Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Biotop Oslavany – Přírodní koupaliště, průvodce a vstupné

Biotop Oslavany se nachází hned u zámku a jedná se o přírodní koupaliště, kde se můžete nejenom vykoupat, ale také zacvičit nebo si zahrát tenis.

Biotop Oslavany

Biologicky čištěné koupací jezero má hned dvě části, přičemž ta první koupací část má rozlohu cca 1.200 metrů čtverečních a druhá biologická 515 metrů čtverečních.

Voda pak pochází ze 2 vrtů z hloubky 7 metrů. Přírodní koupaliště se zrodilo na půdorysu barokní zámecké zahrady, která je součásti celého biotopu.

Vše působí velmi přirozeně, dokonce i zahradní rostliny zde rostou v květináčích přímo ve vodě, takže přirozeným způsobem čistí vodu v zámeckém biotopu.

Biotop Oslavany je krásné a moderní přírodní koupaliště

Biotop i pro děti

Přírodní koupaliště je uzpůsobené i pro malé děti, které zde najdou dětský vodní svět s brouzdalištěm, příjemnými vodními střiky a zábavnou herní fontánou.

Součástí krásně upraveného areálu je i poučný geopark a venkovní fitness zóna.

Okolí je opravdu krásné a fotogenické

Multifunkční hřiště

Kromě koupání si v biotopu můžete také ve venkovní tělocvičně zacvičit. Společně s multifunkčním hřištěm tvoří pěkný komplex, který najdete v severovýchodní části zahrady vedle okrasného zámeckého parku.

Biotop Oslovany je skvělý i pro děti

Obě místa jsou určena pro všechny, kteří mají v oblibě zdravý pohyb. Pod korunami třešní najdete celkem pět fitness cvičebních stanic, které byly vyrobeny podle rad fitness trenérů a fyzioterapeutů.

Dají se využít i pro workoutové cviky i pro oblíbený parkour. Součástí jednotlivých cvičebních prvků jsou instruktážní panely s přehlednými cvičebními návody.

Zámek Oslovany je hned vedle

Kapacita návštěvníků je 500 lidí

Maximální denní kapacita celého areálu je zhruba 500 návštěvníků. Pokud se tedy prodá 500 vstupenek, tak je celý areál biotopu naplněn a již není možné se do areálu dostat.

Přesné informace o omezení vstupu najdete u vstupní pokladny nebo nepřetržitě na Facebooku.

V areálu jsou i další možnosti zábavy

Areál bez kouření

Do areálu biotopu nelze vstupovat se psy. Rovněž zde platí přísný zákaz kouření. Zakouřit si můžete pouze u vstupu na sociální zařízení a u vyznačeného objektu u zámku.

Pohled na přírodní čistící bazén

Ve vytyčené koupací části biotopu a na travnatých plochách je rovněž zákaz konzumace jídla a nápojů. Je to proto, protože mikroorganismy ve vodě není zapotřebí zbytečně krmit rozlitou limonádou, kofolou, pivem či vypadlým bonbónem nebo nadrobeným chlebem a rohlíkem.

Vstupné a otevírací doba Biotop Oslavany

Celodenní vstupenka do biotopu vás bude stát pouhých 60 Kč, studenti a senioři zaplatí 40 korun. Vstupné od 16 hodiny stojí 40, respektive 20 korun. Je to k poměru k ceně jedno z nejlevnějších koupání v republice. V roce 2022 se téměř nezdražovalo.

* Ceník aktualizovaný k 1.7.2022.

Krásné moderní mola, které jenom tak někde namají

Otevírací hodiny Biotop Oslavany

Koupaliště je v provozu od července do srpna a to vždy každý den mimo pondělí od 10 hodiny ranní do 20 hodiny večerní.

Biotop Oslavany závěr

Biotop Oslavany je moderní areál otevřený teprve v roce 2018. Je to krásné koupání v unikátním prostředí. Nebo snad znáte jiné koupaliště na zámku? Voda je krásně čistá a je vhodná i pro alergiky a lidi s kožními problémy. Za nás můžeme návštěvu biotopu Oslavany jenom doporučit.

Diskuze ke článku