Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ubytování na Istrii – Detailní průvodce, osobní zkušenosti

Ubytování na Istrii zahrnuje zhruba 230 hotelů, téměř 14 000 apartmánů, 30 hostelů a okolo 26 kempů. Zde vám některé z nich podle jednotlivých nejvíce navštěvovaných lokalit podrobně představíme.

Poreč

V okolí města Poreč jsme za všechny vybrali populární apartmány Lanterna a stejnojmenný kemp, který je jeden z největších na Istrii.

Apartmány Lanterna

Apartmány Lanterna jsou moderní komplex stejných budov, které jsou vhodné zejména pro rodiny s malými dětmi. Domy s bílou fasádou jsou rozsety po zahradě mezi vysokými stromy a barevnými květinami.

Jeden z nejoblíbenějších kempů na Istrii

Na výběr zde máte ubytování v Lanterna Premium nebo v Lanterna Sunset. Dražší a luxusnější jsou apartmány Premium, které navíc disponují mikrovlnou troubou a televizí.

Jinak oba apartmány nabízejí dostatečně prostorný byt a základně vybavený kuchyňský kout. Na druhou stranu zde chybí klimatizace, což v parných letních měsících může být pro někoho problém.

Jinak apartmány jsou 13 kilometrů od Poreče a zhruba 200 metrů od moře. V blízkosti ubytování jsou restaurace, tenisové kurty, stoly na stolní tenis a minigolf.

Kemp Lanterna

Další alternativou kvalitního ubytování blízko historického Poreče je kemp Lanterna.

V kempu Lanterna můžete bydlet ve vlastním stanu či karavanu nebo si pronajmout mobilní dům. Mobilní domy jsou od moře vzdálené asi třicet metrů. Ty levnější pak dvě stě metrů.

Kromě pohodlí mobilního domu můžete využívat velké nabídky celého rozsáhlého areálu kempu, která spočívá ve velké koncentraci restaurací, barů, kaváren a především sladkovodních bazénů s moderními vodními atrakcemi.

Je zde dokonce supermarket, možnost grilování či zapůjčení kola či elektrokola.

Západy Slunce jsou na Istrii opravdu luxusní

Pula

U nádherného historického města Pula, které se může pyšnit obřím antickým amfiteatrem, jsme pro vás vybrali jedno ubytování v hotelu a jeden výtečný kemp, který je umístěn na samém konci města na úžasném poloostrově s názvem Stoja. Pule nabízí jedno z nejlepších ubytování na Istrii.

Hotel Pula

Název hotelu bude stejný jako město, tedy hotel Pula. Tří hvězdičkový hotel je situovaný 200 metrů od oblázkové pláže a od centra města Pula je hotel s jiskřivě bílou fasádou vzdálený dva kilometry.

V areálu hotelu, který je obklopen borovým hájem se nachází venkovní bazén, přičemž lehátka a ručníky se zde pronajímají za příplatek. Hotel má vlastní restauraci, fitness, sauny, tenisový kurt a hřiště na plážový volejbal.

Pokoje jsou plně klimatizované, nicméně možnost Wifi připojení je zde překvapivě zpoplatněna. Snídaně a večeře jsou poskytovány formou švédského stolu, takže si zde vybere i člověk s vegetariánskou stravou.

Kemp Arena Stoja

Pro méně náročné turisty doporučuji kemp Arena Stoja, který najdete v krásném prostředí poloostrova Stoja kousíček od města Pula.

V rozsáhlém kempu pod borovicovými stromy se nachází 127 mobilhomů, které jsou plně zařízené. V areálu kempu ještě najdete recepci, restauraci, plážový bar, supermarket a množství hřišť pro sportovní aktivity.

Zahrát si zde můžete basketbal, volejbal, stolní tenis, minigolf. Nechybí zde ani centrum pro potápění nebo půjčovna pro vodní sporty. Pro nejmenší jsou zde k dispozici animační programy.

Poloostrov je navíc obklopen převážně skalnatými plážemi, které celému kempu dodávají neopakovatelnou atmosféru. Na začátku poloostrova však narazíte rovněž na malé oblázkové pláže, které jsou vhodné pro děti.

Celý poloostrov má zpevněné asfaltové cesty, na kterých můžete jezdit na kole nebo běhat.

Apartmány jsou nejtypičtější ubytování na Istrii

Rovinj

U pitoreskního města Rovinj, které připomíná krásnou Itálii, doporučuji spíše rodinné ubytování nebo nedaleký kemp Polari.

Apartmány Villa Mare

U města Rovinj se nachází velké množství dobře vybavených a útulných apartmánů, kde budete mít své soukromí. Jeden takový se jmenuje apartmán Villa Mare, který sídlí na ulici Laginjina ulica broj 6.

Jedná se o soukromý dům, který je umístěn v jedné z nejkrásnější části Rovinje. Dům s růžovou fasádou má celkem 5 apartmánů a od centra města i pláže je vzdálen sto metrů. Dům stojí v klidné lokalitě soukromých domů nedaleko Grand Hotelu Park Rovinj. Své auto můžete zaparkovat ve dvoře.

Istrie je velmi dobře dopravně dostupná

Kemp Polari

Pokud dáváte přednost rušnějšímu ubytování ve velkém kempu, pak u města Rovinj jednoznačně vede populární kemp Polari, který je od města vzdálen pouze 3 kilometry.

Kemp má navíc fantastické umístění u moře, ovšem vykoupat se zde rovněž můžete přímo v kempu, kde je kromě velkého bazénu pro dospělé a pro děti také adrenalinové vodní hřiště.

Kemp nabízí široký výběr volnočasových aktivit a sportu. Pro děti je zde připraven dětský klub s pestrým animačním programem, takže dospělí si mezi tím mohou zajít na tenisový kurt nebo si půjčit kolo a vyrazit na krátký výlet po nádherném okolí.

Východní část Istrie

Ve východní části Istrii doporučuji navštívit velmi oblíbený kemp Medveja, který najdete nedaleko lázní Opatija.

Kemp Medveja

Kemp Medveja je situován v zalesněné zátoce ve stejnojmenné obci, která se nachází mezi Opatijí a Lovranem. Od krásné oblázkové pláže jej sice odděluje rušná silnice, ale kemp je velmi slušně vybaven a cenově velmi přijatelný.

Kromě velkého počtu míst pro stany a karavany (celkem 42 upravených travnatých ploch) je zde možnost ubytování v bungalovech. Hned vedle kempu je restaurace a dobře zásobený supermarket.

Rozloha kempu je 9 hektarů a kapacita ubytování je 960 osob. Pláž má pozvolný vstup do moře a jsou zde také sprchy s teplou vodou, bary i kiosek s oblíbenou jadranskou zmrzlinou.

Ubytování na Istrii zahrnuje

Ubytování na Istrii nabízí mnoho možností. Vybere si opravdu každý. Podle svých preferencí i možnosti své peněženky.

Diskuze ke článku