Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Návod: Jak si najít nejlepší hotel

Nejlepší hotel? Výběr není úplně snadná záležitost. Pro správné rozhodnutí musíte porovnávat nejenom cenu a počet hvězdiček, ale i spoustu parametrů, které jsou ryze subjektivní. Třeba design pokojů, kvalitu jídla nebo polohu hotelu.

Výběr hotelu je potřeba si pečlivě rozmyslet. Bude to pravděpodobně jeden z hlavních momentů, který rozhodne, jestli si vaši cestu užijete anebo ne.

Jak postupovat?

Celý výběr hotelu bych rozdělil na dvě možnosti, podle toho, jestli si vybíráte hotel v místě s vysokou nebo nízkou konkurencí.

Výběr hotelu v místě s nízkou konkurencí

Tady je to obvykle jednoduché. Prostě si musíte brát to co je. Pokud je v místě, kam se chystáte vydat málo hotelů, tak prostě musíte brát, co je po ruce. Porovnání pár hotelů je rychlé a většinou si stačí dát jenom jedno rozhodující kritérium, které je pro vás důležité. A to snadno rozhodne za vás. Například: hotel má bazén, hotel má restauraci, hotel je přátelský k domácím mazlíčkům a podobně.

Pokud jste náročnější host, tak musíte snížit své očekávání. Pokud nefandíte kompromisům samozřejmě si můžete vybrat hotel ve větší dálce, což ale většinou není ideální řešení. Čím delší dojíždění, tím víc a rychleji omrzí.

Návod: Jak si najít nejlepší hotel

Nejlepší hotel v místě s velkou konkurencí?

Výběr hotelu v místech, kde je hotelů mnoho je obtížnější a zabere déle času. Na druhou stranu konkurence tlačí kvalitu nahoru a ceny dolů, takže je rovněž váš velký kamarád. Velká koncentrace hotelu je často ve velkých městech (Paříž, Londýn, Benátky) anebo oblíbených letoviscích (Cannes, Dubrovník, Rimini).

Vybrat si v takovém místě je mnohem těžší a hodně musíte zvažovat co od hotelu očekáváte.

Sepište si vaše očekávání

Nejlepší je dát černé na bílém základní očekávání vaší cesty. Sepsat si kam chcete jet, od kdy do kdy, rozpočet, kolik jste ochotni maximálně utratit, s kým cestujete a také jaký očekáváte komfort. Poslednímu bodu věnujte opravdu velkou pozornost.

Filtrujeme informace

Teď je potřeba nabídku hotelů jenom vyfiltrovat. Vybrat si ten jediný správný třeba z tisíce! Nejlepší hotel pro vás je z principu jenom jeden.

Ještě, než se o toho ale pustíte budete potřebovat ještě pár důležitých informací. A to o místě kam se chystáte. Velmi doporučuji si předem upřesnit i lokalitu, kde chcete být ubytováni. Ve velkých městech to není celé město, ale jednotlivé čtvrti.

Chcete i vy takto krásný pokoj?

Proč je to důležité?

Kdybyste jeli do Prahy, tak se pravděpodobně také nebudete chtít ubytovat někde na sídlišti Hůrka nebo Černý most. Budete chtít bydlet na Vinohradech, Malé straně nebo třeba Holešovicích.

Proč? Protože tyto lokality mají své zajímavosti, a přitom jsou skvěle dostupné do centra. A podobné je to v jakémkoliv větším městě na světě. Všude jsou lepší i horší čtvrti. Nejlepší hotel je určitě v dobré čtvrti.

Podle mých zkušeností se většinou nevyplatí vybrat si hotel úplně v centru, ale na druhou stranu ani úplně na periférii. Volte zlatou střední cestu.

A teď už můžeme přistoupit k samotnému výběru. Vlastně už máme docela podrobné zadání, co chceme. To je základ. Teď už stačí jenom najít ten nejlepší hotel právě pro vás.

Jděte na některý z oblíbených rezervačních systémů jako například Booking.com nebo Trivago. Teď už budete jenom postupně zadávat, vaše požadavky:

  • Místo už s upřesněnou čtvrtí
  • Datum příjezdu a odjezdu
  • Počet osob
  • Zadáte interval ceny
  • Určíte kategorii hotelu – určitě vyřaďte hotely nižší třídy, než vyžadujete
  • Klikněte hledat

Jdeme na to – vybíráme nejlepší hotel pro vás

Z původní nabídky třeba 1.000 hotelů v daném městě jich dostanete rázem jen 50. Z toho už se dá vybrat! Teď můžete ještě upřesnit vaše požadavky. Například, že chcete snídani nebo hotelový bazén. Tím výběr dále vyfiltrujete třeba na 20 hotelů.

Teď už je snadné si vybrat. Seřaďte si hotely od nejlepšího po nejhoršího podle hodnocení. Z prvních 10 si vyberte 5 hotelů. Ty si podrobněji prověřte. Koukněte se na jejich nabídku, weby a hlavně ověřte hodnocení i z jiných webů. Z mých zkušeností je dobrý třeba Tripadvisor, kde je mnoho reálných hodnocení od lidí. Možná právě proto jsou kritičtější.

Jste na konci a už byste měli vědět. Zůstalo vám 5 hotelů a podle podrobných hodnocení jste jasně určily ty nejlepší. Pokud jste našli 2-3 skvělé hotely a stále se nemůžete rozhodnout, tak můžete dát na výběr dalším lidem, které s vámi budou cestovat.

Nejlepší hotel? Závěr

To je vše. Můj postup se vám může zdát trochu komplikovaný, ale věřte, že je naprosto logický a ověřený praxí. To, že dostanete nejlepší hotel, je jistota. Je to systematizovaný proces, který vám ve výsledku ušetří čas. Věřte, že takto si vyberete skvělý hotel ani ne za hodinku času. Pokud budete prohledávat nabídku v celém městě / okolí, tak tím klidně můžete strávit i týden.

Proto je potřeba si výběr chytře omezit a umět dobře pracovat s filtry hotelových rezervačních stránek.

Tak ať se vám podaří vybrat ten nejlepší!

Diskuze ke článku