Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pivovar Beránek – Jaké tady mají nejlepší pivo?

Pivovar Beránek se nachází v obci Stěžery na ulici Zámecká 3/11 v Královéhradeckém kraji.

Pivovar Beránek se představuje

Pivovar Beránek se nachází v historickém domě Harrachovského špýcharu v obci Stěžery u Hradce Králové. Jedná se o moderní pivovar, který sází na poctivě vařená spodně kvašená piva.

Zdejší pivo se vaří na varně o kapacitě 22 hektolitrů, přičemž zrání piva se odehrává v cylindrokónických tancích v ležáckém sklepě. K dispozici jsou zde cylindrokónické tanky o rozměrech 4 x 40 hl, 2 x 20 hl.

Pivovar má i vlastní eshop

Krátké dějiny pivovaru

První pivo se zde začalo vařit na podzim roku 2018. Moderní pivovar však sídlí v krásné historické budově, která se může pochlubit nádherným barokním schodištěm a umně vyřezanými dubovými sloupy.

Při rekonstrukci špýcharu došlo k některým malým úpravám, aby celý pivovar byl lákavým a zároveň originálním místem pro posezení a degustaci místního piva.

Pivovar Beránek je jenom kousek od Hradce Králové

Výběr z místních vařených piv

Pivovar Beránek, který má ve svém logu hlavu bílého berana v černém poli, vaří spodně kvašená piva. Jedná se konkrétně o piva Beránek, Beran, Černou ovci a Ovečku. Kromě těchto piv se zde ještě příležitostně vaří vánoční a velikonoční speciály.

Pivovar Beránek má stylovou a moderní restauraci

Už máte chuť?

Hlavním tahounem celého pivovaru je pivo Černá ovce, což je speciál, který je vyroben tradičním klasickým způsobem z pěti druhů sladů spodním kvašením. Pivo má barvu hořké čokolády a chuťově připomíná karamel. Je to lehké pivo s jemnou hořkostí.

Mezi další zdejší kvalitní piva lze zařadit pivo Beran, což je pivo Plzeňského typu, které je vyrobeno klasickým způsobem spodním kvašením.

Pivovar Beránek má moderní zázemí

Restaurace

Místní restaurace má celkovou kapacitu 80 míst. Součástí restaurace je rovněž zahrádka, kde se vleze 60 hostů.

Dále je zde prostorný sál pro velké akce, rauty, svatby a firemní školení, který pojme 120 hostů. Samozřejmostí jsou parkovací místa, kterých je celkem 50.

Pivovar Beránek mají i stylové sudy

Místní jídla

V restauraci pivovaru Beránek si k pivu můžete objednat klasická česká jídla.

Velmi oblíbený je zde především telecí hřbet s kapustou na slanině a česneku s mačkanými brambory, jarní cibulkou a lanýžovou omáčkou.

Vaří se zde polední menu s polévkou a vybrat si můžete ze tří jídel.

Další pohled na pivovarskou restauraci

Firemní e-shop

Pivovar Beránek má také svůj firemní e-shop, kde si můžete objednat nejenom piva v láhvích, ale také v sudech a soudcích. V nabídce jsou 10, 15, 30 a 50 litrové sudy.

Soudky s místním pivem se pak prodávají po 5 litrech. Zajímavostí je pak pivní produkt Petainer Beran, což je světlé pivo Plzeňského typu, které se prodává v nevratném plastovém obalu o obsahu 15 litrů.

Pivovar Beránek závěrečné shrnutí

Pivovar Beránek je stylový a moderní minipivovar. Je radost tady trávit čas. Vaří tady opravdu výborné pivo a jídlo je také skvělé. Vše hezky čisté a stylové. Takto si představuji pivovar v 21. století.

Diskuze ke článku