Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vánoční trhy Liberec 2022 – Program, průvodce s tipy

Vánoční trhy Liberec jsou oblíbeným vyvrcholením adventu této krajské metropole. Konají se v srdci metropole od konce listopadu. Rádi vás jimi provedeme.

Vánoční trhy Liberec se staly už milou tradicí. I letos se máme na co těšit. Historické náměstí Dr. Edvarda Beneše je krásným jevištěm pro tuto zimní slavnost. I letos nás čekají vyšší desítky stánků, krajové speciality i bohatý kulturní program.

Aktuální informace 2022

Vánoční stromek už je připravený, jak to ale bude s trhy se pořád není. Aktuální informace pro vás sledujeme a přineseme je, až budeme vědět více.

Kdy se trhy v Liberci konají?

Vánoční trhy Liberec budou letos probíhat od pátku 20. 11. 2022 až do středy 23. 12. 2022. Oficiální otvírací doba je od 10:00 do 19:00. Jenom pozor, že poslední den trhů bude ten čas zkrácen do 15:00.

Trhy v Liberci jsou oblíbené

Kde se trhy konají?

Na hlavním historickém náměstí Dr. Edvarda Beneše. Náměstí vévodí mohutná novorenesanční radnice. Dále je tu zajímavá Neptunova Kašna. Jenom kousíček vedle se nachází chrám sv. Antonína a zapomenout nesmíme ani na druhé straně na chrám konzumu – OC Plaza s Dinoparkem.

Vánoční trhy Liberec atmosféra

Kdykoliv vyrazíme s rodinou na vánoční trhy v Liberci, tak se tady cítím opravdu velmi příjemně. Lidí je sice dost, ale žádné davy, které by člověka utlačovaly. Nikdo se nikam nežene a každý se rád zastaví se skleničkou vyhřátého svařáku. Nikdy mě nezklame ani výběr jídla v čele s klobásami nebo masem z rožně.

Nazdobený vánoční stromek

Procházka centrem Liberce je také vždy krásná. Historické jádro je upravené a slavnostně nastrojené. Světýlka a dekorace probouzí město hlavně, když se začne stmívat.

A Liberec má ještě jednu úžasnou a neopakovatelnou přednost oproti jiným vánočním trhům – nachází se ve větší nadmořské výšce a je oblepený horami. Trhy tu jsou tam mnohem více zasněžené než kdekoliv jinde. A to je teprve ta pravá paráda, ta pravá vánoční atmosféra, která přesvědčí i toho největšího odpůrce Vánoc.

Vánoční trhy se konají před radnicí

Vánoční hrníčky

Podobně jako v Německu se i tady staly tradicí zálohované keramické hrníčky. Celý den si tam můžete nápoje nechat nalévat do jednoho hezkého hrnku, který má originální motivy pro „Vánoční trhy Liberec 2022.“ Na konci se pak můžete rozhodnout, jestli ho chcete vrátit a nebo si ho nechat na památku.

Vánoční trhy Liberec program

Kulturní program vánočních trhů v Liberci bývá tradičně velmi bohatý a zajímavý. Nechybí vystoupení známých kapel a zpěváků, vystoupení uměleckých a jiných škol z regionu a samozřejmě mnoho vánočních tradic spojených se stromkem a dobou adventu. Vrchol programu je samozřejmě soustředěný na víkend.

Je tu opravdu příjemná atmosféra

Jak cestovat do Liberce?

Vzdálenost Praha Liberec je kolem 100 kilometrů, což se dá zvládnout asi tak za hodinu jízdy. Cesta vede po pohodlné dálnici D10. Na této trase samozřejmě jezdí mnoho autobusových linek, z nichž velmi obíbené jsou ty Flixbusu a Regiojetu.

Kde parkovat?

Kde nechat auto, pokud se vydáte na Vánoční trhy Liberec po vlastní ose? Nabízí se využít velká krytá parkoviště u nákupních center Plaza a kryté parkoviště obchodní centrum Fórum. Poměrně slušné parkovací možnosti jsou i u Sokolské ulice (například velké je parkoviště Stará Sokolská).

Co jiného dělat v Liberci a okolí?

Co třeba vyrazit do plaveckého bazénu Liberec, patří k největším a nejhezčím v republice. Nebo se můžete svést lanovkou na Ještěd – je v provozu celý rok a přímo pod Ještěd si dojedete pohodlně tramvají. V zimě to celé můžete spojit i s lyžovačkou ve Ski Ještěd.

Nejhezčí jsou trhy v noci

Vánoční trhy Liberec závěr

Liberec je krásné město s úžasným historickým jádrem. Liberecké trhy jsou tak akorát a na člověka budí jenom ten nejlepší dojem. Všude historické budovy, stánky s jídlem a pitím. Nic přehnaného, ale zkrátka takové, jak to má být. Liberec je navíc úžasné místo, kde můžete podniknout spoustu dalších věcí a velmi často už se dá v době adventu lyžovat, třeba i na nedalekém Ještědu.

A co vy? Chystáte se letos navštívit Vánoční trhy Liberec? Byli jste tady loni? Podělte se s námi o vaše názory a tipy.

Diskuze ke článku