Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Stezka v oblacích v Dolní Moravě – kompletní průvodce

Stezka v oblacích na Dolní Moravě patří mezi populární stezky v korunách stromů. Nachází se v pohoří Jeseníky kousek pod vrcholem hory Slamník (1.233 m. n. m.). Je to zajímavá atrakce pro celou rodinu se spoustou zábavních prvků. Řekneme vám o ní vše!

I taková obyčejná věc jako rozhledna se dá udělat jinak a tak, aby byla zajímavá a přístupná pro každého, včetně dětí, seniorů a handicapovaných. Taková je i první moravská stezka v korunách stromů, která byla teprve 2. takovou atrakcí v České republice.

Stezky v korunách stromů se často nachází pod kopci, jako například stezka v Krkonoších. Ta v Dolní Moravě je ale na kopci, a proto o ní hovoříme spíše jako o Stezce v oblacích.

Stezka v oblacích v Dolní Moravě vstup a celkový pohled

Umístění stezky

Stezka v oblacích se nachází v Dolní Moravě. Malé obci u stejnojmenného lyžařského areálu. Vesnicí mimo jiné protéká i známá řeka Morava. Nejbližšími většími městy jsou Králíky, Šumperk a Jeseníky. Samotná stezka se nachází u horní stanice sedačkové lanovky v nadmořské výšce 1 116 m. n. m. Je to tedy na kopci, ale ne na úplném vrchu.

[note note_color=“#ccff99″]

Zajímavost

V zimě se dostanete na vrchol Slamníku naprosto pohodlně. Na lanovku totiž navazuje vlek, který vozí lyžaře přímo až na špičku hory. V létě máte jedinou možnost, jak vrchol zdolat, a to udělat si vyšlap pěšky. Je to zhruba 750 metrů a lehce přes 100 metrů převýšení.[/note]

Stezka v oblacích technické údaje

Stezka má zajímavý a poměrně komplikovaný tvar, který navrhl architekt Zdeněk Fránek. Nepatří sice k těm úplně největším přesto je to impozantní dílo s těmito technickými parametry.

Nadmořská výška 1 116 m. n. m.
Výška stezky 55 metrů
Délka dřevěné lávky 710 metrů
Délka tobogánu 100 metrů

Atrakce

Stezka v oblacích nabízí nejenom nezapomenutelný výhled, ale i atrakce. Některé z nich až téměř adrenalinové, takže zabaví i větší děti. Za zmínku stojí hlavně tobogán, který je poměrně prudký a 100 metrů dlouhý. Další atrakcí jsou odpočinková a rukávová síť, kde místo pevné země spočine vaše tělo na několika provazech vysoko nad zemí.

[note note_color=“#ffff99″]

Která stezka je nejlepší?

Stezek v korunách stromů je více. V tomto článku jsme je zmapovali a zkusili vybrat i nejlepší stezku v korunách stromů.[/note]

Závěr

Stezka v oblacích v Dolní Moravě je zajímavá turistická atrakce, která stojí za návštěvu. Díky tomu se také těší velké oblibě u turistů. Je to krásné místo, které může návštěvníkům nabídnout nezapomenutelné zážitky. Jako součást výletu by rozhodně měla být i procházka zdejší krásnou přírodou. Ostatně vede sem mnoho zajímavých tras a některé jsou velmi dobře sjízdné i pro cyklisty.

Neváhejte a vydejte se do Dolní Moravy. Jenom doporučujeme plánovat návštěvu mimo největší návaly turistů (prázdniny a v době kolem oběda).

Diskuze ke článku

0/100