Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vánoční trhy Ostrava 2022 program

Vánoční trhy Ostrava 2022 program program – aktuální novinky a vše na co se můžete těšit. Letos na nás opět čekají krásné vánoční trhy, které vám navodí tu pravou vánoční atmosféru.

Aktuální vánoční trhy Ostrova 2022 se uskuteční mezi 26. 11. a 23. 12. 2022 a budou krásné, po dvou letech konečně bez stínu covidu. Oficiální otevírací doba stánků je každý den od 10:00 do 20:00.

Atmosféra Vánoční trhy Ostrava

Ostrava je rázovité, ale krásné město. Jeho aglomerace je druhá největší v Česku. Každý rok se pod vánočním stromečkem sejde spousta skvělých lidí a talentovaných umělců. A právě o nich si povídáme něco více v tomto článku – představíme vám kompletní Vánoční trhy Ostrova 2022 program.

Vánoční trhy Ostrava náměstí

Kde se trhy konají?

Trhy rozsvítí mnoho míst Ostravy. Hlavní část se tradičně odehrává na Masarykově náměstí. Program se odehrává také na Jiráskově a Prokešově náměstí. Letos v roce 2022 bude nově program rovněž na náměstí Dr. Edvarda Beneše, kde bude umístěno i oblíbené ledové kluziště.

Vánoční trhy Ostrava 2022 program - co nás čeká?

Vánoční trhy Ostrava 2022 program

Hlavním bodem programu vánočních trhů Ostrava 2022 jsou hudební vystoupení. I letos se můžete těšit na prvotřídní interprety a skupiny. Populární kapely i nové vycházející hvězdy.

Nejdůležitější skupiny se představují pod jménem „Hvězdy Vánoc.“

  • Buty
  • Nebe
  • Martin Chodúr
  • Kaczi
  • Janáčkova filharmonie Ostrava
  • Bandjeez a Kateřina Marie Tichá

Prakticky každý den nás čeká nějaké zajímavé hudební vystoupení. Podrobný program pro jednotlivé dny vám představíme později až bude kompletně dostupný.

Kromě hudby mají ale vánoční trhy Ostrava 2022 ještě další doprovodný program. Pojďme si ho představit blíže.

Trhy Ostrava nabízí jedinečnou atmosféru

Komentované prohlídky Ostravy 2022

Prohlídky vám představí, jak probíhali Vánoce v Ostravě v dřívějších dobách. Prohlídky začínají na Prokešově náměstí a trvá 80 minut. Prohlídky jsou zdarma, ale je nutné se předem registrovat. Prohlídky probíhají v úterý, sobotu a v neděli. Poutavé vyprávění vás zavede do doby Vánoce 19. století, které byli mnohem skromnější, kde se lidé scházeli za svitu petrolejky.

Průvodce trhy

Přečtěte si také naše podrobné průvodce vánočními trhy v Ostravě a prodejními trhy v Ostravar aréně.

Ledové kluziště

Ledové kluziště je už milou vánoční tradicí, která nemůže na vánočních trzích chybět. Zabruslit si v slavnostně nasvíceném centru je přeci krásný zážitek. Horký čaj nebo svařák pak chutná o to více.

Letos bude kluziště poprvé umístěno na náměstí Dr. Edvarda Beneše. Novinkou je jeho rozšíření o ledové chodníčky, které zvětší celou plochu. Kluziště je pro návštěvníky zdarma a v provozu bude po celou dobu konání ostravských vánočních trhů tedy od 26. 11. 2022 do 23. 12. 2022 a dále dle možností) a to vždy od 10:00 do 20:00. Ledovou plochu si rozhodně nenechte ujít.

Hvězdy Vánoc - nejlepší zpěváci, zpěvačky a skupiny

Ruské kolo

Další milou vánoční tradicí je ruské kolo. To zažijete na Masarykově náměstí u hlavní scény. Kolo je vysoké bezmála 30 metrů, takže je z něj velmi krásný výhled všude okolo. Ruské kolo bude v provozu od 26. 11. 2022 do 6. 1. 2023 a to od 10:00 do 20:00 hodin. Rozhodně se sem vydejte v zimě!

Vánoční trhy Ostrava to letos pořádně rozjedou!

Workshopy Stará aréna

Workshopy na Vánočních trzích Ostrava 2022 nabízí také možnost zúčastnit se vánočního tvoření neboli workshopů. Zde si můžete vánoční dárky sami vyrobit! Takové originální dárky jsou krásné a od srdce.

Jaké workshopy se konají?

  • Western panenky (11.12.2022)
  • Vaječný koňak (15.12.2022) od 18. století, až po Vaše křeslo

Vánoční trhy Ostrava 2022 program shrnutí

Vánoční trhy Ostrava i letos přinesou krásný program, který zaujme malé i velké. Jsme rádi, že jsme vám ho zde mohli alespoň částečně představit. Co máte na trzích v Ostravě rádi vy? Podělte se s vašimi zážitky v komentářích pod článkem.

Diskuze ke článku