Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vánoční trhy Bratislava 2021 – Program a průvodce

Bratrská Bratislava je za rohem a tak by bylo škoda nevyrazit sem na letošní Vánoční trhy Bratislava. Jako každý rok se budou konat na Hviezdoslavově náměstí v centru Starého města.

Trhy 2021 zrušeny!

Vánoční trhy v Bratislavě byly letos kvůli koronaviru zrušeny. V tomto článku najdete mnoho zajímavých obecných informací o těchto trzích, ale to nic nemění na tom, že letošní ročník se prostě konat nebude!

 
Zdroj:
https://bratislava.sk/sk/vianocne-trhy-2020

 

Vánoční trhy v hlavním slovenském městě jsou každý rok větší a větší atrakcí. Nabízí možnost nasátí atmosféru v tomto krásném městě.

Vánoční trhy Bratislava lákají

Kudy do Bratislavy

Bratislava je vzdálená od českých hranic 65 kilometrů, což je asi 40 minut cesty. Pro většinu východní Moravy to tedy není nikterak daleko. Cesta je celou dobu po dálnice D2.

Zimní kluziště je oblíbenou atrakcí

Na tu navazuje česká D2 z Brna, odkud je to mimochodem 130 kilometrů a 1:15 hodiny jízdy. Takže také pohodová cesta. Pokud půjdeme ještě dál, tak z Prahy je to 325 kilometrů a 3 hodiny jízdy.

Bratislava je zkrátka blíže, než se zdá. Dopravní dostupnost je dobrá, a kromě vlastního auta můžete zvolit i vlak nebo autobus.

Nechybí ani kulturní program

Kde se konají Vánoční trhy Bratislava?

Hlavní Vánoční trhy Bratislava se tradičně konají na Hvězdoslavově náměstí. Je to podlouhlé náměstí v samém historickém centru.

Náměstí začíná morovým sloupem Svaté trojice u „Rázusovo nábrežie“ hned vedle Dunaje. Je tu krásný výhled na Dunaj, Bratislavský hrad i na začátek Mostu SNP se známou vyhlídkovou věží. Všechny významná místa slovenské metropole jsou tady na dosah.

Kousek před budovou divadla

Hvězdoslavově náměstí připomíná tak trochu náš Václavák. I když je asi hezčí. To je pravda. Je dlouhé, obklopené spíše modernějšími budovami a okolo je spousta zeleně. Na jeho konci se pak tyčí krásná historická budova Slovenského národního divadla.

Většina náměstí je pěší promenádou, takže je zde dostatek místa pro stánky i pohodové korzování sem a tam.

Stánků je zde opravdu dost

Kdy se trhy konají?

Vánoční trhy Bratislava se tradičně konají tradičně 1 měsíc před Štědrým dnem. Měly tedy být od 24.11.2021 – do 23.12.2021. Nejvíc lidí obvykle chodí na adventní neděle, kdy bývá i nejbohatší kulturní program. Ročník 2021 byl bohužel zrušen, kvůli nažízení vlády ohlevně epidemie koronaviru.

Vánoční trhy Bratislava jsou krásné a pohodové

Atmosféra trhů

Bratislavské trhy jsou velmi pohodové a moderní. Ostatně právě k tomu i svádí kulisa města. Nečekejte žádné přehnané zdobení a nekonečné davy lidí. Tohle jsou autentické místní trhy, které nadchnou především člověka, který si přijel za pohodovou atmosférou a rozhodně se nenechá za ničím hnát.

Nechybí svařák, grog a další věci na zahřání. V kulinářských dobrot nemůžou chybět všude oblíbené klobásy, ale ani místní halušky.

Nechybí ani tradiční řemeslný jarmark, jehož stánky bývají soustředěny hromadně do jedné zóny.

Vánočně naladěná Bratislava

Vánoční trhy Bratislava program

Program trhů je bohatý. To hlavní se samozřejmě děje o víkendu, kdy vystupují na trzích i známější kapely. V týdnu (především čtvrtek a pátek) zase po nejvíc místní uskupení v čele se hudebními školami.

Speciální program se chystá i na významné dny jako je například 6. prosinec, který je spojený se svátkem Sv. Mikuláše, kdy chodí čerti.

Svíčky na adventním věnci jsou zapalovány každou neděli za účasti církevních hodnostářů.

Závěr a hodnocení – Vánoční trhy Bratislava

Vánoční trhy Bratislava je hezká tradice, která stojí za návštěvu. Celkově Bratislava je hezké město, kam si můžete v prosinci udělat hezký jednodenní nebo víkendový výlet. Na trzích si dáte nějakou dobrotu, koupíte poslední dárečky a pevně věříme, že vás i přepnou do atmosféry nadcházejících Vánoc.

Diskuze ke článku