Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Plavecký bazén Liberec – Otevírací doba, ceník, tipy

Bazén Liberec patří mezi nejvyhlášenější v Česku. Je to opravdu krásný a velkorysý bazén olympijských rozměrů (délka 50 metrů) se spoustou atrakcí a příjemným prostředním. Já jsem si ho zamiloval už jako dítě a rád vás jím dnes provedu.

Bazén Liberec se nachází jenom kousek od historického jádra Liberce. Z náměstí Dr. Edvarda Beneše je to sem jenom asi 500 metrů po Rumjancevově ulici. Bazén se nachází na Tržním náměstí (kde je i zastávka autobusů) hned vedle hypermarketu Albert. Což je praktické, protože se dá při nejhorším zaparkovat právě i u tohoto obchodu.

Bazén Liberec

Už z venku je poznat, že tohle není úplně malý bazének. Červené stěny a vchod se střechou ve tvaru vlny vás nenechají na pochybách, kam se chystáte.jh

Liberecký bazén byl otevřený 1. 5. 1985. Duch socializmu je v něm přeci jenom trochu znát (hlavně u vstupu), i když od roku 1994 probíhá v celém komplexu postupná modernizace, která z něj udělala opravdu krásné a multifunkční centrum. Možná právě proto, že tady musí soupeřit s nedalekým aquaparkem Babylon si tu opravdu dávají záležet.

Plavecký bazén Liberec

Největší bazén v republice?

Bazén Liberec se skutečně řadí k největším krytým bazénům v České republice. Olympijský bazén (50 m), druhý standardní 25 m bazén, velkou skokanskou věž, hřiště na vodní pólo – to nemá žádný jiný bazén u nás! Srovnatelné areály jsou snad jenom v Plzni a Praze Podolí. Velkých bazénu je pak v celém Česku jenom 14.

Aquapark a relaxační centrum

Co by to bylo za bazén, kdyby neměl i nějaké atrakce. Liberecký bazén má 2 tobogány a to nerezový o délce 150 metrů a červený o délce 107 metrů. Atraktivní divokou řeku, která má několik atrakcí, vede venku a je v provozu po celý rok. Zajímavostí je potápěčská věž hluboká 8.5 metru. Nechybí hrací bazének pro děti a vodním hříbkem a dalšímu atrakcemi. Návštěvníkům bazénu jsou volně přístupné i 2 obrovské vířivky. Wellness zóna a sauny jsou přístupné samostatně a mají vlastní otvírací dobu.

[note note_color=“#e8f3ff“]

Aquaparky v Česku

Který jiný aquapark navštívit v České republice? Krásný nový aquapark je například v Praze Šutce. Velmi známý je také velký Aqualand Moravia v Pasohlávkách na jižní Moravě. Krásný je aquapark v Olomouci. Další skvělé aquaparky jsou Aquapark Vyškov, Aquapark Kohoutovice, Aquapark Uherské Hradiště, Aquapark Kladno nebo Aquapark Olešná Frýdek-Místek.

Za aquapark můžeme považovat i moderní městský bazén v Mladé Boleslavi, krásný je i plavecký bazén Slovany Plzeň nebo plavecký bazén Liberec.
[/note]

Akce a kurzy v bazénu Liberec

V bazénu Liberec se často pořádají různé akce a kurzy. Oblíbené jsou především kurzy plavání pro školní děti a pak také kurzy plavání pro miminka.

Co jiného dělat v Liberci

V zimě vám určitě doporučíme lyžování ve ski Ještěd. Pokud se tady náhodou ocitnete v prosinci, tak můžeme doporučit také krásné vánoční trhy.

Závěr

Bazén v Liberci je opravdu krásný a velkorysý. Rozhodně stojí za návštěvu, protože nabízí opravdu mnoho kvalitní koupání ve velkých sportovních bazénech, ale i spoustu relaxačně-zábavných prvků. Neustále je zvelebován a vylepšován, takže věřím, že vás opravdu nezklame.

Diskuze ke článku

0/100