Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Booking.cz – Kontakt, tipy & triky, návody

Chcete rezervovat ubytování nejlépe, jak to v Česku jde? Prozradíme, jak je to s Booking.cz, přidáme Booking.cz kontakty a na vrch ještě tipy, jak se dostat k tomu nejlepšímu ubytování.

Booking.cz

Po zadání Booking.cz budete přesměrování na Booking.com. Značka ani firma Booking.cz totiž neexistuje. To ale neznamená, že si nebudete moci rezervovat žádné ubytování. Celé je to jenom trochu zamotanější.

Služba samozřejmě existuje. Jenom se po zadání adresy Booking.cz dostanete na stránky Booking.com. Budete přesměrováni na tuto jednotnou adresu, která se používá pro celý svět. Zajímavé je, že například konkureční AriBnB to dělá jinak a naopak českou národní doménu používá.

Zpátky ale k Bookingu. Je to největší rezervační systému na světě. Už to něco prozrazuje o jeho výhodách a nevýhodách. Booking.com je největší, takže má nejbohatší nabídku ubytování. Budete překvapeni, kolik toho objeví i v zapadlém okresním městě. Službu provozuje firma Booking Holdings Inc. se sídlem v Nizozemsku. Možná budete překvapeni, ale pokud zrušíte ubytování v den, kdy ho máte čerpat, tak můžete čekat telefonát z Nizozemska, kde se od vás budou snažit ověřit skutečný stav.

Vše je samozřejmě v češtině, a i přes bohaté možnosti volby poměrně přehledné a snadno pochopitelné.

[note note_color=“#ffff99″]

Rozdělení vyhledávačů hotelů a ubytování

Svět online rezervací hotelů se dělí na dvě hlavní větve. První jsou vyhledávače ubytování, které umožňují si rezervovat přes ně ubytování. Druhou skupinou jsou meta vyhledávače, které porovnávají nabídce více vyhledávačů najednou a fungují tak spíše jako porovnávače. Pro zákazníka nemusí být rozdíl moc vidět a v poslední době se i stírá.

Booking.cz funguje pouze jako vyhledávač. Další služby jako TripAdvisor nebo Trivago umožňují porovnat nabídky z více webů a teprve pak přesměrují uživatele například právě na Booking.com, kde může dokončit rezervaci.[/note]

Je Booking nejvýhodnější?

Booking.cz respektive Booking.com často nepatří mezi nejlevnější varianty. Kde má exkluzivitu, klidně si cenu značně přisadí. Hotely musí platit Bookingu značnou provizi za zprostředkování klientů.

Booking.cz – Jan si rezervovat to nejlepší?

Tlačení do objednávky

Booking.com je také poměrně vlezlý a sofistikovaný v tom, jak se vás snaží dotlačit k rezervaci například tím, že ve vás vyvolává stres, že ubytování bude už brzy vyprodané. Na druhou stranu má propracovaný zákaznický program a mnoho dalších výhod. Nic není černobílé.

Booking a české kontakty

Booking.com je firma se sídlem v Nizozemí a to na adrese: Booking.com B.V., Herengracht 597, 1017 CE Amsterdam). Na druhou stranu má i pobočku v České republice, která je v Praze a není problém ji kontaktovat.

Booking.cz – Česká pobočka

Booking.com (Czech Republic) s.r.o.
Telefon: +420 221 475 700 (úřední hodiny)
Fax: +420 221 475 799

Uživatelská podpora v češtině

Telefon (v češtině): +420 239 018 307
Fax: +420 221 475 799
Emailový kontaktní formulář (na oficiálním webu)

Booking CZ jak to tedy je? Závěr

S Booking.cz je to trochu jinak, než se na první pohled zdá. Booking.cz tedy skutečně existuje a umožňuje rezervaci ubytování. Není to ale samostatný projekt, ale lokální pobočka spadající pod obrovský Booking.com.

Na tom není nic špatného. Booking.com je celosvětově oblíbený vyhledávací a rezervační systém ubytování. Můžeme Vám ho jenom doporučit. Jako každý projekt má samozřejmě nejenom své světlé, ale i stinné stránky. Pokud o všem budete vědět, tak budete připraveni na vše.

Proto jsme pro vás také přichystali tento článek, kde uvádíme věci na pravou míru, shrnujeme všechny výhody a nevýhody. Finální názor a rozhodnutí je jenom na vás. Pokud byste potřebovali pomoci s výběrem hotelu poradit neváhejte se na nás obrátit.

Diskuze ke článku