Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zážitkový park Zeměráj Kovářov – Průvodce skvělou zábavou

Zážitkový park Zeměráj najdete u Orlické přehrady. Zajímavý park nabízí zábavu, ale i trochu poznání.

Zážitkový Zeměráj se představuje

Přírodní park u rozhlehlé Orlické přehrady je vhodný pro děti i dospělé. Čeká vás zde více než 100 různých her, hlavolamů a úkolů. Celková plocha areálu je 9 hektarů. Všechny hry jsou koncipované tak, aby se do her mohla zapojit celá rodina. Najdete zde i několik zcela originálních atrakcí, které vás zaručeně vtáhnou do světa dobrodružných her.

Děti Zeměráj milují

Skvělá atmosféra české přírody

Zeměráj nabízí originální atmosféru propojení nádhery české přírody a českých dějin. Narazíte zde na skutečnou vesnici z raného středověku, kde si můžete společně s jejími obyvateli udělat hrnčířskou nádobu na kopacím hrnčířském kruhu nebo mlít mouku či okopávat místní zahrádky.

Dále zde na vás čeká stezka na boso, která je kilometr dlouhá. Stezka vede rozmanitým terénem přes potoky, les, pole a louky. Její součástí jsou balanční překážky a celá řada zábavných úkolů z české přírodovědy.

Bude to výprava do středověku i dále

Dětská vesnička Hrejkov

Zajímavou atrakcí Zeměráje je dětská vesnička Hrejkov, což jsou herní domky v podobě skutečných staveb lidové architektury zdejšího kraje. Najdete zde klasickou českou hospodu, obchod, pekárnu, stodolu a kovárnu. Uprostřed návsi pak narazíte na pumpu.

V Zeměráji zažijete život v minulosti

Atrakcí tady mají opravdu hodně

Zvířata

V celém areálu narazíte tu a tam na některá domácí zvířata, která byla ještě v nedávné minulosti běžnými zvířaty našich vesnic. Jedná se především o ovce šumavské, kozy bílé, kozy hnědé a staré krajové plemeno slepice tzv. Česká zlatá kropenka.

Další atrakce Zeměráje

Zeměráj je doslova nabita herními atrakcemi. Za všechno jmenujme přírodní krytou hernu, archeologické naleziště, temné Skladiště nebo lukostřelnici.

Příroda uzdravuje

Kromě velkého množství aktivit se Zeměráj snaží uklidnit rozrušenou duši dnešního člověka pohledem na krásně rozkvetlé louky nebo archaickou malou vesnici mezi jabloněmi či poležením na seně. Zeměráj je pohodové místo, kde se i dospělí během krátké chvíle nechají pohltit do hry a stávají se znovu malými hravými dětmi.

Mají tady i statek s domácími zvířaty

Stylová hospůdka

V Zeměráji si uprostřed her můžete udělat pauza a navštívit stylovou hospůdku s neotřelou nabídkou chutných teplých jídel a nápojů. Každou sobotu je zde pro vás připraven tématický zábavný program.

Česká historie jako na dlani

Otevírací doba a vstupné

Otevírací doba Zeměráje je od konce dubna do konce září. O prázdninách je zde otevřeno každý den od 10 do 18:30 hodiny.

Celodenní vstupné zde činí 140 korun pro všechny věkové kategorie. V ceně vstupného nejsou zahrnuty vstupy na některé doplňkové aktivity.

Zeměráj závěr

Zeměráj je skvělé místo. Vzdělávací park, který je ale spíše parkem zábavným. Je jenom málo míst, kde můžete poznat českou přírodu a historii tak blízko. Je to skvělý zážitek pro malé i velké. Myslím si, že rodiny by měli mít povinné se sem alespoň jednou vydat!

Diskuze ke článku