Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Magistrát města Olomouc – Úřední hodiny, občanské průkazy, volná místa

Magistrát města Olomouc sídlí na Horním náměstí č.p. 583 v radniční budově, která v Olomouci stojí již od středověku. Dodnes zde sídlí primátor, kterým je aktuálně Miroslav Žbánek. Další budovy magistrátu jsou pak rozmístěny v centru hanácké metropole.

Budova magistrátu

Hlavní sídlo magistrátu města Olomouc sídlí v historické radniční budově, což je původně gotická čtyřkřídlá budova, která pochází z roku 1376.

Jeden z vchodů do historické budovy radnice

V 16. a 17. století  však byla renesančně upravována. Hlavní dominantou radnice je věž, která je vysoká 75 metrů.

Na severní straně radnice je pak umístěn olomoucký orloj, který je dalším klenotem této krásné historické budovy.

Úřední hodiny- Magistrát města Olomouc

Magistrát města Olomouc je pro veřejnost otevřen každý den mimo pátek. V pondělí a ve středu je otevřeno od 8 do 17 hodiny, v úterý a ve čtvrtek pak od 8 do 15:30 hodin. Polední přestávka je pak od 10 do 13 hodiny.

Magistrát města Olomouc v celé své kráse

Jak se k magistrátu dostanete?

K olomoucké radnici se nejlépe dostanete tramvají číslo 2, 3, 5 a 6, přičemž tramvajová zastávka se jmenuje U sv. Mořice. Od tramvajové zastávky je to pěšky k radnice něco přes 200 metrů.

Magistrát města Olomouc obsazení

Magistrát města Olomouce v současné době vede pan magistr Miroslav Žbánek, který byl v roce 2018 do funkce primátora města Olomouce zvolen za politickou stranu ANO. Rada města Olomouce má celkem 11 členů.

Známý socialistický orloj

Odbory magistrátu města Olomouc

Magistrát města Olomouc má celkem 5 hlavních odborů, které najdete ve dvou městských budovách.

Je to odbor ekonomický a oddělení rozpočtu a finanční strategie, který má své pracoviště a pokladnu na ulici Palackého 14 v moderní budově Namiro.

Následuje je to odbor živnostenský, který má obslužné pracoviště rovněž na ulici na Palackého 14.

Další odbor správních činností – oddělení evidence obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů, který má taktéž přepážkové pracoviště v budově na ulici Palackého 14.

Interiéry středověké radnice

Posledním důležitým odborem je agenda řidičů a motorových vozidel – oddělení evidence řidičů a oddělení technické způsobilosti a evidence vozidel, který má pro změnu přepážkové pracoviště na ulici Vejdovského 2.

Na téže ulici se pak nachází i odbor ekonomický a oddělení rozpočtu a finanční strategie.

Máte rádi Olomouc?

A znáte zdejší vyhlášené Vánoční trhy? Přečtěte si o nich více.

Budova magistrát na Palackého ulici

Nejvíce odborů olomouckého magistrátu sídli v moderní budově na ulici Palackého 14. Je to moderní polyfunkční dům, který je situován v centru Olomouce. Tento víceúčelový dům, který má název Namiro, byl postaven v letech 2011 až 2012.

Moderně pojatá stavba je zajímavá mimo jiné tím, že střed budovy je prosvětlen rozměrným zaskleným atriem.

Počasí Olomouc

Chystáte se vydat na magistrát města Olomouce? Mrkněte na aktuální předpověď počasí ať nezmoknete.

Závěr magistrát města Olomouc

Magistrát města Olomouc se ničím nevymyká jiným městům. Je to obrovský úřad roztroušený do několika budov. Má historické budovy v centru i moderní skleněné kanceláře v širším zázemí. Pokud zde budete potřebovat něco zařídit, určitě vám zdejší milí úředníci rádi vyjdou vstříc.

Magistráty v České republice

Systematicky pro vás mapujeme úřady a magistráty po celé České republice. Každé cestování totiž začíná u přepážky, kde řešíte pas, občanku nebo doklady k autu.
 
Magistrát hlavního města Prahy, magistrát města Brna, magistrát Ústí nad Labem, magistrát Teplice, magistrát Plzeň , magistrát České Budějovice , magistrát Liberec , magistrát hlavního města Prahy , magistrát Hradec Králové , magistrát Ostrava

Diskuze ke článku