Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Magistrát České Budějovice – Občanky, řidičáky, evidence

Magistrát České Budějovice se nachází na náměstí Přemysla Otakara II. 1/1. Jedná se o nádhernou barokní budovu, která byla postavena v 18. století.

Magistrát města České Budějovice

Magistrát města České Budějovice je moderní úřad, který má své vlastní webové stránky, na kterých najdete všechny důležité informace a kontakty na všechny odbory magistrátu.

Odbory mají svůj domov ve 3 městských budovách: v budově historické radnice, v budově na ulici Jeronýmova 1 a v budově na ulici Kněžská 19. Umístění jednotlivých odborů a úřadů v městských budovách je přehledně vyznačeno u každého z nich.

Jedna z historických budov magistrátu České Budějovice

Otevírací doba Magistrátu

Otevírací doba Magistrátu města České Budějovice je v pondělí a ve středu od 8 hodiny ranní do 17 hodiny odpolední. V pátek má magistrát otevřen od 8 hodiny ranní do 11:30.

Budova historické radnice

Krásnou budovu českobudějovické radnice najdete na náměstí Přemysla Otakara II. a je součástí městské památkové rezervace. Původní renesanční budova radnice byla postavena v polovině 16. století. Současný reprezentativní vzhled radnice je z barokního období z počátku 18. století od  stavitele Antonína E. Martinelliho.

Nádherné průčelí historické radnice

Krásné průčelí radnice umocňují tři štíhlé věže, z nichž prostřední má ve svých útrobách zvonkohru z roku 1995. Ozdobou budovy jsou pak čtyři alegorické sochy na radniční atice, jež znázorňují dobré měšťanské ctnosti Spravedlnost, Statečnost, Moudrost a Opatrnost. Autorem těchto povedených soch je místní sochař J. Dietrich.

Další pohled na magistrát České Budějovice

Ostatní budovy magistrátu

Budova na ulici Jeronýmova 1 je mohutná reprezentativní stavba se zelenou fasádou. Budova na ulici Kněžská 19 má rovněž reprezentativní charakter, které dominuje růžová fasáda a červená střecha.

Magistrát České Budějovice – Hlavní odbory

Mezi hlavní odbory magistrátu lze považovat odbor finanční, matriční úřad a oddělení evidence osob, občanských průkazů, cestovních dokladů a řidičských průkazů.

První zmiňovaný odbor sídlí v historické budově magistrátu na náměstí Přemysla Otakara II. 1/1. Na téže adrese rovněž najdete matriční úřad. Oddělení evidence osob, občanských průkazů, cestovních dokladů a řidičských průkazů pro změnu najdete na ulici Jeronýmova 1.

Jaké doklady potřebujete zařídit?

Odbor dopravy a silničního hospodářství

Ten, kdo řeší evidenci svého auta, musí pak navštívit odbor dopravy a silničního hospodářství, který je umístěn do budovy na ulici Kněžská 19. Úřední hodiny tohoto důležitého odboru jsou každý den mimo čtvrtek, a to vždy od 8 do 17 hodiny, pouze v úterý a v pátek je otevřeno do 14 hodiny.

Magistrát České Budějovice závěr

Magistrát České Budějovice je fungující úřad. Na rozdíl od mnoha úřadů využívá hlavně historické reprezentativní budovy v centru. To má své výhody a nevýhody. Každopádně je to úřad, který je lidem blíž a snaží se poskytnout nejlepší možné cesty. Zařizovat zde pas a jiné doklady není nic těžkého.

Magistráty v České republice

Systematicky pro vás mapujeme úřady a magistráty po celé České republice. Každé cestování totiž začíná u přepážky, kde řešíte pas, občanku nebo doklady k autu.
 
Magistrát hlavního města Prahy, magistrát města Brna, magistrát Ústí nad Labem, magistrát Teplice, magistrát Plzeň , magistrát Liberec , magistrát hlavního města Prahy , magistrát města Olomouc , magistrát Hradec Králové , magistrát Ostrava

Diskuze ke článku