Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Biotop Radotín – Skvělé koupání v pravém přírodním bazénu

Biotop Radotín je umělá vodní nádrž, která se čistí prostřednictvím rostlin. Umělou vodní nádrž přírodního charakteru najdete na ulici K Lázním 9 v Praze Radotíně.

Biotop Radotín se přestavuje

Biotopové koupaliště v Radotíně je umělá vodní nádrž, která se čistí zcela biologicky, což znamená, že se zde nepoužívá žádná chemie.

Vodní nádrž se čistí pouze pomocí místních rostlin a důmyslných ekosystémů ve filtračních lagunách.

Koupání v tomto koupališti je tedy ideální nejen pro rodiny s malými dětmi, ale i pro plavce alergiky, kterým je chlór v klasickém koupališti nepříjemný a zdraví škodlivý.

Krásný pohled na biotop Radotín v létě

Zóny pro děti

Koupaliště biotop Radotín je velmi dobře uzpůsobené pro malé děti i neplavce. Je zde totiž k dispozici velké brouzdaliště a neplavecká zóna.

Několik metrů od břehu je pak v nově vybudovaném objektu moderní zázemí, které se skládá z občerstvení, půjčovny sportovních potřeb, toalet, umývárny a sprch.

Biotop Radotín v celé své kráse

Koupací jezero

Koupací jezero má rozměry 62,0 x 75,0 metrů, přičemž hloubka se zde pohybuje v neplavecké části od 0,4 po 1,2 metrů, v plavecké části pak až do 3,25 metrů.

Do všech prostor je bezbariérový přístup a nejmenším dětem slouží na souši několik dětských atrakcí jako je kolotoč, houpačky a hopsadla.

V Radotíně se mohou pochlubit i perfektním zázemím

Biologické „čistící“ jezero

Biologické čistící jezero, které najdete v severovýchodní části areálu, má půdorysné rozměry 80,0 x 30,0 metrů. Hloubka se zde pohybuje od 0,25 do 0,85 metrů.

Voda je filtrována pouze rostlinami

Dopravní dostupnost

Pro ty, kteří dávají přednost městské hromadné dopravě, doporučuji vystoupit na zastávce Nádraží Radotín na autobusovém terminálu, odkud vás přehledně povede cedule místního značení až do areálu biotopu.

Pro cyklisty doporučuji využít cyklostezky, které vedou z centra Prahy či Černošic nebo ze Zbraslavi. V areálu koupaliště je připraveno celkem čtyřicet stojanů pro jízdní kola.

Pro děti jsou připravené i vodní atrakce a klouzačky

Parkování a biotop Radotín

Parkovat své auto můžete přímo v prostoru koupaliště. Na celý den zaplatíte poplatek 20 korun. Kapacita parkoviště je však pouze pro šedesát aut. Další parkoviště je pak u sportovní haly na ulici U Starého stadionu, kde se vejde celkem devadesát vozů nebo na Výpadové ulici, „U Ondřeje“, kde je pro změnu šedesát míst na stání.

Pohled na filtrační jezírko

Zázemí biotopu Radotín

Vstupné a otevírací doba

Dospělá osoba uhradí ve všední den za celodenní vstupné 120 korun, v sobotu a v neděli je to 160 korun. Zaplavat si odpoledne po 16. hodině vyjde v týdnu na 80 korun, o víkendu na 100 korun. Otevírací doba celého areálu je pouze přes léto a to každý den od 10 do 20 hodiny.

Jenom samá příroda

Rostliny vodu šetrně vyčistí

Biotop Radotín závěr

Biotop Radotín je typ bazénu, který u nás stále ještě nemá moc obdoby. Je to koupaliště pro 21. století, které je napůl přírodní a napůl umělé. Na první pohled může působit i trochu zvláštně. Každopádně je to velmi hezký areál, kde v létě zcela jistě strávíte velmi příjemný den.

Romantika biotopu Radotín blízko Berounky

Dospělá osoba uhradí ve všední den za celodenní vstupné 120 korun, v sobotu a v neděli je to 160 korun. Zaplavat si odpoledne po 16. hodině vyjde v týdnu na 80 korun, o víkendu na 100 korun. Otevírací doba celého areálu je pouze přes léto a to každý den od 10 do 20 hodiny.

Diskuze ke článku