Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Magistrát Teplice průvodce – Otevírací doba, odbory, rezervace

Magistrát města Teplice se nachází na náměstí Svobody 2/2. Jedná se o nádhernou historickou budovu s věžičkou a zeleným cimbuřím, která byla postavena v 19. století.

Magistrát města Teplice

Magistrát města Teplice je úřad, který má své vlastní webové stránky, na kterých naleznete všechny důležité a potřebné informace a kontakty na všechny odbory magistrátu.

Odbory mají svůj domov ve 3 městských budovách: v budově historické radnice na náměstí Svobody, v budově na Mírovém náměstí 2970 a v budově na ulici Krupská 2.

Umístění jednotlivých odborů a úřadů v městských budovách je přehledně vyznačeno u každého z nich.

Magistrát se nachází na náměstí Svobody

Budova historické radnice magistrát Teplice

Historickou budovu teplické radnice najdete na náměstí Svobody a je důstojným sídlem hlavní městské instituce. Budova se skládá ze starší empírové radnice a přilehlého novorenesančního křídla.

Starší část pochází ze začátku 19. století a nese prvky zdobného empíru, který byl v té době hodně populární a žádaný. Novorenesanční křídlo bylo postaveno na konci 19. století.

V osmdesátých letech minulého století bylo pak křídlo částečně přestavěno, aby stavba mohla pojmout více kanceláří a sálů.

Jak se k hlavní budově Magistrátu dostanete?

K hlavní budově Magistrátu jezdí v pravidelných intervalech trolejbus číslo 103. Od vlakového nádraží v Teplicích trvá cesta k Magistrátu trolejbusem zhruba devět minut cesty.

Otevírací doba Magistrát Teplice

Otevírací doba Magistrátu města Teplice je v pondělí a ve středu od 8 hodiny ranní do 17 hodiny odpolední, přičemž v poledne je zde hodinová přestávka.

Ostatní budovy Magistrátu

Budova na Mírovém náměstí je velká moderní budova, ve které mimo jiné najdete Odbor správních činností a Oddělení vnějších vztahů. V budově na ulici Krupská 2 pro změnu najdete Odbor dopravy a životního prostředí.

Hlavní vchod do magistrátu

Odbor správních činností

Mezi nejdůležitější odbory magistrátu patří odbor správních činností, který řeší občanské průkazy, rodné listy, pasy a podobně.

Tento odbor má své sídlo na Mírovém náměstí 2970, což je správní budova, kterou najdete naproti Domu kultury v centru města.

Odbor má otevřeno každý den od 8 hodin ráno do 14:30 odpoledne, pouze v pondělí a ve středu je otevírací doba prodloužena do 17 hodin.

Odbor dopravy

Odbor dopravy, kde si vyřídíte řidičské průkazy nebo státní poznávací značku svého auta, sídlí na ulici Krupská 2, kterou najdete kousíček od náměstí Svobody. Úřední dny Odboru dopravy jsou pondělí a středa a otevřeno je zde od 8 do 17 hodin.

Magistrát Teplice závěr

Magistrát Teplice je zavedený a fungující úřad. Najdete ho hned ve třech zajímavých budovách v centru města Teplice. Více informací dostanete také na oficiálních stránkách.

Magistráty v České republice

Systematicky pro vás mapujeme úřady a magistráty po celé České republice. Každé cestování totiž začíná u přepážky, kde řešíte pas, občanku nebo doklady k autu.
 
Magistrát hlavního města Prahy, magistrát města Brna, magistrát Ústí nad Labem, magistrát Plzeň , magistrát České Budějovice , magistrát Liberec , magistrát hlavního města Prahy , magistrát města Olomouc , magistrát Hradec Králové , magistrát Ostrava

Diskuze ke článku