Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hvězdárna Brno a planetárium – Kontakt, program, otevírací hodiny

Hvězdárna Brno se nachází přímo v centru jihomoravské metropole v malebném parku Kraví hory. Součástí Hvězdárny je rovněž stereoskopické planetárium.

Hvězdárna Brno se představuje

Hvězdárna Brno nabízí celoročně celou řadu poutavých a zajímavých pořadů pro veřejnost.

Hlavním tahákem hvězdárny je pak večerní pozorování reálné hvězdné oblohy dalekohledy. Zdejší digitárium se může pochlubit tím, že je v současné době jedno z nejmodernějších v Evropě.

Hvězdárna a planetárium Brno na Kraví hoře

Představení pod umělou oblohou

Chcete-li prožít něco mimořádného, pak navštivte některé z představení pod umělou oblohou planetária. Jedná se o výjimečné obrazové a zvukové projekce, které  solidně a zároveň zábavně vyprávějí nejrůznější „vědecké příběhy“.

Expozice začíná už před vstupem

Velké planetárium umí zobrazit hvězdnou oblohu tak, jak vypadá z kteréhokoli místa na naší zeměkouli, navíc je rozšířeno o soustavu dalších speciálních projektorů, které umocňují neobyčejný zážitek z promítání.

Hvìzdárna Brno prošla náklandnou rekonstrukcí

Další zajímavý pohled před areál

Největší 3D stereoskopické planetárium ve střední Evropě

Jedná se o planetárium, které hvězdárna obdržela v roce 2018. Stereoskopické planetárium nabízí zcela jiné uspořádání prostoročasu.

Návštěva hvězdárny je opravdu skvělý zážitek

Neobyčejným způsobem prolamuje prostor a mění tok času. Díky projekci na originální plochu v podobě velké sedmnáctimetrové polokoule máte pocit, že se doslova ocitáte uprostřed strhujícího a napínavého příběhu.

Jste tak doslova obklopeni světem úžasných a skvělých objevů, ze kterých se vám zcela jistě zatočí hlava.

Digitárium ve 2D – nejmodernější hybridní planetárium

Součástí brněnské hvězdárny je také 2D digitárium, což je jedinečné zařízení, které umožňuje všem návštěvníkům hvězdárny „létat“ vesmírem nebo zobrazovat povrchy nejrůznějších úžasných kosmických těles.

Promítací sál s kupolí nabízí 2D i 3D promítání

Princip projekčního systému se sestává z několika datových projektorů, které za přispění kvalitní optiky promítnou obraz na celé pole ve tvaru polokoule s průměrem sedmnácti metrů.

Hvězdárna Brno a planetárium vám ukáže vesmír plný krásy

Pozorování hvězd a výhled na centrum Brna

Hvězdárna má rovněž k dispozici malé planetárium, které slouží těm příznivcům a zájemcům, kteří navštíví Hvězdárnu ve večerních hodinách a nemají kliku na pěkné a krásné počasí.

Speciálním zařízením je elektronická rozhledna usazená na kopuli planetária, která umožňuje nádherný pohled na jihomoravskou metropoli a jeho bezprostřední okolí.

Jak se k hvězdárně dostat?

K Hvězdárně Brno se nejrychleji dostanete městskou hromadnou dopravou tramvají číslo 4, když vystoupíte na stanici náměstí Míru/Masarykova čtvrť. Parkování aut i autobusů pak najdete na náměstí Míru či u blízkého koupaliště na Kraví hoře.

Další jedinečný pohled na noční oblohu

Vstupné hvězdárna Brno

Základní vstupné do 3D digitária je 180 korun, přičemž děti zaplatí 150 korun. Vstupenka do 2D digitária stojí 150 korun, snížená pak 120 korun. Jednotlivé přednášky vyjdou pak na 100 korun.

Hvězdárna Brno závěr

Hvězdárna Brno nabízí opravdu krásný zážitek pro malé i velké. Tady vás naučí koukat se na oblohu jinak, než jste byly zvyklý. Moderní expozice je opravdu kvalitní a unikátní v mnoha ohledech. Hezké je i umístění samotného hvězdárny v paru na Kraví hoře, blízko oblíbeného koupaliště a plaveckého bazénu.

Hvězdárnu Brno si nenechte ujít a pak se můžete s námi podělit v komentářích, co se vám zde líbilo nejvíc.

Diskuze ke článku