Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zámek Kačina u Kutné Hory – Vstupné, park, otvírací doba

Zámek Kačina najdete v polabských rovinách nedaleko Kutné Hory. Nádherný empírový zámek je obklopen rozsáhlým parkem, takže návštěvu zámku můžete spojit s výživnou procházkou po parku.

Empírový skvost

Zámek Kačina je opravdovým architektonickým klenotem a patří mezi nejvýznamnější stavby empírové architektury v České republice. Zámek si nechal na začátku 19. století postavit Jan Rudolf Chotek. Měl na to dostatečné finanční prostředky, protože ve své době zastával funkci presidenta gubernia a nejvyššího purkrabí Království českého.

Empírový zámek Kačina

Zámek Kačina prohlídky

Turisté na zámku Kačina nebudou zklamáni. Naopak. Vybrat si mohou hned ze tří prohlídkových okruhů. Zámecké sály vám umožní seznámit se s dějinami rodu Chotků, ale rovněž se můžete dozvědět více o historii stravování, což může zaujmout nejednoho gurmána a labužníka.

Nádherný park

Po vydatné prohlídce zámku se můžete podívat do zámeckého parku, který svým stylem zapadá do empírového slohu zámku. Po procházce parkem pak můžete zasednout do příjemného a stylového prostředí zámecké kavárny, kde si můžete objednat chutné zákusky nebo horkou čokoládu.

Hlavní vstup do zámku je opravdu velkolepý.

Pro milovníky romantiky jsou zde nachystané piknikové koše a v některém z rozkošných zákoutí zámeckého parku si můžete jen tak lebedit a nasávat příjemnou atmosféru celého areálu zámku Kačina.

Zámecké divadlo

Ani milovníci kultury se zde nebudou nudit. V letních měsících se totiž v zámeckém divadle hrají dobové hry ze života hraběte Jana Rudolfa Chotka. Zámecké divadlo najdete na konci levého severního zámeckého křídla a zdobí zámek od roku 1848.

Detail hlavního portálu.

Vinobraní na zámku Kačina

Na tomto skvostném zámku má vinařství již dlouhodobé kořeny. První vinobraní se zde uskutečnilo už v roce 1847. Pokaždé se slavilo v rozlehlém areálu zámku a v přilehlé vesnici. Od roku 2012 se tento dobrý zvyk znovu na Kačině zavedl a 22. září zde proběhl první ročník.

Celá akce se natolik všem zalíbila, že vinobraní se na zámku Kačina slaví každým rokem v měsíci září a jedná se vždy o pestrý program, při kterém nesmí chybět burčákové hody nebo ukázka zemědělských strojů a produktů.

Kačina u Kutné Hory je skvělé místo na výlet.

Otevírací doby a vstupné

Otevírací doba na zámku Kačina je od dubna do října denně mimo pondělí od 9:00 do 17:00 hodiny. Základní vstupné je 60 Kč, přičemž děti zaplatí 30 Kč. K dispozici jsou tři okruhy, první okruh má název Zemědělské muzeum, druhý okruh se jmenuje Zámecké interiéry, třetí pak Chotkovská knihovna, lékárna, divadlo, galerie a skleník.

Závěr

Zámek Kačina je unikátní zámek v empírovém stylu. Je to opravdu velkolepá a krásná stavba, která rozhodně stojí za vidění. Ne nadarmo najdete tento zámek v mnoha učebnicích architektury. Rozlehlé parky okolo také vybízí ke krásným procházkám.

 

Diskuze ke článku

0/100