Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aquapark Olomouc – Ceník, otevírací doba, vstupné

Aquapark Olomouc se nachází na ulici Kafkova 21 v Olomouci (na okraji města). Jedná se o vnitřní i vnější areál, který nabízí celou řadu vodních atrakcí a skvělých radovánek.

Aquapark Olomouc se představuje

Aquapark je rozprostřen na ploše 2 hektarů. Vedle venkovního areálu disponuje rovněž zastřešenou části, která je v provozu po celý rok.

Vodním radovánkám vévodí velký modrý tobogán, který je dlouhý 123 metrů, takže je to jeden z nejdelších tobogánů v České republice.

Venkovní část aquaparku Olomouc

Vnitřní část

Vnitřní část olomouckého aquaparku je ideálním místem pro všechny milovníky koupání pod střechou. Vnitřní část disponuje spoustou vodních atrakcí včetně populárního proudového kanálu, kde si užijete dostatek legrace a zábavy. Dále vás zde čeká vodní dělo, velká porce chrličů a různých masážních trysek, které vás dokonale namasírují.

Oblíbený tobogán trychtýř.

Venkovní část

Součástí venkovního areálu je rovněž 25 metrový plavecký bazén, který má celkem tři plavecké dráhy. Relaxační zóna tvoří kromě pohodového masážního bazénu a příjemných whirpoolů také parní prohřívárny, solária, sauny nebo masáže.

Dětský bazén v aqua Olomouc

V multifunkčním bazénu si můžete dopřát relaxační odpočinek pod chrličem nebo vodní trampolínu. Do vlastního bazénového tělesa je namontována široká žlutá skluzavka a dlouhý adrenalinový modrý tobogán. Naleznete zde rovněž dětské hřiště a hřiště pro plážový volejbal.

Aquaparky v Česku

Který jiný aquapark navštívit v České republice? Krásný nový aquapark je například v Praze Šutce. Velmi známý je také velký Aqualand Moravia v Pasohlávkách na jižní Moravě. Krásný je aquapark v Olomouci. Další skvělé aquaparky jsou Aquapark Vyškov, Aquapark Kohoutovice, Aquapark Uherské Hradiště, Aquapark Kladno nebo Aquapark Olešná Frýdek-Místek.
 
Za aquapark můžeme považovat i moderní městský bazén v Mladé Boleslavi, krásný je i plavecký bazén Slovany Plzeň nebo plavecký bazén Liberec.

Atrakce pro malé děti

Pro děti do dvanácti let doporučuji vyzkoušet pestrobarevnou lezeckou stěnu s vodní tématikou nebo zábavní herní panely. Poté, co se vaše ratolesti dostatečně nabaží všech vodních radovánek, mohou si jejich rodiče vychutnat milé chvilky v kavárně u baru či ve wellness zóně.

Celkový pohled na hlavní halu aquaparku

Názory návštěvníků

Návštěvníci Aquaparku Olomouc si zejména pochvalují relaxační zónu, kde lze vyzkoušet tepidárium, parní lázeň nebo masážní bazén. Děti pro změnu oceňují červeno bílý tobogán s trychtýřem nebo velký modrý tobogán.

Co dělat jiného v Olomouci?

Po celý rok můžete navštívit krásné historické centrum, ve kterém se navíc v zimě konají jedny z nejhezčích vánočních trhů v republice.

Vstupné a otevírací doba

Celodenní vstupenka do vnitřního areálu Aquaparku Olomouc vyjde vaší peněženku na 490 korun, vstup na 90 minut pak 220 korun.

Celkový pohled na vstup a halu aquaparku Olomouc

Vstup do letního aquaparku stojí pro dospělého návštěvníka 200 korun na celý den.  Provozní doba celého areálu se každý měsíc aktualizuje, takže doporučujeme se vždy podívat na oficiální webové stránky aquaparku Olomouc.

* Ceník aktualizovaný k 1.7.2022.

Aktuální otevírací doby 2022

  • Vnitřní areál / Po – Ne 9.00 – 21:00
  • Venkovní část / Červen, Po – Ne 10:00 – 18:00
  • Venkovní část / Červenec, spren, Po – Ne 9:00 – 19:00

Aquapark Olomouc

Aquapark Olomouc je opravdu skvělé místo k relaxaci po celý rok. Nabízí úžasné koupání a dostatek možností zábavy pro všechny věkové skupiny. Příjemné je i venkovní koupaliště. Každopádně pokud máte chuť na vodní radovánky a jste někde v okolí, tak není kde váhat.

Diskuze ke článku