Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Magistrát Hradec Králové – Občanské průkazy, Odbor dopravy, info

Magistrát města Hradec Králové se nachází na ulici Československé armády číslo 408. Magistrát sídlí v budově, kterou nechal navrhnout známý český architekt Josef Gočár podle tehdejších moderních funkcionalistických zásad. Budova je sídlem primátora města a dalších orgánů.

Úřední hodiny Magistrátu města Hradec Králové

Magistrát města Hradec Králové má úřední dny vždy od pondělí do čtvrtku. V rámci těchto 4 pracovních dnů je možno si sjednat osobní schůzku s kompetentním zaměstnancem také mimo uvedené hodiny.

Pohled na zadní část magistrátu

V pondělí a ve středu je otevřeno od 8 do 17 hodin, v úterý a ve čtvrtek jsou úřední hodiny od 8 do 12 hodin. Jednotlivé odbory magistrátu si své úřední hodiny upravují podle aktuálních potřeb.

Jaké služby Magistrát města Hradec Králové nabízí?

Magistrát města Hradce Králové zajišťuje služby, které jsou mu svěřené státem v rámci tzv. přenesené působnosti. Jedná se především o vydávání osobních dokladů, vyplácení sociálních dávek a vydávání stavebních povolení.

Unikátní funkcionalistickou budovu projektoval Josef Gočár

Služby pro 80 obcí bývalého okresu

Agendy přenesené působnosti magistrát zajišťuje i pro velkou oblast bývalého okresu Hradec Králové, což jsou služby celkem pro 80 obcí a zhruba pro 150 000 obyvatel této lokality.

Taktéž zajišťuje činnosti samosprávné agendy v rozsahu, který mu zadá Zastupitelstvo města nebo Rada města. Jedná se zejména o péči o město, sociální služby a kultura.

Struktura magistrátu

Magistrát Hradce Králové má zhruba 420 zaměstnanců a je organizačně členěn na odbory. V čele magistrátu stojí primátor a jednotlivé úseky magistrátu řídí kompetentní náměstci primátora.

Za celý chod magistrátu nese zodpovědnost tajemnice. V současné době je primátorem města pan Alexandr Hrabálek, který byl do této funkce zvolen v roce 2018.

Pohled na magistrát z boku

Magistrát města je rozmístěn v rámci Hradce Králové na třech pracovištích.

Sídlem většiny odborů je památkově chráněná budova, která byla navržena významným českým architektem Josefem Gočárem.  Funkcionalistická budova s holou fasádou a bez šikmé střechy sídli na ulici Československé armády, kterou najdete blízko rozlehlého parku Žižkovy sady.

K hlavní budově magistrátu se můžete pohodlně dostat trolejbusem číslo 2 nebo 3. Odbor dopravy má pak pro změnu hlavní budovu v Gayerových kasárnách. Odbor Živnostenského úřadu pak sídli v ulici Střelecké 824.

Bezbariérový vstup na úřad Magistrát města Hradec Králové

Do všech budov, ve kterých sídlí magistrát města Hradec Králově, je umožněn všem imobilním občanům bezbariérový přístup. Pro potřeby vozíčkářů je možné zapůjčit si invalidní vozík. Po předložení občanského průkazu doprovázející osoby bude invalidní vozík zapůjčen vozíčkáři na vrátnici magistrátu.

Magistrát Hradec Králové závěr

Magistrát Hradec Králové je moderní úřad, kde je celkem příjemné cokoliv zařizovat. Hlavní budova nedaleko Šimkových sadů je moderní a poskytuje celou řadu služeb. Věříme, že vám zařizování úředních věcí rychle uteče.

Magistráty v České republice

Systematicky pro vás mapujeme úřady a magistráty po celé České republice. Každé cestování totiž začíná u přepážky, kde řešíte pas, občanku nebo doklady k autu.
 
Magistrát hlavního města Prahy, magistrát města Brna, magistrát Ústí nad Labem, magistrát Teplice, magistrát Plzeň , magistrát České Budějovice , magistrát Liberec , magistrát hlavního města Prahy , magistrát města Olomouc , magistrát Ostrava

Diskuze ke článku