Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Magistrát Liberec – Otevírací doba, doklady i odpady (Průvodce)

Hlavní budova magistrátu města Liberec se nachází na náměstí Dr. E. Beneše 1/1 a jedná se o noblesní budovu radnice s vysokou štíhlou věží, která se hrdě a majestátně tyčí nad hlavním libereckým náměstím. Magistrát Liberec vám představíme v totmo článku podrobněji.

Magistrát Liberec

Magistrát města Liberec má celkem devatenáct odborů, které zajišťují práci a činnosti samosprávy a činnosti přenesené působnosti (státní správa).

Odbory mají svůj domov ve 4 městských budovách: Nový magistrát, budova historické radnice, budova Uran a Liebiegova vila. Umístění jednotlivých odborů v městských budovách je řádně vyznačeno u každého z nich.

Další budova magistrátu Liberec je hned vedle historické radnice

Otevírací doba Magistrátu

Otevírací doba Magistrátu města Liberec je v pondělí a ve středu od 8 hodiny ranní do 17 hodiny odpolední. V úterý a ve čtvrtek má Magistrát otevřen do 16:00, v pátek do 14 hodin, v sobotu do 12 hodin. Magistrát také disponuje službou elektronického podání.

Budova historické radnice

Historická budova liberecké radnice je architektonickou chloubou krajského města. Jedná se o novorenesanční budovu, která byla postavena v letech 1888 až 1893.

Magistrát Liberec panorama i s náměstím

Radniční budovu postavila v té době známá firma Sachers a Gärtner podle návrhu vídeňského architekta Franze Neumanna, takže svým vzhledem je radnice hodně podobné té vídeňské. Radniční budovu pak zdobí zejména 61 metrů vysoká věž, která je zakončena krásnou plastikou statného rytíře.

Budova Nového magistrátu

Budova Nového magistrátu vznikla spojením více historických budov. Konkrétně šlo o budovy č.p. 183, 184 a 468. Budova Nového magistrátu stojí v bezprostřední blízkosti liberecké radnice, což je z praktického hlediska pro občany města přínosné.

Navíc se jedná o důstojnou budovu, která byla v 19. století postavena v duchu vídeňské secese. V minulosti zde býval hotel, spořitelna a vědecká knihovna.

Působivé historické hodiny

Hlavní odbory – Magistrát Liberec

Mezi hlavní odbory magistrátu lze považovat odbor dopravy, odbor stavební, odbor sociální a odbor vnitřních věcí. První zmiňovaný odbor sídlí v budově Nového magistrátu na ulici Frýdlantská 183/4.

Na téže adresa rovněž najdete odbor stavební. Odbor sociální má pro změnu sídlo na ulici 1. máje 108. Posledně jmenovaný odbor má pak sídli v historické budově radnice, která sídlí na náměstí Dr. E.Beneše 1/1.

Detail střech magistrátu

Oddělení dokladů a evidence obyvatel

Zřejmě nejžádanější oddělení libereckého magistrátu je Oddělení dokladů a evidence obyvatel. Tenhle úřad sídlí v budově Nové radnice v centru města a číslo dveří celého oddělení je 2.13.

Magistrát Liberec závěr

Magistrát Liberec je bezesporu funkční úřad, který z velké části sídlí v samotném centru města. Nádherná budova radnice, je nepřehlédnutelnou dominantou, kterou zná asi každý Liberečák a nesmazatelně se vryje i do hlav nás pouhých návštěvníků.

Máte nějaké praktické typy na fungování magistrátu Liberec? Podělte se o ně s námi v komentářích. Není přeci nic jednoduššího.

Magistráty v České republice

Systematicky pro vás mapujeme úřady a magistráty po celé České republice. Každé cestování totiž začíná u přepážky, kde řešíte pas, občanku nebo doklady k autu.
 
Magistrát hlavního města Prahy, magistrát města Brna, magistrát Ústí nad Labem, magistrát Teplice, magistrát Plzeň , magistrát České Budějovice , magistrát hlavního města Prahy , magistrát města Olomouc , magistrát Hradec Králové , magistrát Ostrava

Diskuze ke článku