Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Plavecký bazén Slovany Plzeň – Vstupné, otvírací doba

Plavecký bazén Slovany se nachází v Plzni na náměstí Generála Píky 42. Jedná se o moderní plavecký areál, který nadchne nejenom plavce, ale také všechny, kteří prahnou po odpočinku a relaxaci.

Historie bazénu Slovany

Bazén byl uveden do provozu v roce 1986 a v roce 2016 oslavil 30 let. Bazén Slovany je nejnavštěvovanější sportovní i turistický cíl nejen ve městě Plzni, ale i v celém Plzeňském kraji.

Bazén má multifunkční využití pro sporty (například vodní pólo), ale i pro zábava (tobogán).

Obrovský areál plný bazénů a vodních radovánek

Plavecký bazén Slovany nabízí ideální prostor pro všechny milovníky vodních radovánek. Hlavním lákadlem zdejšího plaveckého areálu je zejména vnitřní a vnější bazén, který je 50 metrů dlouhý. Tento padesát metrů dlouhý bazén mohou využívat nejenom rekreační a profesionální plavci, ale také aquabely, vodní pólisté či vodní záchranáři. Dále je zde dětský bazén a dětské brouzdaliště.

Vodní atrakce

Plavecký bazén Slovany je rovněž ideálním místem pro adrenalin i odpočinek. Kdo má rád adrenalin, tak jistě ocení 86 metrový tobogán nebo divokou řeku. Pro ty, kteří si pro změnu chtějí odpočinout, doporučuji návštěvu pohodové vířivky či relaxačního bazénu.

Pohoda v bazénu Slovany v Plzni

Prima sauna

Taktéž saunaři si zde přijdou na své. K dispozici je zde totiž největší sauna v Plzni, která má kapacitu 32 osob. Součásti sauny je také relaxační zóna, která má k dispozici odpočívárnu s 8 vyhřívanými lehátky, přičemž lehátka mají příjemnou teplotu 22 stupňů Celsia. Pokud je pro vás sauna příliš horká, tak můžete relaxovat v parní sauně, kde je „jenom“ 55 stupňů Celsia.

[note note_color=“#e8f3ff“]

Aquaparky v Česku

Který jiný aquapark navštívit v České republice? Krásný nový aquapark je například v Praze Šutce. Velmi známý je také velký Aqualand Moravia v Pasohlávkách na jižní Moravě. Krásný je aquapark v Olomouci. Další skvělé aquaparky jsou Aquapark Vyškov, Aquapark Kohoutovice, Aquapark Uherské Hradiště, Aquapark Kladno nebo Aquapark Olešná Frýdek-Místek.

Za aquapark můžeme považovat i moderní městský bazén v Mladé Boleslavi, krásný je i plavecký bazén Slovany Plzeň nebo plavecký bazén Liberec.
[/note]

Další sportovní atrakce a odpočinková zóna

Pro ty, kteří chtějí „mučit“ své tělo, doporučuji jít do tělocvičny se zrcadlovým sálem, kde můžete cvičit a zároveň pozorovat své tělo. Po vydatném sportovním tréninku pak můžete navštívit místní restauraci, která se může pochlubit bílými židlemi s vysokými opěradly a černými stoly.

Výjezd z bazénu Slovany.

Velké ubytovací centrum

Pokud nejste z Plzně, můžete se zde rovněž ubytovat. K tomuto účelu slouží ubytovací centrum s kapacitou 72 lůžek. Cena za ubytování je velmi příznivá, protože za jednu noc zde zaplatíte 400 korun na osobu. Dvě osoby pak zaplatí 600 Kč / noc.

[note note_color=“#ffff99″]

Náš tip

Hledáte další bazén v Plzni? Co zkusit třeba bazén Lochotín na druhé straně města.[/note]

Vstupné a otevírací doba

Vstupenka na hodinu a půl vyjde vaší peněženku na 65, respektive 45 Kč. Pokud chcete být v celém areálu tři hodiny, tak zaplatíte 95, respektive 75 korun. Celodenní vstup pak stojí 110, respektive 90 korun.

Provozní doba celého areálu je od pondělí do pátku od 6:30 do 21 hodiny, o víkendech pak od 9 do 20 hodiny.

Bazén Slovany závěr

Plzeňský bazén na Slovanech patří k těm největším a nejoblíbenějším v republice. Je to příjemný areál, který má pestré využití. Nám nezbývá tedy nic jiného, než vám jeho návštěvu upřímně doporučit.

 

Diskuze ke článku

0/100