Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Magistrát Ústí nad Labem – Občanské, řidičské průkazy atd.

Hlavní budova magistrátu města Ústí nad Labem se nachází na ulici Velká Hradební 8a. Jedná se o budovu z padesátých a šedesátých let minulého století ve stylu měkkého modernismu. Autorem stavby byl tehdy Státní projektový ústav Ústí nad Labem. Náš průvodce vám ukáže magistrát Ústí nad Labem kompletně. Tedy to nejdůeležitější.

Magistrát města Ústí nad Labem

Magistrát města Ústí nad Labem má celkem 12 odborů, které zajišťují práci a činnosti samosprávy a činnosti přenesené působnosti (státní správa). Kromě odborů je zde ještě kancelář primátora, kancelář tajemníka a archív města Ústí nad Labem.

Detail budovy magistrátu v Ústí nad Labem

Odbory mají svůj domov ve 2 městských budovách, přičemž Hlavní budova magistrátu má svůj domov na ulici Velká Hradební 8a a další budova pro změnu sídlí na Mírovém náměstí 36.

Umístění jednotlivých odborů v městských budovách je řádně vyznačeno u každého z nich.

Znak na hlavní budově magistrátu

Otevírací doba Magistrátu

Otevírací doba Magistrátu města Ústí nad Labem je v pondělí, v úterý a ve středu od 8 hodiny ranní do 17 hodiny odpolední, přičemž od 11 do 13 hodiny je zde polední pauza.

Ve čtvrtek je zde zavřeno a v pátek Magistrát úřaduje od 8 do 11 hodiny. Magistrát také disponuje službou elektronického podání.

Hlavní budova Magistrátu

Hlavní budova Magistrátu Ústí nad Labem je situovaná na ulici Velká Hradební, což je ulice, která těsně sousedí s Lidickým náměstím.

Magistrát Ústí nad Labem a prostranství před ním

Lidové náměstí nabylo po druhé světové válce jiné podoby, takže se zde začaly stavět nové budovy včetně Krajského národního výboru, který byl postaven v tehdy progresivním stylu, později pojmenovaném jako „bruselský“.

Jeho projekt byl vytvořen v roce 1956. Budova je v současné době jedinou stavbou z druhé poloviny dvacátého století ve městě, která je zapsaná do seznamu kulturních nemovitých památek.

V podvěčer může i stará budova magistrátu vypadat pěkně

Hlavní odbory magistrátu

Mezi hlavní odbory magistrátu lze považovat odbor dopravy, odbor stavební a odbor sociální a odbor vnitřních věcí. První dva zmiňované odbory sídlí v hlavní budově Magistrátu, která stojí v centru města.

Nejbližší zástavka autobusů a trolejbusů je na Lidovém náměstí, kam jezdí trolejbusy číslo 51, 54, 55, 57 a autobusy číslo 3, 9, 11, 15, 17 a 27. Odbor sociální a odbor vnitřních věcí pak najdete v budově na ulici Mírové náměstí 36.

Oddělení dokladů a evidence obyvatel

Zřejmě nejžádanější oddělení magistrátu Ústí nad Labem je Oddělení dokladů a evidence obyvatel. Tenhle úřad sídlí v budově na Mírovém náměstí 36, což je budova, která stojí nedaleko hlavní budovy Magistrátu, takže občané Ústí nad Labem mají vše blízko sebe.

Magistrát města Ústí nad Labem závěr

Magistrát města Ústí nad Labem je velký a dobře fungující úřad. Na této stránce jsme vám o něm přinesly ty nejdůležitější informace. Návštěvu magistrátu se před cestou nevyhnete – občanku a pas přeci potřebuje každý. Tak vám přejeme, ať je to co nejpříjemnější a nejlepší zkušenost.

Více na oficiálních webových stránkách: www.usti-nad-labem.cz

Magistráty v České republice

Systematicky pro vás mapujeme úřady a magistráty po celé České republice. Každé cestování totiž začíná u přepážky, kde řešíte pas, občanku nebo doklady k autu.
 
Magistrát hlavního města Prahy, magistrát města Brna, magistrát Teplice, magistrát Plzeň , magistrát České Budějovice , magistrát Liberec , magistrát hlavního města Prahy , magistrát města Olomouc , magistrát Hradec Králové , magistrát Ostrava

Diskuze ke článku