Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Magistrát hlavního města Prahy – Odbor dopravy, řidičáky, občanky, volby

Magistrát hlavního města Prahy a jeho hlavní sídlo najdete na Mariánském náměstí 2/2 na Praze 1 ve Starém Městě. Současným primátorem Prahy je pan Zdeněk Hřib, který je členem politické strany Pirátů.

Magistrát hlavního města Prahy se představuje

Magistrát hlavního města Prahy je obecním a krajským úřadem Prahy, protože Praha je zároveň město i kraj. Magistrát plní úkoly uložené zastupitelstvem nebo radou města. Zastupitelství má v současné době 65 členů, rada města pak 11 členů.

Magistrát hlavního města Prahy v centru Prahy

Budovy magistrátu  hlavního města Prahy

Magistrát hlavního města Prahy působí v mnoha budovách na různých místech v Praze, přičemž jeho hlavním a ústředním sídlem je budova Nové radnice na Mariánském náměstí na Starém městě.

Druhou důležitou a významnou budovou je Škodův palác, který pro změnu sídlí na Jungmannově ulici na Novém Městě. V této budově je však magistrát v pronájmu.

Budova Nové radnice

Budova Nové radnice je významnou památkou Prahy. Jedná se o krásnou secesní stavbu, která pochází z let 19081911. Od roku 1945 je pak sídlem Magistrátu hlavního města Prahy a pražského primátora.

Ve velkém sále se pravidelně konají nejenom zasedání pražského zastupitelstva, ale také semináře a konference. Příležitostně se zde pořádají expozice a výstavy. Na balkóně budovy je pak vyvěšena vlajka hlavního města Prahy, která má žlutý a červený pruh.

Hlavní vstup do budovy magistrátu

Hlavní podatelna – Magistrát hlavního města Prahy

Hlavní podatelnu Magistrátu hlavního města Prahy najdete na Mariánském náměstí 2. Podatelna je vždy otevřena každý všední den od osmé hodiny ranní. Zavírací hodina je však každý den jiná, nicméně do 15 hodiny najdete podatelnu každý všední den otevřenou.

Kde se nacházejí nejdůležitější odbory hlavního města Prahy

Pokud si potřebujete něco důležitého vyřídit, často potřebujete rychlou informaci, kde se příslušný odbor Magistrátu hlavního města Prahy nachází. Zde vám nabídneme malý přehled těch nejdůležitějších odborů magistrátu.

Odbor bytový najdete na náměstí Franze Kafky 1. Odbor daní, poplatků a cen je pak situován na ulici Platnéřská 19. Odbor dopravně správních agend najdete na ulici Kongresově 2. Odbor dopravy je umístěn na ulici Řásnovka 8.

Odbory mají shodně otevřeno v pondělí a ve středu a to v pondělí od 12 do 17 hodiny a ve středu od 8 do 18 hodin.

Pražský magistrát má otevřený každý všední den

Všechny důležité informace na jednom místě

Pokud se chcete dozvědět podrobnější a zevrubnější informace o Magistrátu hlavního města Prahy, navštivte oficiální stránky hlavního města Praha, kde naleznete vše podstatné na jednom webovém portálu.

Magistrát hlavního města Prahy závěr

Magistrát je velká a fungující instituce, která přináší celou řadu nezbytných služeb. Věříme, že náš článek vám pomohl zorientovat se ve fungování magistrátu a umístění jeho historických budov.

Magistráty v České republice

Systematicky pro vás mapujeme úřady a magistráty po celé České republice. Každé cestování totiž začíná u přepážky, kde řešíte pas, občanku nebo doklady k autu.
 
Magistrát města Brna, magistrát Ústí nad Labem, magistrát Teplice, magistrát Plzeň , magistrát České Budějovice , magistrát Liberec , magistrát hlavního města Prahy , magistrát města Olomouc , magistrát Hradec Králové , magistrát Ostrava

Diskuze ke článku