Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vánoční trhy Praha 2022 – Program, tipy, průvodce tím nejlepším

Vánoční trhy Praha 2022 jsou tady. Vánočních trhů se v Praze koná hned několik a patří mezi velmi oblíbené. Ne všichni, ale musí vyrazit jenom na přecpaný Staromák – Praha nabízí o Vánoce více.

Jak to bude letos s vánočními trhy? Informace o ročníku 2022 netrpělivě sledujeme. Je jisté, že nějaké trhy budou. Také je jisték, že budou jiné, než v jiných letech. Až budeme vědět více, informace dáme přímo na tyto stránky.

Vánoční trhy v Praze mají trochu rozporuplnou pověst. Většina lidí si totiž pod tímto pojmem představí hlavně trhy probíhající na Staroměstském náměstí. Na jednu stranu je to krásná a slavnostní událost v nádherných kulisách středověké Prahy. Na druhou stranu mají i své stinné stránky.

Pojďme si vánoční trhy v Praze představit a objektivně zhodnotit

Stánky na trzích v Praze.

Vánoční trhy – Staroměstské náměstí

Datum konání 26. 11. 2022 – 6. 1. 2023
Staromák je užasnou kulisou pro vánoční trhy. Staromák je srdce Prahy a místo, kde se sbíhají všechny cesty. Právě místo je největší devizou těchto nejznámějších pražských trhů. Samozřejmostí je tady bohatý program a spousta atrakcí, včetně vyhlídkového mostu. Program je opravdu bohatý, protože se zde koná nějaká akce prakticky každý den a to včetně všedních dnů.

Jenže to má i svou stinnou stránku. Tyhle trhy hodně míří i na turisty. Jsou předražené (klobása klidně za 100 Kč), plné neoriginálních dárků (někdy až kýčovitých jako matrošek) a celkově rozhodně nejsou tak bohaté jako třeba v Německu, kde každý stánek nabízí něco jiného, něco originálního.

Vánoční trhy – Náměstí republiky

Datum konání 25. 11. 2022 – 24. 12. 2023
Vánoční trhy na Náměstí republiky jsou tady spíše do počtu. Jasně nějaký ten stánek se tady najde, ale celkově to rozhodně není nic, co by stálo za samostatnou návštěvu. Vlastně mi vždycky trhy na Náměstí republiky připadali spíše jenom jako taková vánoční reklama na blízké Paladium.

Vánoční trhy – Václavské náměstí

Datum konání 26. 11. 2022 – 6. 1. 2023
Trhy na Václavském náměstí se zlepšují každý rok. Samozřejmě pořád nejsou nijak extra rozsáhlé, protože pěší zóna je jenom v dolní části Václaváků na Můstku. Nicméně je tu hezký vánoční strom, 2 uličky stánků a celkově bych řekl, že tyto trhy rostou na oblibě. Tyhle trhy jsou více pro nás místní, možná proto mi jsou i sympatičtější.
Vánoční trhy – Václavské náměstí.

Vánoční trhy – Náměstí Míru

Datum konání 20. 11. 2022 – 24. 12. 2022
České vánoční trhy na náměstí Míru – to je konečně něco zas čím se opravdu vyplatí do Prahy vyrazit. Podle mého skromného názoru jsou to nejlepší vánoční trhy v Praze. Náměstí Míru (metro trasa A) stojí centrem hlavního turistického zájmu. Kolem Kostela sv. Ludmily se přitom konají skutečně krásné trhy, které mají opravdu vznešenou vánoční atmosféru. Zdejší trhy začínají dříve a končí jak mají – na Štědrý den.

Více o vánočních trzích na Náměstí Míru najdete v samostatném článku.

Vánoční trhy – Náměstí Míru

Samozřejmostí jsou výhodnější ceny, lepší sortiment zboží a celkově program zaměřený více na řemesla a tradice. Tradičního vánočního občerstvení je zde také přehršel. Celkově tady na vás čeká na 75 stánků. Pokud chcete zažít v Praze opravdové vánoční trhy, tak vyrazte opravdu hlavně sem!

Vánoční trhy – Náměstí Míru jsou opravdu krásné.

Vánoční trhy – Tylovo náměstí

Datum konání 26. 11. 2022 – 24. 12. 2022

Další krásné trhy, kterou jsou na Praze 2 jenom kousek od předchozích trhů na Náměstí republiky (je to opravdu za rohem, stačí ujít 200 metrů). Oba dva trhy ostatně pořádá také stejná společnost – České vánoční trhy. Tylovo náměstí je také hned vedle známého dopravního uzlu I. P. Pavlova. Na náměstíčku je spousta stromů a mezi nimi bude čekat 22 prodejních stánků.

Vánoční trhy v Praze mají opravdu neopakovatelnou atmosféru.

Vánoční trhy jinde

Přemýšlíte o jiných vánočních tzích? Co třeba zkusit vánoční trhy Plzeň, vánoční trhy Brno nebo jejich prodejního bratříčka veletrhy na výstavišti.

Vánoční trhy Praha závěr

Vánoční trhy Praha nabízí krásné sváteční zážitky. Každý z konaných trhů má své plusy a mínusy. Nám se nejvíce líbí vánoční trhy kolem Náměstí míru, které nám připadají nejlepší, co se týká množství stánků, cen a atmosféry. Samozřejmě nezatracujeme ani trhy v samém centru – Staromák zase může nabídnout bohatý program.

5 Komentář

 • Jarmila
  Publikováno 20. 12. 2018 v 18:17

  Navštívila jsem vánoční trhy v Praze a byla jsem hluboce zklamaná. A nejen já! 80 % stánků je zaměřeno na jídlo a nemá nijak zvláštní menu. Obsluha u stánků, kde jsem nakupovala, nevyzařovala žádné nadšení a už vůbec ne úsměv a příjemné jednání. Zbývající sortiment převážně nebyl nijak zajímavý ani rozmanitostí, ani cenami. Vzhledem k tomu, že jízdné tam i zpět vyjde pro jednu osobu téměř na 1000,- Kč, tak si příště takový výlet rozmyslíme. Byla jsem již na vánočních trzích různě po Evropě a jedny z nejhezčích a nejzajímavějších jsou v Budapešti a pak Salzburgu. I Brno má rozmanitější trhy než Vídeň a Praha. Musím však uznat, že Vídeň ze všech námi navštívených měst vychází nejhůře.

  Odpovědět
  • Autor
   Recepční Hotelove.cz
   Publikováno 5. 1. 2019 v 16:08

   Děkujeme za sepsání vaší zkušenosti. Souhlasíme s vámi, že trhy na Staromáku opravdu nejsou „nejlepší trhy v Evropě.“ A i u nás v Česku se najde mnoho hezčích míst, třeba v Olomouci, Brně nebo třeba Úštěku.

   Odpovědět
 • Trackback: Vánoční trhy v České republice 2020 – Kompletní přehled
 • Trackback: Nejkrásnější památky v Praze – TOP 10, které rozhodně musíte navštívit
 • Trackback: Vánoční trhy Pardubice 2020 + Program a naše tipy

Diskuze ke článku