame. Krásné ubytování nabízí rovněž Penzion Jiřinka.

Závěr

Ski Dolní Morava nabízí opravdu parádní lyžování na úrovni. Je to jeden z největších a nejkvalitnějších lyžařských areálu na Moravě, který na své návštěvníky opravdu myslí. Kupu zábavy si tady užijí malý i velcí a my vám tento krásný areál můžeme jenom doporučit. Upřímně 💙. Množství zimních sportů, které se tady dají provozovat je opravdu obdivuhodné. Samozřejmostí je špičkové zázemí a výborné služby, za které si však přiměřeně připlatíte. Areál Dolní Morava opravdu myslí na své návštěvníky.

 

[note note_color=“#e8f3ff“]

Představení lyžařských areálů v Česku

Přečtěte si obsáhlý seznam všech Ski areálů v České republice.

Já osobně nejraději lyžuji na Ještědu nebo Černé Hoře nad Janskými Lázněmi.

Máme ale i spoustu dalších článků například o ski areálech z celé naší země jako jsou Ski Stupava, Ski Filipov, Ski Malenovice v Beskydech, Ski Lipno s nádherným výhledem na stejnojmennou vodní nádrž, malém areálu Telnice kousek nad Ústím nad Labem, obrovském a rychle se rozvíjejícím lyžařském areálu na Klínovci, nádherné Ski Deštné – největším středisku v Orlických horách nebo Dolní Moravě, která se mění na hlavní zimní centrum Jeseníků.

A máme i další menší a rodinné ski areály. Přečtěte si o Ski Makov, Ski Kouty nad Desnou, Ski Mosty u Jablunkova, Ski Kohútka u Nového Hrozenkova v Beskydech, Ski Olešnice na Moravě, Ski Bílá, Ski Karlov, Ski Špičák na Šumavě, Ski Karolinka u Vsetína, Ski Ramzová, Ski Červená Voda, krásném lyžařském areálu Ski Hlinsko, Ski Kopřivná nebo Ski Hlubočky u Olomouce.

Budeme rádi i za vaše a názory a tipy na nejlepší lyžařské areály? Stačí napsat do komentářů.
[/note]

Diskuze ke článku