ZOO Ostrava – Otevírací doba, vstupné, akce + Nejlepší tipy

ZOO Ostrava je druhou největší zoologickou zahradou v Čechách. Rozprostírá se na ploše 100 hektarů v ostravské Stromovce na území městského obvodu Slezská Ostrava. Je to velmi vzdušná a krásná ZOO s velkorysými výběhy a areálem krytým stromy.

ZOO v našem třetím největším městě je sice velká co do rozlohy, ale v počtu druhů zvířat se řadí spíše k průměru. ZOO Ostrava chová na 400 druhů zvířat. Největším lákadlem jsou určitě zajímavé druhy jako tygři, lvi, sloni, velbloudi nebo šimpanzi. Specializací ZOO je chov vzácných druhů lemurů, které v Česku nemá žádná jiná ZOO.

ZOO Ostrava je velmi rovinatá a vzdušná ZOO. Místa je tu opravdu spousta, a tak se zde návštěvníci nemačkají. Výběry zvířat jsou také většinou poměrně velkorysé. Na druhou stranu mnoho úseků láká spíše k procházce, protože kolem nejsou žádné výběhy. Hlavně cestou k orlu skalnímu nejsou žádná jiná zvířata. Na druhou stranu právě pro tuto klidnou atmosféru jsem si ZOO Ostrava zamiloval.

ZOO Ostrava je opravdu krásná přírodní ZOO

Celý areál je na rovince. Převažují široké asfaltové stezky. Takže ideální na projížďky s kočárkem nebo pro seniory.

Otevírací doba

ZOO Ostrava má otevřeno po celý rok, jenom se liší otvírací doba v závislosti na měsíci. Hlavní sezónou je samozřejmě léto. V zimě je naopak ZOO téměř liduprázdná.

Měsíce Otvírací doba
Listopad, Prosinec, Leden 9:00 – 16:00 hod.
Únor 9:00 – 17:00 hod.
Březen, Září, Říjen 9:00 – 18:00 hod.
Duben, Květen, Červen, Červenec, Srpen 9:00 – 19:00 hod.

 

 

ZOO Ostrava vstupné

Ceny vstupného se v ZOO Ostrava se liší podle aktuální sezóny. Zdejší ZOO patří přeci jenom spíše k těm levnějším ZOO. Letní sezóna tady trvá od 1.4. do 31.10. Zbytek roku patří zimní sezóně (od 1.11. do 31.3) se sníženým vstupným. V ZOO se dá běžně platit kartou. Je možná i rodinná vstupenka a permanentky.

  Letní sezóna Zimní sezóna
Dospělý 110 80
Studenti 80 50
Děti 3 – 15 80 50
Děti 0 – 3, ZTP 0 – 15 zdarma zdarma
Senioři, ZTP 15+ 80 50

Závěr

Ostravská ZOO je pohodová ZOO v krásném lesoparku. Je to velkorysá ZOO, kde obvykle není hlava na hlavě a člověk se nemusí bát, že ho návštěva zruinuje. Mají tu všechny oblíbené velké druhy zvířat jako jsou sloni, kočkovité šelmy, šimpanzi nebo žirafy. Zajímavý je i chov lemurů nebo pavilóny. Návštěvu ZOO Ostrava vám tak můžeme upřímně doporučit.

Doporučujeme

O autorovi: Recepční Hotelove.cz

Jsem recepční na Hotelove.cz a budu vaše průvodkyně tímto webem i všemi těmi krásnými hotely venku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *