Stezka v korunách stromů v Krkonoších

Stezka v korunách stromů v Krkonoších

Stezky v korunách stromů jsou v poslední době hitem mezi cestovatelskými atrakcemi. Snad každý rok se otevře 1 nová. Ta v Krkonoších byla otevřena 2. 7. 2017 nedaleko Janských lázní. Stojí za to?

 

Už před otevřením se vědělo, že Stezka v korunách stromů v Krkonoších bude turistický magnet, což se bezezbytku splnilo. Stovky tisíc turistů stihly věz navštívit v prvním půl roce.

Poloha Stezky v korunách stromů v Krkonoších

Kde se nachází Stezka v korunách stromů v Krkonoších? Je to cca 1 kilometr od Janských lázní směrem na Černý důl u známé Hoffmanovi boudy. U které mimochodem v roce 2015 vyrostla také úplně nová šesti-sedačková lanovka se sjezdovkou (funguje jen v zimě). Nechybí ani nové ubytování i 2 parkoviště.

Z ospalých Hoffmanových bud se rázem stalo jedno z nejrušnějších míst v Krkonoších. Hlavně o letní prázdniny je zde hlava na hlavě a místo snese srovnání třeba s pražskou ZOO,… jenom bez zvířátek. Jinak davy lidí, cvakající foťáky a předražené jídlo a suvenýry.

Je o co stát?

Abychom si rozuměli, ono je o co stát. Stezka v korunách stromů v Krkonoších je krásná moderní stavba se specifickou atmosférou. Projdete se lesem jinak, než ho znáte. Od kořenů až nad koruny. To všechno zakončené majestátným výhledem na Černou Horu, Janské lázně a okolí.

Návštěva Stezka v korunách stromů v Krkonoších se mě osobně hodně líbila, jenom se vás snažím upozornit i na určitá negativa. V létě při pěkném počasí se raději vyhýbejte návštěvě kolem poledne, to jsou zde opravdu davy lidí.

Otvírací doba

Stezka má otevřeno každý den s výjimkou Vánoc (24. prosince). Jelikož ale projít si stezku nějakou dobu trvá, tak vás na ni nepustí později než 1 hodinu před koncem otvírací doby. V jednotlivé měsíce proto počítejte s těmito časy:

  • Červen, Červenec, Srpen, Září 9:30 – 19:00 hod.
  • Říjen 10:00 – 18:00 hod.
  • Listopad, Prosinec 10:00 – 16:00 hod.
  • Leden, Únor, Březen 10:00 – 16:00 hod.
  • Duben, Květen 10:00 – 18:00 hod.

Cena Stezka v korunách stromů v Krkonoších

Ceny zde rozhodně nejsou lidové. Na obyčejné rozhledně obvykle nezaplatíte více, než 50 Kč. Tady je sazba za dospělého 220 Kč. Dětské vstupné je také přísné (3-14 let) 180 Kč. Rodinné vstupné za 560 Kč nabízí alespoň malou úsporu (2 dospělí a 1 – 2 děti do 14 let). Děti do 3 let jsou zdarma včetně kočárku.

Doporučujeme

O autorovi: Recepční Hotelove.cz

Jsem recepční na Hotelove.cz a budu vaše průvodkyně tímto webem i všemi těmi krásnými hotely venku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *