Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Stezka v korunách stromů v Krkonoších u Janských Lázní

Stezky v korunách stromů jsou v poslední době hitem mezi cestovatelskými atrakcemi. Snad každý rok se otevře 1 nová. Stezka v korunách stromů v Krkonoších byla otevřena 2. 7. 2017 nedaleko Janských lázní. Stojí za to?

Už před otevřením se vědělo, že Krkonošská stezka bude turistický magnet, což se bezezbytku splnilo. Stovky tisíc turistů stihly věz navštívit v prvním půl roce. Je vidět, že oblíbené stezky například na Lipně nebo Dolní Moravě mají zdatné pokračovatele.

Poloha Stezky v korunách stromů v Krkonoších

Kde se nachází Stezka v korunách stromů v Krkonoších? Je to cca 1 kilometr od Janských lázní směrem na Černý důl u známé Hoffmanovi boudy. U které mimochodem v roce 2015 vyrostla také úplně nová šesti-sedačková lanovka se sjezdovkou (funguje jen v zimě). Nechybí ani nové ubytování i 2 parkoviště.

Z ospalých Hoffmanových bud se rázem stalo jedno z nejrušnějších míst v Krkonoších. Hlavně o letní prázdniny je zde hlava na hlavě a místo snese srovnání třeba s pražskou ZOO,… jenom bez zvířátek. Jinak davy lidí, cvakající foťáky a předražené jídlo a suvenýry.

Je o co stát?

Abychom si rozuměli, ono je o co stát. Krkonošslá stezka korunami je krásná moderní stavba se specifickou atmosférou. Projdete se lesem jinak, než ho znáte. Od kořenů až nad koruny. To všechno zakončené majestátným výhledem na Černou Horu, Janské lázně a okolí.

Návštěva Stezky v Krkonoších se mě osobně hodně líbila, jenom se vás snažím upozornit i na určitá negativa. V létě při pěkném počasí se raději vyhýbejte návštěvě kolem poledne, to jsou zde opravdu davy lidí.

Otvírací doba

Stezka má otevřeno každý den s výjimkou Vánoc (24. prosince). Jelikož ale projít si stezku nějakou dobu trvá, tak vás na ni nepustí později než 1 hodinu před koncem otvírací doby. V jednotlivé měsíce proto počítejte s těmito časy:

  • Červen, Červenec, Srpen, Září 9:30 – 19:00 hod.
  • Říjen 10:00 – 18:00 hod.
  • Listopad, Prosinec 10:00 – 16:00 hod.
  • Leden, Únor, Březen 10:00 – 16:00 hod.
  • Duben, Květen 10:00 – 18:00 hod.

Chcete se dozvědět více o nedalekých Janských Lázních, kam si můžete udělat hezkou procházku? Navštivte oficiální web janske-lazne.cz.

Cena Stezka v korunách stromů v Krkonoších

Ceny zde rozhodně nejsou lidové. Na obyčejné rozhledně obvykle nezaplatíte více, než 50 Kč. Tady je sazba za dospělého 220 Kč. Dětské vstupné je také přísné (3-14 let) 180 Kč. Rodinné vstupné za 560 Kč nabízí alespoň malou úsporu (2 dospělí a 1 – 2 děti do 14 let). Děti do 3 let jsou zdarma včetně kočárku.

Stezka v korunách stromů v Krkonoších záběr

Jaké je závěrečné hodnocení. Spousta lidí bude asi brblat a i já mám své opodstatněné výhrady. To ale nic nemění na tom, že krkonošská stazka nabízí opravdu zajímavou a netradiční procházku v korunách. Výhldy jsou také pěkné, na to, že stezka stojí vlastně pod kopcem.

Diskuze ke článku

0/100