Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Istrie s dětmi – Můj tip na nejlepší dovolenou

Pokud na Istrii zamíříte s dětmi, zde vám nabízíme pár míst, která jsou pro pohodovou dovolenou s dětmi na Istrii ideální. Istrie s dětmi může být vaše nejhezčí dovolená!

Pláže pro děti

Jedno z nejznámějších letovisek na Istrii přátelských k rodinám s malými dětmi je Medulin, který na mapě Chorvatska najdete na jihu poloostrova. Zdejší pláže jsou opravdu pestré, protože zde najdete pláže z drobných oblázků i z hrubého písku.

Zvláště doporučuji pláž v zátoce Bijeca, kde máte pozvolný super přístup k moři a navíc je zde písek.

Další příjemnou lokalitou na Istrii je město Umag, kde jsou k dispozici hned dvě pláže ideální pro rodiny s malými dětmi. Jedná se o pláže Sol Polynesia a Laguna Stella Maris.

Amfiteátr v Pule zaujme i děti

První jmenovanou pláž najdete zhruba dva kilometry od Umagu a čeká vás zde rovněž pozvolný přístup k moři a upravený vstup do moře pro invalidy.

Druhá jmenovaná pláž je od Umagu vzdálená kilometr a půl. Jedná se oblázkovou pláž, která je ohraničená staletými statnými borovicemi. Zde sice nejsou písčité pláže, ale na mnoha místech jsou z betonu vytvořené platy se schůdky do moře.

Zmrzlina

Velkým lákadlem pro děti je především zmrzlina. Tu na Istrii potkáte skoro na každém kroku. Prim zde hraje především kopečková zmrzlina. Cena zdejší kopečkové zmrzliny se pohybuje okolo 8 až 10 kuna.

Zmrzliny jsou oproti těm v Čechách sladší, to však dětem určitě vadit nebude. A různých druhů je zde opravdu nepřeberné množství, vybrat si tak můžete vanilkovou, čokoládovou, pistáciovou, meruňkovou, banánovou, citrónovou nebo karamelovou.

A to jsem vyjmenoval pouhý zlomek toho, co zdejší zmrzlinářské stánky nabízejí. Oblíbené jsou zmrzliny s příchutí různých sušenek – Oreo, Twix, Snickers apod.

Snad každé větší město má i svůj nafukovací aquapark

Zábavní parky pro děti

Mezi nejzajímavější zábavní parky pro děti na Istrii patří Dinopark ve Funtaně a Aquapark Istrialand.

Dinopark ve Funtaně na severozápadní straně Istrii je v letní sezóně otevřen každý den od 10 do 18 hodin. Vstupné pro děti je 160 kuna, pro dospělého 180 kuna, děti do tří let mají vstup zdarma. V parku uvidíte prehistorické ještěry v nadživotní velikosti a zábavní park s adrenalinovými atrakcemi. Za všechny atrakce jmenuje pirátskou loď Tortuga a super rychlou jízdu na horské dráze na hřbetu ohnivého draka Dragon coaster.

Istrie je velmi dobře připravena na děti

Aquapark Istrialand najdete kousíček od města Novigrad. Park je také otevřen každý den od 10 do 18 hodiny.

Vstupenka stojí pro dítě 180 kuna, pro dospělého 230 kuna. Zde si pro změnu můžete užít divokou jízdu na různých toboganech obřích rozměrů. Světle zelený tobogan s názvem Space Rocket má kupříkladu délku 87 metrů, tobogan Black kamikaza pak délku 115 metrů.

Jeskyně Baredine aneb na skok do příjemného chládku

Pokud vaše děti milují tajemnou krásu jeskynních prostor, můžete jim na Istrii zpříjemnit horký den tím, že je vezmete do příjemného chládku na prohlídku jeskyně Baredine, což je jedna z nejznámějších a nejnavštěvovanějších jeskyní na Istrii.

Chorvati mají obecně dobrý vztah k dětem

Jeskyně upoutá každého svou neuvěřitelnou pestrostí a barevností. Komentovaná prohlídka s odborným průvodcem trvá okolo 40 minut a zavede vás až do šedesátimetrové hloubky.

Jedinečným obyvatelem Baredinské jeskyně je slepý endemický obojživelník růžové barvy, který má název macarát jeskynní. Jeskyně má také podzemní jezero, které se nachází v hloubce šedesáti metrů.

Nejzajímavější hrad Istrie

Nejzajímavějším hradem Istrie je hrad Pazin, který byl postaven na skále nad starým městem Pazin. Mohutný středověký hrad byl obávaným a krutým vězením.

Rovinj je skvělá i pro rodiny

V útrobách hradu se kupříkladu odehrávaly některé fiktivní výjevy v slavném románu Julese Verna Matyáš Sandorf.

Dnes zde najdete Muzeum Pazinu a okolí a zajímavé Muzeum zvonů, v němž může návštěvník na vlastní oči vidět mnoho zvonů různých velikostí z istrijských klášterů a kostelů ze 14. až 20. století.

Istrie je blízko České republiky

Z Prahy se autem dostanete na Istrii už za necelých 9 hodin jízdy. A díky tomu, že je Chorvatsko od roku 2013 součástí Evropské Unie, nepotřebujete sebou ani cestovní pas.

Istrie s dětmi závěrečné shrnutí

V krásném cíli tady na vás čeká překrásná příroda, teplé středomořské sluníčko, průzračné azurové moře a krásné historické pamětihodnosti, která pamatují i staré antické časy. Jet relaxovat do Chorvatska na Istrii je téměř tak jednoduché, jako zajet si na chatu do Jižních Čech nebo na Šumavu.

Diskuze ke článku