Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ostrov Ischia – Mapa, počasí, dovolená letecky

Ischia je úžasné skoro až rajské místo. Tento italský ostrov je takovým malým kouskem ráje. Izolovaný kus země, a přitom na dohled Neapole. Zdejší termály, sopečná krajina i koupání stojí za to.

Ostrov Ischia najdete na mapě Itálie v jeho jižní části. Ostrov je situován do Neapolského zálivu a je obklopen Tyrhenským mořem. Ostrov je sopečného původu, nicméně poslední sopeční činnost byla zaznamenána na začátku 14. století. Ischia má celkovou rozlohu 46,33 km2 a je největším ostrovem v Neapolském zálivu.

Připlouváme na Ischii

Historie

Dějiny ostrova jsou velmi bohaté a začínají s řeckou kolonizací v roce 770 před Kristem. Římané pojmenovali ostrov Enaria, nicméně název Ischia se poprvé objevil v listu papeže Lva III. v roce 813 po Kristu. Římané však objevili mimořádné vlastnictví, kterým ostrov oplývá – horké termální prameny, které jsou dodnes turisty hojně využívány.

Přístavní promenáda v havním městě

Další krásný pohled na městečko

Kruhový tvar ostrova

Z aeroplánu má ostrov takřka kruhový tvar, ale z moře vypadá jako kužel, jehož cíp tvoří dnes už vyhaslá sopka Monte Epomeo, která měří 789 metrů nad mořem. Ostrov Ischia je přezdíván „Zelený ostrov“, protože má velmi bujnou vegetaci, která učaruje každému, který sem v létě zavítá na dovolenou.

Fascinující příroda

Ischia má především nádhernou přírodu. Největší vzácností jsou zázračné termální a minerální prameny, které slouží k léčbě mnoha chorob a neduhů.

Kostel na Ischii se hrdě dme nad mořem

Ostrov Ischia má více než 100 horkých a studených pramenů, které jsou společně s léčivým bahnem využívány ke každodenním procedurám při léčbě bronchitidy nebo pohybového ústrojí.

Využívání léčebných termálních bazénů je ve všech hotelech zcela zdarma, návštěvy místních lázní jsou již zpoplatněné.

Tady už jsme ve vnitrozemí Ischie

Ischia pláže

Nejdelší a nejživější pláži ostrova je bezpochyby pláž Maronti, kterou najdete v obci Barano d’Ischia. Tato pláž je dlouhá takřka 3 km. Na jejím konci se můžete potkat se stále činnými vulkanickými projevy, které mají například podobu horkého písku, ve kterém si místní občas připravují gastronomické pamlsky a pochoutky.¨

Další oblíbenou veřejnou pláží je pláž s romantickým názvem Citara, u které se rozkládá nejvyhlášenější termální park ostrova, který se jmenuje Poseidonovy zahrady.

Ischia je ostrov sopečného původu

Ischia – turistické zajímavosti

Město Ischia

Hlavním městem ostrova je stejnojmenné město, které vás okouzlí velkým množstvím rušných barů a restaurací. Dalším trhákem je Mořské muzeum, které vás dokonale seznámí s tajuplným podmořským světem.

Pohled z nejvyššího bodu Ischie

Ideální místo pro relaxační leteckou dovolenou.

Město Forio

Starobylé městečko Forio je dalším tipem na skvělý výlet. Městečko může nabídnout zejména staré kostelíky a obranné věže, které se v minulosti stavěly proti nevítaným  pirátským návštěvám.

Květiny jsou zde opravdu všude

Možnosti dopravy

Pokud pojedete na ostrov Ischia po vlastní ose, tak poslední úsek musíte absolvovat trajektem z přístavu v Neapoli. Plavba trajektem trvá zhruba hodinu a čtyřicet minut. Po ostrově se pak můžete pohybovat svým vlastním autem nebo taxíkem či místními autobusy.

Ischia v noci

Závěr

Ischia je unikátní místo. Opravdu krásný kout Itálie, který stojí za návštěvu. Je to ostrov, který je ale na dohled civilizaci. Zdejší kultura, historie a možnosti relaxace jsou obdivuhodné. Tady vůbec není na místě otázka jestli, se na Ischii vydat, ale spíše, jak dlouho zde zůstat.

 

[note note_color=“#e8f3ff“]

Více o Itálii a jejich krásách?

Na Hotelove.cz najdete spoustu dalších hezkých článků o Itálii. Psali jsme o taktéž krásném ostrově Elba. Máme pro vás připravený praktický článek s mapami Itálie. Psali jsme o jednom z nejmenších států na světě San Marinu. Představili jsme vám mnoho úžasných měst ověnčených unikátními památkami, často na seznamu UNESCO. Od Bergama přes Bolognu až po Florencii, Veronu, až po jih s Bari, Neapolí nebo Palermo.
[/note]

 

Diskuze ke článku

0/100