Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vánoční trhy na Náměstí Míru 2022 – Otevírací doba a naše tipy

Vánoční trhy na Náměstí Míru v Praze patří právem k těm nejzajímavějším v našem hlavním městě. Krásné prostředí Vinohrad před kostelem sv. Ludmily doslova láká k pořádání podobné akce.

Na rozdíl od turistických trhů na Staroměstském náměstí si trhy na Míráku vydobyly pověst kvalitní akce s kulturou, spoustou dobrot a pravou vánoční atmosférou. Trhy na náměstí Míru si vybírají hlavně místní, což svědčí o jejich skutečné oblině. A možná trochu i o tom, že trhy na Staromáku jsou pro mnohé až moc kýčovité a předražené.

My budeme jenom rádi, pokud vás náš tip na nejlepší vánoční trhy v Praze zaujme.

Vánoční trhy na náměstí Míru patří k mým oblíbeným

Kdy se trhy konají?

Vánoční trhy na náměstí Míru se oficiálně konají od 20. 11. do 24. 12. 2022. Oficiální prodejní doba je pak od 10:00 do 19:00.

Kde se trhy konají?

Trhy se konají na krásné prostoru centrálního náměstí Královských Vinohrad. Dnešní Náměstí Míru vzniklo kolem roku 1850 a původně se jmenovalo Purkyňovo náměstí. Aktuální jméno dostalo po první světové válce v roce 1926.

Každý rok je tady spousta svátků

Tyto trhy ale nejsou jediné a mají 2 sourozence, které pořádá stejná firma zastřešená pod značkou České vánoční trhy – Vánoce pod širým nebem (více na https://www.vanocnitrhy.cz ).

Jedná se o trhy na:

  • Náměstí republiky (25.11. – 24.12.2022) – Malé trhy u Staré celnice před rušným centrem Prahy (Prašná brána, nákupní centrum Palladium).
  • Tylově náměstí (26.11. – 24.12.2022) – Tyto trhy jsou velmi blízko náměstí Míru. Jejich návštěvu tak můžete spojit nebo se tady zastavit cestou na stanici metra C – I.P.Pavlova.

Na co se těšit?

Jednoduše na všechno, co patří k Vánocům: jmelí, stromečky, vánoční cukroví a vánočky, ozdoby na stromek, betlémy, vánoční dekorace, drobné dárky všeho druhu, vánoční kapříci, adventní kalendáře, svíčky a svícny, adventní věnce, vánoční zvyky a vše co je k nim potřeba.

Vánoční trhy na náměstí Míru jsou oblíbené i u místních

A samozřejmě spoustu dobrot přímo na místě. Tradiční pražská šunka, klobásky všechno druhu, voňavý svařák a silný grog. Zkrátka a jednoduše všechno dostatek! A samozřejmě bude šance si kvalitní uzeniny nebo luxusní sýry nakoupit i domů.

Vypisovat vše, by nemělo smysl. Vánoční trhy na Náměstí Míru vždy překvapí něčím originálním.

Vánoční trhy na Náměstí Míru a parkování

Všude v okolí jsou modré zóny, kde se obvykle dá najít nějaké to místo. Nemusí to být úplně hned ale najde se. Hosté zde mohou parkovat maximálně po dobu 3 hodiny za 60 Kč/h, které zaplatí přes mobilní aplikaci.

Velkokapacitní parkoviště bohužel v okolí chybí. Snad jenom kromě https://parking-centrum.cz/ nedaleko Hlavního nádraží, kde je sazba 40 Kč/h.

Před kostel sv. Ludmily se hezky slaví svátky

Atmosféra trhů

Vánoční trhy na Náměstí Míru mají vždy pohodovou a velmi vřelou atmosféru. Tady se nikdo za ničím neženě a rozhodně i kýče je zde mnohem méně než na Staromáku. Program je zajímavý, a i stánků je hodně.

Na těchto trzích opravdu i nakoupíte vánoční věci, tak i nějaké menší dárečky. Ceny jsou samozřejmě vyšší, ale opět o něco příznivější než na Staromáku. Cizinců a tlačenic je tady také méně. Náměstí Míru je dobře dopravně dostupné a celkově nabízí velmi důstojnou kulisu pro pořádání trhů.

Sváteční atmosféra je tu živá

Vánoční trhy Náměstí Míru 2022 závěr

Vánoční trhy na Náměstí Míru zkrátka nemají chybu a my věříme, že vás nás článek příjemně naladili k jejich návštěvě. Nejsou to jediné Vánoční trhy v Praze, ale právem jsou těmi nejlepšími.

Novogotický kostel sv. Ludmily od Josefa Mockera na Náměstí Míru.

Pokud chcete zažít přeci jenom něco trochu jiného, zkuste se podívat třeba na Vánoční trhy v Úštěku, Vánoční trhy na zámku Kuks nebo třeba i Vánoční trhy v Liberci. Z Prahy to na ně ostatně také není úplně daleko.

A co vy? Jezdíte na vánoční trhy? A kde se vám líbí nejvíc – ať už je to v Praze nebo kdekoliv jinde.

Diskuze ke článku