Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

OC Nový Smíchov – Průvodce a tajné tipy

OC Nový Smíchov je nákupní a zábavní centrum, které se nachází v na Praze na ulici Plzeňská 8. K obchodnímu centru se dostanete metrem, tramvají, autobusem, autem i na kole.

Krátká historie

Obchodní centrum Nový Smíchov bylo otevřeno v roce 2001. Celá stavba byla vybudována francouzskou firmou Delcis a na svou dobu šlo o největší stavbu ve střední Evropě.

Již od počátku byla budova kladně přijata odbornou veřejností, takže v roce 2002 byla oceněna prestižním časopisem Construction Journal.

V roce 2011 došlo k rekonstrukci celé stavby, takže obchodní středisko dostalo další možnosti růstu.

Uvnitř OC Nový Smíchov

Popis obchodního střediska

Obchodní středisko má 3 poschodí. Jedná se o multifunkční typ obchodního střediska, které má celkovou plochu 60 000 metrů čtverečních.

OC Nový Smíchov je jedno z největších nákupních středisek u nás a je důležitým nákupním, zábavním a stravovacím místem západně od centra Prahy.

Horní patro patří restauracím

Dopravní dostupnost

Obchodní centrum Nový Smíchov je nejrychleji dostupné pražským metrem. Vystoupíte na stanici Anděl trasy B a k multifunkčnímu obchodu dojdete do tří minut pěšky.

Autem se do garáží obchodního centra dostanete přes ulici Plzeňskou. Parkoviště je umístěno v podzemních patrech budovy obchodního centra a dvě hodiny parkování přes týden je zde zdarma. Celková kapacita parkoviště je 2500 míst.

Třetí a čtvrtou možností je použít buď tramvaj číslo 4, 6, 7, 9, 10, 12, 14, 16, 20 nebo jeden z autobusů číslo 120, 137, 167, 191 a 231.

Je zde na 140 obchodů

Obchody v obchodním centru Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov má celkem 137 obchodů a 40 restaurací. Za všechny jmenujme kadeřnictví Barber Shop, lékárnu Dr. Max, knihkupectví Luxor, hypermarket Tesco, oblíbený obchod se sportovním a turistickým vybavením Decathlon, obchod s obuví CCC nebo pekárnu Kabát.

Z velké nabídky restaurací stojí určitě za návštěvu korejská restaurace Hanfood nebo mořská restaurace Nordsee. V prvním podniku můžete zažít moderní způsob stravovaní v podobě vlastního vybírání jídel. Druhá jmenovaná restaurace pak nabízí velký výběr pečených mořských ryb, chutných salátů a lahodných omáček.

OC Nový Smíchov je moderní a příjemný nákupák

Zábavní podniky v Metropoli Nový Smíchov

V obchodním centru Nový Smíchov je také speciální patro věnované zábavě a odpočinku. Prim zde hraje 4DX kino, které provozuje společnost Cinema City. V této části je hned dvanáct kinosálů s kapacitou 2581 míst, kde se hrají filmy každý den od 14 do 21 hodin, pouze o víkendech je to od 10 do 22 hodiny.

Otevírací doba OC Nový Smíchov

Otevírací doba obchodního centra je každý den od 9 hodiny ranní do 21 hodiny večerní.

OC Nový Smíchov láká!

OC Nový Smíchov závěr

OC Nový Smíchov je jedno z největších a nejznámějších nákupních center. A nutno dodat, že právem. Je to právě toto OC, které se stalo impulsem pro rozvoj celé městské části.

Ze Smíchova se stalo moderní kancelářské centrum a místo s výbornými restauracemi, dostupnými službami i zajímavými možnostmi zábavy. OC Nový Smíchov je stále středobodem tohoto dění a tak byste si jeho návštěvu neměli nechat ujít.

Diskuze ke článku