Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Magistrát města Brna – Odbory, budovy, kontakty i sídlo primátora

Magistrát města Brna se nachází v centru Brna na Dominikánském náměstí 196/1. Právě zde sídlí i primátor města. Podatelna Magistrátu Brno je pak umístěna na Malinovského náměstí číslo 3.

Magistrát města Brna v historické budově

Hlavní sídlo Magistrátu Brno se nachází na Dominikánském náměstí v komplexu nádherných historických barokních budov, které v minulosti sloužily pro potřeby moravské zemské správy.

Jako radnice budovy slouží již od roku 1935. Tato budova nese název Nová radnice a sídlí v ní mimo jiné primátor města a magistrát. Konají se zde pravidelné schůze Rady města Brna a městského zastupitelstva. V roce 2022 byla primátorkou města JUDr. Markéta Vaňková.

Reprezentativní historická budova

Nová radnice jako kulturní památka

Od roku 1964 je budova Nové radnice kulturní památkou. Nová radnice je rovněž využívána jako reprezentační budova pro důležité a významné zahraniční návštěvy. Nejkrásnější sál radnice je zcela určitě Rytířský sál, který je vyzdoben velkou olejomalbou Radosti venkovského života. Jsou zde rovněž pořádány svatby.

Pohled na hlavní budovu magistrátu

Otevírací doba Nové radnice

Otevírací doba Nové radnice je v pondělí, ve středu a v pátek od osmé hodiny ranní do 17 hodiny odpolední, pouze v pátek je radnice otevřena do 12 hodiny.

Náš tip

Pokud chcete získat lepš práci, určitě bude dobré si zvýšit kvalifikaci. Co třeba zkusit oblíbené jazykové kurzy v Brně.

Ostatní budovy Magistrátu Brna

Magistrát města Brna má své pracoviště rozmístěny v několika historických budovách po celém Brně. V krátkém přehledu vám představíme, jak se ke konkrétním odborům Magistrátu Brno dostanete. Otevírací doba jednotlivých odborů je zpravidla stejná jako je v to v případě Nové radnice.

Další zajímavý pohled na budovu magistrátu

Magistrát města Brna odbory

Stavební a finanční odbor, Živnostenský úřad – Malinovského náměstí 3

Do magistrátní budovy na Malinovského náměstí 3 se nejrychleji dostanete od hlavního vlakového nádraží tramvajemi číslo 2 a 4. Vystupte hned na první tramvajové zastávce, která nese název Malinovského náměstí.

Socio-infocentrum, výdej parkovacích průkazů – Koliště 19

Do magistrátní budovy na Kolišti číslo 19 se dostanete od tramvajových zastávek na Malinovského náměstí, či od zastávky Náměstí 28. října na ulici Milady Horákové.

Cestovní pasy, Občanské průkazy – Husova 5

K budově magistrátu na Husově ulici 5 se nejlépe dostanete buď od tramvajové zastávky Šilingrovo náměstí na ulici Pekařské, nebo na ulici Husově.

Méně obvyklý pohled na odvrácenou stranu magistrátu

Řidičské průkazy, registr vozidel, odbor dopravy – Kounicova 67

Na odbor dopravně správních činností na Kounicově ulici číslo 67 se dostanete nejsnáze ze zastávky Nerudova tramvajové linky číslo 12.

Magistrát města Brna závěr

Magistrát města Brna je rozsáhlá instituce, která poskytuje mnoho služeb. Snad vás tento článek trochu víc seznámil s jeho fungováním i s jeho zajímavými budovami, které dominují středu města.

Magistráty v České republice

Systematicky pro vás mapujeme úřady a magistráty po celé České republice. Každé cestování totiž začíná u přepážky, kde řešíte pas, občanku nebo doklady k autu.
 
Magistrát hlavního města Prahy, magistrát Ústí nad Labem, magistrát Teplice, magistrát Plzeň , magistrát České Budějovice , magistrát Liberec , magistrát hlavního města Prahy , magistrát města Olomouc , magistrát Hradec Králové , magistrát Ostrava

Diskuze ke článku