Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ZOO Jihlava – Otvírací doba, vstupné, mapa

ZOO Jihlava najdete v líbezném údolí říčky Jihlávky. Areál zoologické zahrady je od centra města vzdálen něco málo přes 2 km. I když je to od historického centra krajského města kousíček, areál zoologické zahrady je situován do krásné přírody, kde si od pulsu velkého města dokonale odpočinete.

Letmý pohled do historie

Po roce 1957 vzniká v Jihlavě malý zookoutek, v němž jste například mohli vidět papoušky a bažanty. Postupem času získal zookoutek do svého vlastnictví medvěda hnědého a další atraktivní zvířata.

Vstup do ZOO Jihlava

Pak přichází rok 1982, kdy Zoologická zahrada Jihlava obdržela statut ZOO. V roce 1994 byla ZOO přijata jako člen Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií a od té doby se drží na vlně velké popularity a zájmu, takže rok co rok se návštěvnost zvyšuje a zahrada se modernizuje a rozšiřuje.

ZOO Jihlava je v krásné přírodě.

Více než 200 druhů zvířat

Jihlavská zoo se může pochlubit tím, že vlastní více než 200 druhů exotických zvířat. Kromě tohoto impozantního čísla se Zoo Jihlava může pyšnit celou řadou zajímavých a poutavých expozic.

Mě se nejvíce líbila expozice medvědů malajských a africká vesnice Matongo. Jiné návštěvníky však může pro změnu zaujmout asijský parčík Hokkaido či jihoamerická Hacienda Escondido nebo ryze Tropický pavilon, ve kterém přebývají dva druhy obávaných krokodýlů.

Žirafy jsou v každé ZOO velkou atrakcí.

Tropický pavilon má také jednu specialitu a to je naaranžované zřícené letadlo, které slouží zvířatům jako prolézačka. Originální prvek, který navnadí a dodává nádech dobrodružství.

Expozice se zříceným letadlem.

Jihlava je úhledná a dobře opečovávaná ZOO.

Skvělá atmosféra díky novým expozicím

Díky novým a moderním expozicím je ZOO Jihlava globální institucí, protože všechny expozice symbolizují všem 5 kontinentů naší planety Země. Nové expozice jsou trendy a dávají dobrý vhled do zemí, které známe pouze z televizní obrazovky.

Moderní expozice vodních ptáků.

Služby pro návštěvníky

ZOO Jihlava může nabídnout svým velkým i malým návštěvníkům především obchod se suvenýry a dětský koutek s obřím toboganem. Na mnoha místech také najdete kiosky s občerstvením, kde si můžete dát malou svačinku nebo vydatný velký oběd. V letních měsících se pak můžete těšit na komentované krmení, při kterém se dozvíte spoustu zajímavosti o podivuhodném světě zvířat.

Malebné cestičky vedou skrz celou ZOO.

Zvířecí NEJ v jihlavské ZOO

ZOO Jihlava není největší ani nejstarší zoologickou zahradou na našem území. Přesto se může chlubit tím, že má vůbec největší chov drápkatých opic v České republice. Jihlavska zoo je také snaživou a velmi aktivní a angažovanou zoologickou zahradou, protože dělá pravidelné odchovy řady kočkovitých šelem. V minulosti tak odchovala vysokohorského sněžného levharta nebo vzácného levharta cejlonského.

ZOO Jihlava se specializuje na kočkovité šelmy.

Mapa ZOO Jihlava

A jak vlastně vypadá ZOO? Jak se v ní orientovat? V tom vám pomohou následující 2 mapy ZOO Jihlava.

Mapa ZOO Jihlava kreslená

Detailní mapa ZOO
Detailní mapa ZOO Jihlava.

Závěr

ZOO Jihlava je krásná a velmi dobře udržovaná ZOO, která sice nepatří mezi největší, ale co do kvality rozhodně nejlepší v České republice. Osobně mám tuto ZOO opravdu rád a můžu ji každému upřímně doporučit k návštěvě.

 

Diskuze ke článku

0/100