Vánoční trhy Ostrava 2019 – Ceny, tipy, průvodce

Vánoční trhy Ostrava rychle rostou na věhlasu. Co si pro nás připravili pořadatelé na rok 2019. Ukážeme vám, na co všechno se můžete těšit.

Kdy se trhy konají?

Letošní trhy v Ostravě začínají nezvykle ve čtvrtek 29. listopad 2019 až končí poslední adventní neděli 23. prosinec 2019. Dohromady tedy trvají 25 dní.

Vánoční trhy Ostrava 2018 – Ceny, tipy, průvodce

Kde se trhy konají?

Vánoční trhy Ostrava se konají tradičně v historickém centru Ostravy na Masarykově náměstí, nedalekém Jiráskově náměstí a ulici Solná, která je spojuje.

Z ulice Solná je možnost si odskočit do nákupního centra Laso se 70 obchody, restauracemi  a mimo jiné i Muzeum hraček.

Stránky na vánočních trzích v Ostravě.

Co nabídnou Vánoční trhy Ostrava?

Zcela jistě je domluveno 39 stánků na Masarykově náměstí, 5 stánků na Jiráskově náměstí a také bude 6 stánků na Solné. Nějaké další mohou ještě přibýt na poslední chvíli. Nejvíc stánků bude s občerstvením především tradičním svařákem, ale těšit se můžete i na stánky s rukodělnými výrobky, dárky, oblečením, cukrovím a zkrátka vším co patří k Vánocům.

Další trhy

Uvažujete o návštěvě dalších trhů? Co zkusit vánoční trhy Olomouc a nebo trhy v Brně.

Nebude chybět velký nazdobený vánoční strom, betlém (se zvířátky) a pódium na kulturní program, který bude opět bohatý a bude se skládat, jak z vystoupení dětí, tak profesionálních hudebníků. Strom se bude rozsvěcet až o první adventní neděli 2. prosince.

A co oblíbené vánoční kluziště pro bruslení? I to samozřejmě bude.

Oblíbené vánoční kluziště.

Provozní doba

Vánoční trhy Ostrava budou fungovat o všední dny mezi 11:00 až 20:00. O víkendu pak budou prodlouženy na 10:00 až 20:00. Hlavní program se bude odehrávat především o víkendech. Trhy na Jiráskově náměstí pak obvykle končí o hodinu dříve.

Atmosféra trhů v Ostravě k večeru.

Atmosféra

Vánoční trhy Ostrava 2019 budou mít určitě skvělou atmosféru. Hlavní Ostravská náměstí sice nejsou nikterak historické, ale prošla poctivou rekonstrukcí a působí velmi důstojně. Stánky jsou po obvodu náměstí kolem vzrostlých stromů. Uprostřed vánoční strom a pódium. V Ostravě se podle mě skvěle povedlo vyvážit velikost trhů a jejich příjemnou atmosféru. Obliba ostravských trhů roste, ale přesto se člověk většinou nemusí brodit v zástupech lidí.

Kulturní program

Hlavní program bývá obvykle hodně bohatý a součástí bývají i velmi zajímavé koncerty. V minulých letech na nich zahráli například Eva Farna, Bára Basiková, Marek Ztracený nebo Stanley‘s Dixie Street Band.

Podrobný program vánočních trhů Ostrava je pro vás připravený zde (+ kliknutím zvětšíte):

Vánoční trhy Ostrava podrobný program

Kde parkovat?

Nejblíže jsou venkovní parkoviště Černá louka a Velká a to prakticky hned za Masarykovým náměstím. Pokud dorazíte brzo ráno, můžete je vyzkoušet. Stojí 15 Kč/hod. Skvělé je také velkokapacitní kryté parkoviště Výstaviště vzdálené asi 300 metrů. Kryté parkoviště provozuje Garáže Ostrava, a.s., která ho někdy také označuje jako parkoviště Černá louka, jeho cena je 20 Kč za hodinu, ale maximálně 60 Kč.

Další blízká parkoviště jsou Parkoviště Biskupská a Na Hradbách. V centru Ostravy je možností parkování hodně, ale jedná se spíše o menší parkoviště.

Světelná brána u vstupu na trhy.

Co dál vidět v Ostravě?

Velmi zajímavou a netypickou atrakcí v Ostravě je Dolní oblast Vítkovice a důl Hlubina. Dříve průmyslový areál je dnes kulturních srdcem města. Alespoň výstup na vyhlídku na Bolt tower si rozhodně nemůžete nechat ujít!

Závěr

Vánoční trhy Ostrava 2019 vypadají velmi slibně. S přehledem jsou to nejzajímavější trhy v regionu a proto vám jejich návštěvu můžeme jenom doporučit.

Pojedete? Na co se nejvíc těšíte? Co si na trzích koupíte?

 

Doporučujeme

O autorovi: Recepční Hotelove.cz

Jsem recepční na Hotelove.cz a budu vaše průvodkyně tímto webem i všemi těmi krásnými hotely venku.

2 Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *