Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Koupaliště Ládví Praha na Praze 8 – Průvodcení a ceník vstupného

Koupaliště Ládví je velmi příjemné menší koupaliště ukryté mezi paneláky na Ládví. Je to skvělá volba nejenom pro místní. Koupaliště má skvělou dopravní dostupnost a vyhřívanou vodu.

Koupaliště je situováno na ulici Štíbrova 17 v Praze 8 (Kobylisích v částí Ládví). Jedná se o menší koupaliště, které v roce 2014 prošlo velkou rekonstrukcí a modernizací.

Historie koupaliště Ládví

Koupaliště Ládví vzniklo v roce 1982 a v roce 2014 prošel celý areál velkou rekonstrukcí. Rekonstrukce tehdy stála 40 miliónů korun a při této renovaci vznikl především bezbariérový přístup k bazénu.

Koupaliště se nachází přímo uprostřed sídliště

Koupaliště Ládví se představuje

Plavecký bazén je již několik let v moderním hávu. Na plavce tu čeká dostatečně prostorný třicetimetrový bazén, pro děti je připraveno skvělé brouzdaliště.

Všechny věkové kategorie si mohou zahrát odpočinkový pétanque, nebo se občerstvit v moderně zařízené restauraci.

Bazén má celkové rozměry 30 x 12,5 metrů a restaurace má kapacitu 40 osob. Kapacita celého areálu se pohybuje okolo 1.500 lidí, přičemž celý areál je bezbariérový.

Koupaliště Ládví a jeho dětský bazén

Bazén je přístupný i pro vozíčkáře

Třicetimetrový bazén je rovněž dostupný pro vozíčkáře. U bazénu totiž stojí speciální elektronické rameno, které vozíčkáře pomalu a zcela bezpečně spustí do vody. Tu příjemně vyhřívají moderní solární panely.

V dopoledních hodinách se její teplota pohybuje okolo 24 stupňů Celsia, v odpoledních hodinách již má díky modernímu vyhřívání okolo příjemných 27 stupňů Celsia.

Areál pojme až 1.500 lidí

Vyhřívaný bazén i pro děti

Solární panely vyhřívají i dětský bazén, který je hluboký 40 centimetrů. Uprostřed něj je pak situován menší vodní hřib a po straně stojí pěkná červená skluzavka pro nejmenší návštěvníky.

Velké plochy k opalování

K opalování pak slouží velké travnaté plochy v okolí velkého i dětského bazénu. Ke slunění si rovněž můžete zapůjčit plastová lehátka a slunečníky. Za půjčení lehátka zaplatíte 70 korun, za slunečník 30 korun. V areálu koupaliště můžete také využít uzamykatelných skříněk, které vyjdou vaší peněženku na 20 korun.

Nadstandardní služby

Kromě legrace a zábavy nabízí koupaliště Ládví také nadstandardní služby. Návštěvníci si během opalování nebo koupání mohou zajít na skvělou masáž, manikúru či na „tetování“.

Bazén má unikátní solární vytápění

Dostupnost koupaliště

Koupaliště je snadno dostupné. Použít můžete například praktické metro. Ze stanice Ládví je to 600 metrů, tedy 10 minut chůze. Další možností je tramvaj, která stanice Kyselova vzdálená od koupaliště 300 metrů (5 minut chůze). Svezou vás linky číslo 3, 10 a 17.

Koupaliště je situovaní doprostřed Sídliště Ďáblice, takže ani s parkováním nebudete mít problémy. Hned vedle koupaliště je veřejné parkoviště Kyselova. Ďáblice je navíc poměrně vzdušné sídlište s dostatkem parkovacích míst okolo.

Názory návštěvníků

Návštěvníci koupaliště Ládví oceňují příjemnou teplou vodu, která je díky solárním panelům neustále ohřívaná. Na Google má koupaliště velmi dobré hodnocení 4,1 ⭐ (z 5 možných).

Vstupné a otevírací doba

Celodenní vstupenka vyjde vaší peněženku na 180 korun, studenti zaplatí 130 a děti do 15 let 120 korun. Provozní doba koupaliště se každý měsíc aktualizuje, takže doporučujeme se vždy podívat na oficiální webové stránky koupaliště. V případě špatného počasí samozřejmě může dojít k uzavření areálu.

* Ceník aktualizovaný k 1.7.2022.

Koupaliště Ládví závěr

Koupaliště Ládví je příjemné městské koupaliště. Dobře udržované s velkými travnatými plochami pro ležení. Není zde sice velké množství vodních atrakcí, ale zábava se dá užít i mimo vodu. Zkrátka a jednoduše vám návštěvu koupaliště na Ládví můžeme jenom doporučit.

Diskuze ke článku